Brandon Sanderson

Hayır, kötü değil ama devamını merak ettirecek kadar da iyi değildi benim zevkime göre. Sıkılmadan okudum ama bu kadar, daha fazlası değil.

Dolaylı neyi yazdığımı anlayamadım. Sanderson’ı listeye koymadım çünkü onun zaten bahsi geçmişti.

1 Beğeni

Liste de daha çok Pat eksikti :slight_smile:

1 Beğeni

Aynen o da var. Kütüphanem tam bir karmaşa olduğu için muhtemelen arkada bir yerlerde kalmış kitaplar ve görememişim. Pat da listede üst sıralarda yer alıyor. :+1:

Unuttuğum başkaları da vardır muhtemelen. İnternetten değil kendi kütüphanemden oluşturdum listeyi. :slight_smile:

2 Beğeni

Biraz eksik ifade etmişim ya da eksik anlaşılmışım gibi.

Türkçe fantastik seri sayısı iki elin parmak sayısından az değil de bana göre Türkçe iyi fantastik serisi iki elin parmak sayısından az. :slight_smile:

“Kahramanın Yolculuğu” klişelerinden bezmiş birisi olarak ben hala iki elin parmak sayısından fazla Türkçe iyi fantastik seri olmadığı düşüncesindeyim.

2 Beğeni

İyi kavramı zaten göreceli fakat tüm dünyada yarattığı heyecana veya ratinglerine baksak bile Dune, Game of Thrones, Kral Katili Güncesi, Centilmen Piç Serileri ile Witcher kitapları, Belgariad veya diğer bir çok eser arasında bariz bir seviye farkı var.

Hem klişe olmayan hem de edebi değeri yüksek olan eser sayısı dünyada da çok az. Ondan dolayı zaten Kral Katli Güncesi bu kadar çok seviliyor bence.

2 Beğeni

Orta Dunya furyasina katılıp klişe olmayan az seri var (hem hikaye açısından hem de evren dinamikleri) ki derinlik kısmına falan girmiyorum.

1 Beğeni

@isos81 First Law’u unutmuşsunuz. :slight_smile:

2 Beğeni

Çok büyük bir hata…

First Law benim gönlümün birincisidir.

3 Beğeni

Aynen, o da arkada kalan kitaplardan. Üstelik ilk yazarken de aklımda idi, unutmuşum.

Uzun lafın kısası, iyi olan birçok seri var bana göre.

3 Beğeni

Malazan bile var artık düşün…

2 Beğeni
4 Beğeni

Elantrisi okudum. Şimdi ne okumalıyım? Sissoylu mu, Fırtına Işığı mı? Bir de boyut sıkıntısı vardı kitap ebatlarında. Çözüldü mü? Ona göre sipariş vereceğim.

1 Beğeni

Artık tüm kitaplar aynı boyutta diye biliyorum. Elantrisi sevdiyseniz sissoyludan devam edin, daha kompleks bir anlatı istiyorsanız
Fırtına Işığı’ndan.

3 Beğeni

https://www.instagram.com/p/ClqxSR6oIRt/

8 Beğeni

Sissoylu serisi bendeki hepsi büyük boy nasıl olacak şimdi bu…

1 Beğeni

Bendekiler de hep büyük boy. Yapacak bir şey yok.

2 Beğeni

Bende 6 kitabı okumayı düşünüyordum. Şimdi beklemem gerekecek.

1 Beğeni

Sissoylu serisi için de değişim yapılsa keşke. Ya da bir şıklık yapıp sınırlı sayıda büyük boylardan da bassalar. 6 kitap büyük boyken bu kitap yanlarında komik duracak. Ama yine de bu kadar eş zamanlı çevirilip basılmasına çok sevindim :partying_face: .

3 Beğeni

Eski büyük boyları değiştirmek istiyorsanız satmayı deneyebilirsiniz. Set halindeki büyük boylar, yeni küçük baskılardan daha değerli.

3 Beğeni

Akılçelen’e mesaj atalım da bunu soralım. En azından büyük boyları göndersek yerlerine küçük boy veriirler mi onu öğrenmiş oluruz. Olumsuz cevap alırsak satarız artık. :smiley:

3 Beğeni