Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Standard jrpg formülü beni genelde sıkıyor ama DQ XI ile bu formülü parlatabildikleri kadar parlatmışlar. 50 saat oynadım, hikayeyi bitirdim, hala daha oynayasım var. Neyseki post-game’inde de 15-20 saatlik bir içerik var.

5 Beğeni

Böyle oyunları hep görüp görüp sulanıyorum. Ama sonra oturup oynamaya başlayınca diyorum ki “böyle şeyler için fazla yaşlıyım”. İçine girmesi bu kadar emek isteyen şeyler günde max 1-2 saat oyun oynayabildiğin bir düzene uyumsuz gibi geliyor, ya da ben fazla tembelim bilemiyorum. Zamanı verebilsem bile iş gibi hissettirmeye başlıyor böyle şeyler. :frowning:

1 Beğeni

Hocam beni random encounter yoruyor. Her yerden düşman fırlmasaı çok demode artık. Bu oyunda var mı bilmiyorum ancak. Ben ff7 oynamış ve random karşılaşmalardan bunalmıştım

Random encounter yok bu oyunda. Haritada canavarlar geziyor sen onlara yaklaşırsan dövüşe başlıyor.

2 Beğeni

Bugün Witcher 1’e normal moda başladım. Dövüş sistemi dedikleri kadar kansermiş. O yüzden bir soru sormak istiyorum. Yol yakınken kolay moda geçeyim mi? Genelde oyunları normal moda oynarım hep ancak bu oyun beni kanser edecek gibi duruyor.

1 Beğeni

Yol yakınken direk 3.oyunu oyna. İlk 2 oyun oynanmaz. Hele bu zamanda zaman kaybı olur. 2.oyun neyde ama ilk oyuna ne gerek var. :roll_eyes:

2 Beğeni

Hocam hikayeyi birbirinin devamı şeklindeymiş. Hikayeyi anlamazsın diyorlar. Birde ben bu oyundaki rpg deneyimini yaşamak istiyorum. Böyle harbiden hikayeyi şekilendordiğim bir oyunda yer almak istiyorum. Bu deneyimi bana sadece Falout New Vegas yaşatı. Diğer rpg oyunlarında bu özelliği pek bullamadım(Mass Effect, Elder Scroll…)

Zorluk değiştirmekle bir şey kaybetmiyorsunuz, kolayda da hikayeyi deneyimleyebileceksiniz nasıl olsa.

1 Beğeni

Hocam ben ilk iki oyunu da birkaç sene önce bitirdim. İlginçtir ama Witcher 1 çok büyük bir zulüm gibi başlasa da gittikçe güzelleşiyor. O rezalet dövüş sistemine bir şekilde alışılıyor. Müzikler ve atmosfer de kendini oynatıyor. Ben inat ettim hard’da bitirdim. Daha keyifli hale geldi ama umarım kanser olmamışımdır. :sweat_smile:

Witcher 2, eli yüzü daha düzgün bir oyun ama Witcher 1 kompaktlığı yok. İttire kaktıra değil, bu sefer görece keyifle oynadım. O yüzden 2 konusunda endişeniz olmasın, eski ve kaliteli bir RPG gözüyle bakın.

Bence 3’e hazırlık gözüyle bakarsanız 2 oyun da zulüm olur. Ama bambaşka yapıtlar gözüyle oynandığında bir şekilde kendini oynatıyor. Zorluğu kolaya alıp hikayeyi takip etmek istiyorsanız aynısını youtube’dan izleyerek de gerçekleştirebilirsiniz. O yüzden bence normal bir oyunmuş gözüyle oynamakta fayda var.

Hikaye olarak da doğrudan 3 ile başlarsanız 3. oyunda karakterleri tanımıyor olacaksınız, başka hiçbir eksisi yok. Ama ben yine de ilk iki oyunu oynamayı öneriyorum. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

İlk Witcher 2’yi oynamıştım ben de, onu çok beğenince 1’i de oynamıştım. Ama act 2 civarında bug’a sokmuştum oyunu (görevin biri için gereken içkiyi mi ne kaybettim garip bir şekilde, ne yaptıysam tekrar elde edemedim). Kaldı öyle. Bence güzel bir oyun ya. 2 ve 3 daha güzel tabi, oynamazsanız da hikaye olarak çok şey kaybetmezsiniz bence ama güzel bir oyunu oynamamış olursunuz diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Ben Witcher 1’i ilk oynadığımda oyunun bozuk olduğunu düşünmüştüm. Çünkü sürekli mouse’un sol tuşuyla basıyordum kılıcı sallama hareketi yapıp duruyor fakat düşmana hasar vermiyordu. Meğerse aralıklı tuşa basmak gerekiyormuş. Animasyon tamamlanınca vuruş sağlanıyormuş. Tam zamanında da yaparsan daha güçlü saldırı yapıyordu.

Ben hardcore bir oyuncu olduğum için tüm kartları da toplamıştım. Bilenler bilir. :joy:

1. oyundan 2. oyuna geçince insan affalıyordu inanılmaz bir atlama vardı. Sonra başyapıt Witcher 3 ve ek paketleri çıktı. Ahh be ne günlerdi ama. Witcher 3 ilk çıktığında tatile gideceğim güne denk gelmişti. Birkaç saat oynayıp uçağa yetişmek için koşturmuştum. Tüm tatil boyunca Witcher 3’ü düşünüyordum.
3 Beğeni

Oyun güzele benziyor. Bayağı özenerek yapmışlar belli oluyor. Çoğu rpg oyununda ara sahne bile yoken bu oyunda bayağı ara sahne filan kasmışlar. Seçim yapıp seçimlerimin sonuçlarını görmek için sabırsızlanıyorum.

Eylül ayımın tamamını witcher 1’e ayırmaya karar verdim. Okul açılmadan bitiririm inşallah. Sonra Yarıyıl tatilinde witcher 2 yaz tatilinde ise witcher 3’ü bitirip Dragon Age serisine geçeceğim.

Bende karakter niye bazen saldırıyor bazen saldırmıyor diyordum. Şimdi kafama biraz daha oturdu.

Yanlış hatırlamıyorsam imlecin rengi değişiyordu hocam, onu takip edebilirsiniz.

2 Beğeni

Steam indirimlerinden 3 TL’ye almıştım. Efsaneyi tekrar oynamaya başladım.

Painkiller

3 Beğeni

Aşırı iyi bir oyun. Bittiğinde keşke 100 saat sürseydi dedim.

1 Beğeni

Bu oyun bağımlılık yapıyor. Oldukça basit ama eğlence açısından aşırı başarılı zaman nasıl geçti anlamadım.

Kötü bir oyun bir resim olsa bu olur. Kontroller berbat savaş sistemi yok. Hikaye yok. Eğlenceli değil. Hiçbir olayı yok.

Basit mi? Evet. Ama yapmak istediğini iyi yapıyor mu? Evet. Genel olarak farklı desenlerden balıklar çiftleştirip bizden istenilen desenleri yaparak katalog doldurmaya çalışıyoruz. Bir tür bulmaca yanı yok değil bence. Fakat kombinasyon hesaplamaktan biraz sıkıldım belli bir yerden sonra bir ara yeniden bakmayı düşünüyorum fakat balık üretim similasyonu olarak iyi.

MÜTİŞ BİR DENEYİM. Abartmıyorum oyun değil sanat eseri. Zorluk mükemmel oynanış mükemmel. En iyi zombi oyunu desem yalan söylemiş olmam fakat cidden hiç ama hiç ilginizi çekmediyse bile bakın çok fazla şey söylemek istemiyorum sadece satın alın ve kendiniz keşfedin.

1 Beğeni

38 saatin ardından Witcher 1(normal zorluk):

Düşündüğüm gibi kombat sistemi yüzünden çok fazla kanser olmadım. İnsan bir noktadan sonra kombata alışıyor. Ancak bir noktadan sonra kombat artık çok bayıyor. Şu an Chapter 3’ün sonlarına geldim ve Kombat çok falza tek düze gelmeye başladı. Tek mesele Aard(itme gücü) at sonra düşmanı kes üzerine kurulu. Başka büyü çesitleride var ama ben ıgn(ateş gücü) hariç diğerlerini hiç kullanmadım. Bana pek kullanışlı gelmediler. Selemander askerleri ile toplu savaştığımız kısımlar özellikle çok bayıcıydı. Vur kaç yapmaktan yoruldum.

Oyunun hikayeside sunumuda bayağı güzel olmuş bence oyunun en başarılı noktası burası. Hikayeyi hem takip etmekten hem de sunumunu izlemekten büyük keyif aldım. Üstelik her chapterın sonunda bizi şaşırtacak bir süprizde oluyor. Yani ben oyunu beğendim ama biraz baydım. Artık daha fazla Bataklıkta garkolan avlamak istemiyorum…

2 Beğeni

Ben bu yıl bitirmiştim , oyun aslında keyifli. Hikaye sarıyor , ama görevlerin tekrara düşmesi biraz bayabiliyor. Dediğiniz gibi düşmana vur kaç yapmanız lazım ki çok fazla hasar almasın Geralt.

Bataklık görevleri oy oy onlar aklıma geldi de ne yaşamıştım ya :smiley: İyi oyunlar oyunda son chapterlara doğru gelmişsiniz. Sabredin bitirin oyunu.

1 Beğeni

Warriors of the Nile 2

İlki çok sarmıştı, devam oyunu ise üzerine kat kat koymuş. Sıra tabanlı taktiksel roguelike arayanlara öneririm. 10 hero var şu an, daha da eklenecekmiş.

2 Beğeni

Temmuzdan beri oynadığım bazı oyunlar

FAR Changing Tides
İlk oyun gibi çok rahatlatıcı bir yönü var. Yine kısa sürüyor ama game passınız varsa deneyin derim.

Football Manager 2022
ManU kariyeri yapayım dedim. 4. yılın sonunda kazanmadığım kupa kalmayınca sıkıcı hale geldi.
Final Fantasy X
Hikayesi güzel ama rastgele başlayan dövüşlerden kafayı yedirtti. İtemle bunu engelleyebiliyormuşum çok geç öğrendim. FFX-2’ye biraz bakındım ama sarmadı. İlerde youtubedan cutsceneleri izlerim büyük ihtimalle.
Tales Of Arise
Tales serisinden oynadığım ilk oyun oldu. Karakter gelişimi, dövüşler, dövüşlerdeki kombolar, oyunun açıklamasındaki sulu boya ve animelerden ilham alan gölgelendirme dedikleri grafikleri hepsini çok beğendim. Zayıf yön olarak yan görevleri basit, gereksiz ve hikayeye etkileri çok az. 40 saat civarı oynadım JRPG oynamak isteyenlere öneririm.

Açıklandığından beri Persona 5’in game passe gelmesini bekliyorum. 21 Ekim’e kadar vakit geçirebileceğim oyunlara bakıyordum. Steam’de RDR2’nin yarı fiyatına düştüğünü görünce aldım. 13 saatlık oynama sürem var ama bu oyunun açık dünyası gerçekten yaşıyor. NPC etkileşimleri mükemmel. Günlük maksimum 3-4 saat oynayabiliyorum sanırım Persona 5 gelene kadar RDR2 bana yeticek.

1 Beğeni