Bu Animeyi Bilen Var mı?

Lütfen biri yardım etsin bu animeyi çok severdim Ben küçük bir kızken izledim ve hatırladım bir anime var ismini hatırlamıyorum bir tavşana benzer başka bir gezegende yaşayan bir uzaylı formu vardı bu form kendi gezegenlerine ait büyülü kitaplar vardı bu kitapların içinde tehlikeli kötü yaratıklar vardı bu tavşanımsı formdaki bir kız bu kitapların dünyaya gelmesine sebep oluyordu ve kitaplar açılarak bizim tüm dünyamıza yayılıyor ve kız cezalandırılacak bizim dünyamıza kitapları bulmaya gönderiliyor ve bütün kitapları bulunca geri gelebilicek kız insan formuna bürünebilmek için bir kolye kullanıyor ama sadece bir süreliğine insan olup yine tavşan formuna dönüyor hatırladım kadarıyla bu kız dönüştüğünde kitaplardan çıkan yaratıklarla savaşmak için pembe kırbaç gibi bir silah kullanıyor bu kız sarışını sanırım hatırladım kadarıyla kıza dünyada kitapları bulmasına yardım eden bir erkek çoçukta vardıe dokunun.

Ya banada bu animenin ismini söyler misiniz lütfen çok izlemek istiyorum

1 Beğeni

SK8 The Infinity sanırım.

1 Beğeni

bunun ismini bilen varmi?

2 Beğeni

Boku no hero academia’dan Toga Himiko.

2 Beğeni

Ankaradaki Yokai sergisine gittim, bazı animelerin posterlerini de koymuşlardı, yanında künye bilgisi var ama arama motorunda çıkmadı. Bu bir animeyse bilen var mı?

Nekomusume and a Monster Cat 2016 - Hirao Tsutomu

2 Beğeni

GeGeGe no Kitarō galiba.

2 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile: çocuklar için galiba bu ama komediyse izlenir.

1 Beğeni

Merhaba, ben de ilk izlediğim animeyi hatırlayamıyorum ama hatırladığım kadarıyla;
başroldeki kızımız aşık olduğu çocuktan beraber festivale gitme teklifi alıyor ama festivale gittiğinde çocuk gelmiyor. Seneler sonra okulda karşı karşıya gelip tekrar aşık oluyorlar, çocuk tekrar festivale çağırıyor ama yine kızı ekiyor. kızı ekme sebebi hasta annesinin yanına hastaneye gitmesiymiş ama kız bunu sonradan öğreniyor. sınıfta romantik dakikalar yaşladıklarını hatırlıyorum, okul gezisine vs gidiyolar. arada aşk üçgeni oluyor falan aslında biraz klasik ama belki yardımcı olabilirsiniz… gündoğumuna doğru dışarda durup sohbet ettikleri bir ssten görüp izlemiştim. kız biraz sakar tiplerden btw.

A silent voice galiba.

Tsuki ga kirei olabilir mi? Bu tarz bir sahne vardı diye hatırlıyorum

Ao haru ride:) en sevdiğim mangalardan biri olur kendisi. Animesi fena değil, eh işte durumdayken mangası gerçekten güzel.

çok teşekkür ederim cidden bahsettiğim animeymiş <3

1 Beğeni

Rica ederim. :blush: (20 karakter)

Animenin kendisinin neyle ilgili olduğunu hatırlamıyorum sadece bir sahneyi hatırlıyorum bu yüzden pek umudum yok ama yine de soralım;

İki adam nehir kenarında konuşurken, gariban görünüşlü bir adam nehirden su içmek için yaklaşıyor ve “Her kim bir canavarla çarpışmayı göze alırsa, bir canavar olmayı da göze alsın. Çünkü uçuruma uzun süre bakarsanız, uçurum da sizin içinize bakmaya başlar.” dedikten sonra geri gidiyor. (Bu söz nietzsche’ye ait.)

O, Miyamoto Musashi miydi diye soruyor birisi, bu esnada çeviri notu olarak Musashi’den ve Beş Çember kitabını yazdığından bahsediliyor.

Tabloyla ilgisi olduğunu sanmıyorum ama Mononoke’nin son üç bölümü Bakeneko (monster cat) üzerine.

Sanki Arakawa Under The Bridge’de buna benzer bir şeyler oluyordu :thinking: Izleyeli temiz bir 10 sene olmuştur, pek emin değilim o yüzden ama.

edit: bunun olmasi sanki daha muhtemel: Musashi Miyamoto (Vagabond) - MyAnimeList.net

1 Beğeni

Arakawa değil, Vagabondu da okudum bahsettiğim animedeki Musashi hiç onun gibi durmuyordu.

Çok emin olmamakla beraber belki bir ihtimal diye paylaşayım.
Samurai Champloo 'nun şu bölümunde dediginiz kişinin adı geçiyor ve çeviri notunda da açıklama falan var, nehir kenarında da geçiyor. Ama diğer kısımlar biraz farklı.

https://www.turkanime.co/video/samurai-champloo-21-bolum

14-15. dakika civarında

4 Beğeni

Çeviri notu ve hatırladığım gariban tipden bu olduğu belli teşekkür ederim, beklemiyordum :slight_smile: . İki farkı şeyi birbirine karıştırmış olabilirim, o sözü ya başka animede ya da bu samurai champloo’nun başka bölümünde duydum sanırım.

2 Beğeni