Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

Standard jrpg form├╝l├╝ beni genelde s─▒k─▒yor ama DQ XI ile bu form├╝l├╝ parlatabildikleri kadar parlatm─▒┼člar. 50 saat oynad─▒m, hikayeyi bitirdim, hala daha oynayas─▒m var. Neyseki post-gameÔÇÖinde de 15-20 saatlik bir i├žerik var.

5 Be─čeni

B├Âyle oyunlar─▒ hep g├Âr├╝p g├Âr├╝p sulan─▒yorum. Ama sonra oturup oynamaya ba┼člay─▒nca diyorum ki ÔÇťb├Âyle ┼čeyler i├žin fazla ya┼čl─▒y─▒mÔÇŁ. ─░├žine girmesi bu kadar emek isteyen ┼čeyler g├╝nde max 1-2 saat oyun oynayabildi─čin bir d├╝zene uyumsuz gibi geliyor, ya da ben fazla tembelim bilemiyorum. Zaman─▒ verebilsem bile i┼č gibi hissettirmeye ba┼čl─▒yor b├Âyle ┼čeyler. :frowning:

1 Be─čeni

Hocam beni random encounter yoruyor. Her yerden d├╝┼čman f─▒rlmasa─▒ ├žok demode art─▒k. Bu oyunda var m─▒ bilmiyorum ancak. Ben ff7 oynam─▒┼č ve random kar┼č─▒la┼čmalardan bunalm─▒┼čt─▒m

Random encounter yok bu oyunda. Haritada canavarlar geziyor sen onlara yakla┼č─▒rsan d├Âv├╝┼če ba┼čl─▒yor.

2 Be─čeni

Bug├╝n Witcher 1ÔÇÖe normal moda ba┼člad─▒m. D├Âv├╝┼č sistemi dedikleri kadar kansermi┼č. O y├╝zden bir soru sormak istiyorum. Yol yak─▒nken kolay moda ge├žeyim mi? Genelde oyunlar─▒ normal moda oynar─▒m hep ancak bu oyun beni kanser edecek gibi duruyor.

1 Be─čeni

Yol yak─▒nken direk 3.oyunu oyna. ─░lk 2 oyun oynanmaz. Hele bu zamanda zaman kayb─▒ olur. 2.oyun neyde ama ilk oyuna ne gerek var. :roll_eyes:

2 Be─čeni

Hocam hikayeyi birbirinin devam─▒ ┼čeklindeymi┼č. Hikayeyi anlamazs─▒n diyorlar. Birde ben bu oyundaki rpg deneyimini ya┼čamak istiyorum. B├Âyle harbiden hikayeyi ┼čekilendordi─čim bir oyunda yer almak istiyorum. Bu deneyimi bana sadece Falout New Vegas ya┼čat─▒. Di─čer rpg oyunlar─▒nda bu ├Âzelli─či pek bullamad─▒m(Mass Effect, Elder ScrollÔÇŽ)

Zorluk de─či┼čtirmekle bir ┼čey kaybetmiyorsunuz, kolayda da hikayeyi deneyimleyebileceksiniz nas─▒l olsa.

1 Be─čeni

Hocam ben ilk iki oyunu da birka├ž sene ├Ânce bitirdim. ─░lgin├žtir ama Witcher 1 ├žok b├╝y├╝k bir zul├╝m gibi ba┼člasa da gittik├že g├╝zelle┼čiyor. O rezalet d├Âv├╝┼č sistemine bir ┼čekilde al─▒┼č─▒l─▒yor. M├╝zikler ve atmosfer de kendini oynat─▒yor. Ben inat ettim hardÔÇÖda bitirdim. Daha keyifli hale geldi ama umar─▒m kanser olmam─▒┼č─▒md─▒r. :sweat_smile:

Witcher 2, eli y├╝z├╝ daha d├╝zg├╝n bir oyun ama Witcher 1 kompaktl─▒─č─▒ yok. ─░ttire kakt─▒ra de─čil, bu sefer g├Ârece keyifle oynad─▒m. O y├╝zden 2 konusunda endi┼čeniz olmas─▒n, eski ve kaliteli bir RPG g├Âz├╝yle bak─▒n.

Bence 3ÔÇÖe haz─▒rl─▒k g├Âz├╝yle bakarsan─▒z 2 oyun da zul├╝m olur. Ama bamba┼čka yap─▒tlar g├Âz├╝yle oynand─▒─č─▒nda bir ┼čekilde kendini oynat─▒yor. Zorlu─ču kolaya al─▒p hikayeyi takip etmek istiyorsan─▒z ayn─▒s─▒n─▒ youtubeÔÇÖdan izleyerek de ger├žekle┼čtirebilirsiniz. O y├╝zden bence normal bir oyunmu┼č g├Âz├╝yle oynamakta fayda var.

Hikaye olarak da do─črudan 3 ile ba┼člarsan─▒z 3. oyunda karakterleri tan─▒m─▒yor olacaks─▒n─▒z, ba┼čka hi├žbir eksisi yok. Ama ben yine de ilk iki oyunu oynamay─▒ ├Âneriyorum. :slightly_smiling_face:

3 Be─čeni

─░lk Witcher 2ÔÇÖyi oynam─▒┼čt─▒m ben de, onu ├žok be─čenince 1ÔÇÖi de oynam─▒┼čt─▒m. Ama act 2 civar─▒nda bugÔÇÖa sokmu┼čtum oyunu (g├Ârevin biri i├žin gereken i├žkiyi mi ne kaybettim garip bir ┼čekilde, ne yapt─▒ysam tekrar elde edemedim). Kald─▒ ├Âyle. Bence g├╝zel bir oyun ya. 2 ve 3 daha g├╝zel tabi, oynamazsan─▒z da hikaye olarak ├žok ┼čey kaybetmezsiniz bence ama g├╝zel bir oyunu oynamam─▒┼č olursunuz diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

2 Be─čeni

Ben Witcher 1ÔÇÖi ilk oynad─▒─č─▒mda oyunun bozuk oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝m. ├ç├╝nk├╝ s├╝rekli mouseÔÇÖun sol tu┼čuyla bas─▒yordum k─▒l─▒c─▒ sallama hareketi yap─▒p duruyor fakat d├╝┼čmana hasar vermiyordu. Me─čerse aral─▒kl─▒ tu┼ča basmak gerekiyormu┼č. Animasyon tamamlan─▒nca vuru┼č sa─član─▒yormu┼č. Tam zaman─▒nda da yaparsan daha g├╝├žl├╝ sald─▒r─▒ yap─▒yordu.

Ben hardcore bir oyuncu oldu─čum i├žin t├╝m kartlar─▒ da toplam─▒┼čt─▒m. Bilenler bilir. :joy:

1. oyundan 2. oyuna ge├žince insan affal─▒yordu inan─▒lmaz bir atlama vard─▒. Sonra ba┼čyap─▒t Witcher 3 ve ek paketleri ├ž─▒kt─▒. Ahh be ne g├╝nlerdi ama. Witcher 3 ilk ├ž─▒kt─▒─č─▒nda tatile gidece─čim g├╝ne denk gelmi┼čti. Birka├ž saat oynay─▒p u├ža─ča yeti┼čmek i├žin ko┼čturmu┼čtum. T├╝m tatil boyunca Witcher 3ÔÇÖ├╝ d├╝┼č├╝n├╝yordum.
3 Be─čeni

Oyun g├╝zele benziyor. Baya─č─▒ ├Âzenerek yapm─▒┼člar belli oluyor. ├ço─ču rpg oyununda ara sahne bile yoken bu oyunda baya─č─▒ ara sahne filan kasm─▒┼člar. Se├žim yap─▒p se├žimlerimin sonu├žlar─▒n─▒ g├Ârmek i├žin sab─▒rs─▒zlan─▒yorum.

Eyl├╝l ay─▒m─▒n tamam─▒n─▒ witcher 1ÔÇÖe ay─▒rmaya karar verdim. Okul a├ž─▒lmadan bitiririm in┼čallah. Sonra Yar─▒y─▒l tatilinde witcher 2 yaz tatilinde ise witcher 3ÔÇÖ├╝ bitirip Dragon Age serisine ge├žece─čim.

Bende karakter niye bazen sald─▒r─▒yor bazen sald─▒rm─▒yor diyordum. ┼×imdi kafama biraz daha oturdu.

Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam imlecin rengi de─či┼čiyordu hocam, onu takip edebilirsiniz.

2 Be─čeni

Steam indirimlerinden 3 TLÔÇÖye alm─▒┼čt─▒m. Efsaneyi tekrar oynamaya ba┼člad─▒m.

Painkiller

3 Be─čeni

A┼č─▒r─▒ iyi bir oyun. Bitti─činde ke┼čke 100 saat s├╝rseydi dedim.

1 Be─čeni

Bu oyun ba─č─▒ml─▒l─▒k yap─▒yor. Olduk├ža basit ama e─člence a├ž─▒s─▒ndan a┼č─▒r─▒ ba┼čar─▒l─▒ zaman nas─▒l ge├žti anlamad─▒m.

K├Ât├╝ bir oyun bir resim olsa bu olur. Kontroller berbat sava┼č sistemi yok. Hikaye yok. E─členceli de─čil. Hi├žbir olay─▒ yok.

Basit mi? Evet. Ama yapmak istedi─čini iyi yap─▒yor mu? Evet. Genel olarak farkl─▒ desenlerden bal─▒klar ├žiftle┼čtirip bizden istenilen desenleri yaparak katalog doldurmaya ├žal─▒┼č─▒yoruz. Bir t├╝r bulmaca yan─▒ yok de─čil bence. Fakat kombinasyon hesaplamaktan biraz s─▒k─▒ld─▒m belli bir yerden sonra bir ara yeniden bakmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum fakat bal─▒k ├╝retim similasyonu olarak iyi.

M├ťT─░┼× B─░R DENEY─░M. Abartm─▒yorum oyun de─čil sanat eseri. Zorluk m├╝kemmel oynan─▒┼č m├╝kemmel. En iyi zombi oyunu desem yalan s├Âylemi┼č olmam fakat cidden hi├ž ama hi├ž ilginizi ├žekmediyse bile bak─▒n ├žok fazla ┼čey s├Âylemek istemiyorum sadece sat─▒n al─▒n ve kendiniz ke┼čfedin.

1 Be─čeni

38 saatin ard─▒ndan Witcher 1(normal zorluk):

D├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m gibi kombat sistemi y├╝z├╝nden ├žok fazla kanser olmad─▒m. ─░nsan bir noktadan sonra kombata al─▒┼č─▒yor. Ancak bir noktadan sonra kombat art─▒k ├žok bay─▒yor. ┼×u an Chapter 3ÔÇÖ├╝n sonlar─▒na geldim ve Kombat ├žok falza tek d├╝ze gelmeye ba┼člad─▒. Tek mesele Aard(itme g├╝c├╝) at sonra d├╝┼čman─▒ kes ├╝zerine kurulu. Ba┼čka b├╝y├╝ ├žesitleride var ama ben ─▒gn(ate┼č g├╝c├╝) hari├ž di─čerlerini hi├ž kullanmad─▒m. Bana pek kullan─▒┼čl─▒ gelmediler. Selemander askerleri ile toplu sava┼čt─▒─č─▒m─▒z k─▒s─▒mlar ├Âzellikle ├žok bay─▒c─▒yd─▒. Vur ka├ž yapmaktan yoruldum.

Oyunun hikayeside sunumuda baya─č─▒ g├╝zel olmu┼č bence oyunun en ba┼čar─▒l─▒ noktas─▒ buras─▒. Hikayeyi hem takip etmekten hem de sunumunu izlemekten b├╝y├╝k keyif ald─▒m. ├ťstelik her chapter─▒n sonunda bizi ┼ča┼č─▒rtacak bir s├╝prizde oluyor. Yani ben oyunu be─čendim ama biraz bayd─▒m. Art─▒k daha fazla Batakl─▒kta garkolan avlamak istemiyorumÔÇŽ

2 Be─čeni

Ben bu y─▒l bitirmi┼čtim , oyun asl─▒nda keyifli. Hikaye sar─▒yor , ama g├Ârevlerin tekrara d├╝┼čmesi biraz bayabiliyor. Dedi─činiz gibi d├╝┼čmana vur ka├ž yapman─▒z laz─▒m ki ├žok fazla hasar almas─▒n Geralt.

Batakl─▒k g├Ârevleri oy oy onlar akl─▒ma geldi de ne ya┼čam─▒┼čt─▒m ya :smiley: ─░yi oyunlar oyunda son chapterlara do─čru gelmi┼čsiniz. Sabredin bitirin oyunu.

1 Be─čeni

Warriors of the Nile 2

─░lki ├žok sarm─▒┼čt─▒, devam oyunu ise ├╝zerine kat kat koymu┼č. S─▒ra tabanl─▒ taktiksel roguelike arayanlara ├Âneririm. 10 hero var ┼ču an, daha da eklenecekmi┼č.

2 Be─čeni

Temmuzdan beri oynad─▒─č─▒m baz─▒ oyunlar

FAR Changing Tides
─░lk oyun gibi ├žok rahatlat─▒c─▒ bir y├Ân├╝ var. Yine k─▒sa s├╝r├╝yor ama game pass─▒n─▒z varsa deneyin derim.

Football Manager 2022
ManU kariyeri yapay─▒m dedim. 4. y─▒l─▒n sonunda kazanmad─▒─č─▒m kupa kalmay─▒nca s─▒k─▒c─▒ hale geldi.
Final Fantasy X
Hikayesi g├╝zel ama rastgele ba┼člayan d├Âv├╝┼člerden kafay─▒ yedirtti. ─░temle bunu engelleyebiliyormu┼čum ├žok ge├ž ├Â─črendim. FFX-2ÔÇÖye biraz bak─▒nd─▒m ama sarmad─▒. ─░lerde youtubedan cutsceneleri izlerim b├╝y├╝k ihtimalle.
Tales Of Arise
Tales serisinden oynad─▒─č─▒m ilk oyun oldu. Karakter geli┼čimi, d├Âv├╝┼čler, d├Âv├╝┼člerdeki kombolar, oyunun a├ž─▒klamas─▒ndaki sulu boya ve animelerden ilham alan g├Âlgelendirme dedikleri grafikleri hepsini ├žok be─čendim. Zay─▒f y├Ân olarak yan g├Ârevleri basit, gereksiz ve hikayeye etkileri ├žok az. 40 saat civar─▒ oynad─▒m JRPG oynamak isteyenlere ├Âneririm.

A├ž─▒kland─▒─č─▒ndan beri Persona 5ÔÇÖin game passe gelmesini bekliyorum. 21 EkimÔÇÖe kadar vakit ge├žirebilece─čim oyunlara bak─▒yordum. SteamÔÇÖde RDR2ÔÇÖnin yar─▒ fiyat─▒na d├╝┼čt├╝─č├╝n├╝ g├Âr├╝nce ald─▒m. 13 saatl─▒k oynama s├╝rem var ama bu oyunun a├ž─▒k d├╝nyas─▒ ger├žekten ya┼č─▒yor. NPC etkile┼čimleri m├╝kemmel. G├╝nl├╝k maksimum 3-4 saat oynayabiliyorum san─▒r─▒m Persona 5 gelene kadar RDR2 bana yeticek.

1 Be─čeni