Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Ezmek derken, şahsen rdr2 tüm zamanların en iyi oyunlarından. Oyle bir oyunu gecen elden ringi cok rahat gecer demek istedim.

Uzun zamandır oynama listemdeydi. Sık oynama fırsatım olmadığı için bu zamana kaldı.

Çok özgün ve güzel bir evrene sahip. Oyun dinamikleri de detaylı ve üstüne titrenmiş, özen gösterilmiş. Oynarken fazlasıyla keyif aldım. Tek bir pişmanlığım oldu. O da silahları ve yeteneklerimi olabileceğinden çok daha az geliştirdiğimi fark ettim. Hiç üstüne düşmemişim. Biraz hikaye peşinde koşan birisiyimdir.

Bununla birlikte en çok şaşırdığım şey nasıl olur da bu zamana dek bu evren ile ilgili bir dizi, film vs. çekilmemişti?! Gerçekten çok güzel bir evren ve kendi içinde oldukça tutarlı bir yapıya sahip. Rapture şehri adında bir kitap yazılmış (aslına bakarsanız 6 sene önce benim kitaplarla ve özellikle bilimkurgu ve fantastik evrenlerle bu kadar ilgili olmamı sağlayan bu kitabın ön-okuma kitapçığıydı.) ama okumadığım için be kadar derinlere indiğini bilmiyorum. Rapture şehrinin yapılmasından önce karakterlerimizin yeryüzündeki hayatıyla ilgili de pek çok ürün ortaya konulabilir. Umarım bir gün duyarız böyle projeleri.

7 Beğeni

GOTY için buradan oy verebilirsiniz.

Ragnarok’u dün bitirdim harika bir deneyimdi. Platinlemek için bir hevesim vardı ama şu cinnetkar bossları beni sinir etti o yüzden bıraktım. Son da Kratos’a dua eden insanları görünce hislendim. Atreus’un dev avlama dlcsi gelecek gibi bir açık bırakılmış ama yaparlar mı bilemedim

2 Beğeni

Dlc yapmazlar bence. Kratosun profilden heykelinin ne manaya geldiğini anlamışsınızdir herhalde. Benim uçuk teorime göre. Freyrin bize verdiğii büyülü kayık ile uzak diyarlara yolculuk edeceğiz. Mısır mitolojisinde de ağalık sistemi ile firavun zulmüne dur deyip, heykelimizi diktirecegiz ve Odinin bize oyun icinde söylediği, " sen ne biçim tanrının ne dua edenin var ne sevenin" sözünü yutturacağız. Ama Atreusun hikayeye nasil dahil olacağı hakkinda ise şöyle bir teorim var. Bence Atreus devler ile işini bitirince, aşırı karizma ve tanrı güçleri ile geri dönecek ve bize hikayede bir şekilde katılacak. Bu arada oyun bittikten sonra Kratosun evine geri gittigin zaman yemek masasinda Atreusun devler ile mücadelesinden hatıraları göreceksiniz. Muhtemelen Atreus arayı pek açmıyor Kratos ile. Bakalım, tadi damağımda kaldi.

OYUNU BİTİRMEDEN OKUMAYIN.

Mısır mitolojisine gitmesini isterim ama sanki Kratos için son gelmiş gibiydi. Adam zaten savaşmak istemiyor. Bir yandan da biz devam etsin istiyoruz. PS’de istiyodur heralde çünkü çok iyi bir satış başarısı elde etmiş. Nasıl bağlarlar bilmiyorum ama 4-5 yıl sonra yeni Gow görmek istiyorum.

Her şey blur. Çatlıcam. %60 civarındayım.

4 Beğeni

Keyfini çıkarın hocam bitince bol bol konuşuruz :slight_smile:

1 Beğeni

Aklıma takılan tek nokta var ama bitirince yazarım onu da. :slight_smile:

2 Beğeni

Ben platinledim bu sefer ilk oyundaki gibi bir ara sahne vs gelmiyor ne yazıkki.

Oyun bittikten sonra thrud’u babasının çekiciyle görmek sonra bir hapishanede gerçek tyr’i falan bulmamız güzeldi. Cenaze merasiminde ikinci bir final yapmışlar ona sayabiliriz belki

Thrud o uçuştan sonra nasıl sağ çıkabildi aklım almadı

1 Beğeni

Aesir kanı olunca dayanıklı oluyor ama şey mesela bir mızrak yiyince Thor öldü. Biz 75 kere balta vurduk canı az gitti. Bu kısımlar bazen mantıksız geliyo ama oyun oynuyoruz işte o kadar olur diyorum

1 Beğeni

%0. Daha da çatlamak istiyorum :frowning:

1 Beğeni

Ya benim aklım hala almıyor Odin en başından beri nasıl rol yapmış çünkü hapishanede sahte Tyri bulduktan sonra asgardlılar geldi onlarla savaştık falan çok enteresan. Sonra gerçek Tyri bulunca inanılmaz şaşırdım ve hoşuma gitti hiç beklemiyordum.

Ben şeyi anlamlandıramadım hem Asgard hem de burada aynı anda nasıl var olabildi. Sonuçta biz Atreus oynarken herkes evde Tyr ile birlikteydi

Bot gibi biseydir belki. Zaten zombi gibiydi ama dedigin mantıklı.

1 Beğeni

Yukarıdaki blurlara tıklarsam oyunun zevkinin %50 sinin gideceğini biliyorum. O yüzden tıklamak istemiyorum ama bir yandan da içim gidiyor. En azından bu mesajı blur yaparak heyecana ortak oluyormuş gibi yapayım. :smiling_face: :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Oyunda şöyle açıklıyolar Odin Asgarddayken Tyr odasının kapısını kapatıp o şekilde duruyormuş.

1 Beğeni

Hımm bu ucuz bir açıklama olmuş ama sorun değil

1 Beğeni