Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Ben şuan oynuyorum. Harika bir port değil ama sıfır sorun ile devam ediyorum. İlk 2013’te PS3’te oynamıştım…

Çok enteresanmış. Sıfır sorunla oynadığını söyleyen ilk kişi olabilirsiniz. Ben de Ps4 Pro’da bitirmiştim. Ben böyle bir tabloyu yanılmıyorsam bir de Arkham Knight oyununda görmüştüm. Tesadüfe bakın ki o oyunu da İron Galaxy port etmişti. :slight_smile:

Güncel Tlou 1 incelemeleri.

1 Beğeni

Yani belki ben PS3’te yer yer 30 FPS altı oynadığım için bu durumu göz ardı ediyor olabilirim. PS4 veya PS5’te herhangi başka bir versiyonunu oynamadım hiç. Benim TLOU deneyimim sadece PS3 olduğu için oyun şu an oldukça hoş gözüküyor. Bu arada gerçekten Shader’lar için yaklaşık 1 saat bekledim. Ama düzeltirler diye düşünüyorum. Sonuçta bence yakın gelecekte Part II’de PC’ye gelir…

1 Beğeni

Yakında Part 2’de gelir ama Nixxes’e verirler bu sefer. Bu oyunu da Nixxes’e vermeleri gerekiyordu ama akıl almaz bir şekilde iron galaxy’e emanet etmişler.

Siz ps3’de oynarken 30 fps’yi zar zor yakalıyordu cihaz ve grafikler malum çok kötüydü. Şimdi ps5’de 4k’da 30 fps 2k çözünürlükte 60 fps şeklinde gidiyor. 30 fps falan hele hele 1080p çözünürlükte günümüz için kabul edilebilir bir şey değil. Kaldı ki en güncel sistemle bile şu an 60 fps alamıyorsun. Ben alamıyorum mesela.

1 Beğeni

Limbo,inside, little nightmares tarzı oyun arayanlar için bu oyunu muhakkak tavsiye ederim.Atmosferi ,müzikleri vs gayet beğendim.

3 Beğeni

Sistem sizin mi ? Çok güzel duruyor.

2 Beğeni

Evet hocam benim, teşekkür ederim. Bu da gündüz hali.

12 Beğeni

Acaba sistem gereksinimleriniz ne?

Tek ümidim Batman Arkham gibi sonradan düzeltilmesi. Zaten orjinal Last of us’ın sanat tasarımının içine edip(renk paleti, karakter modellemeleri) oyunu sunuyorsunuz bari oyun düzgün çalışsın. Ne yazık ki dizi için çok acele yapılmış bir port. Daha ilginci oyunun neden hem pc hem de konsol ayrı ayrı geliştirilmediği.

Bayıldım, güzel günlerde kullanın darısı bana umarım :smile:

1 Beğeni

Evet neden Nixxes’e vermemişler ben de anlamadım. Büyük ihtimal başka projeler ile meşguldürler.

Port cidden kabul edilebilir değil tabi ki, ben sadece 30 FPS üstü oynayabildiğim için mutluyum.

Diablo klonu arıyorsanız deneyin. Tarif edilecek fazla yanı yok, canavar kes, skill bas, item topla.

image

Önceden oynayıp yarım bırakmıştım, bu sefer bitireceğim umarım. :slight_smile:

2 Beğeni

Teşekkür ederim :pray: :grinning::grinning::grinning::heart_eyes:

RDR 2’yi bitirdim :slight_smile: Kesinlikle yapılmış en kaliteli oyunlar biri fakat sırf ilk oyunun hatırına sonuna kadar oynadım. Abartmıyorum oyunun ana hikayesi 40 saat sürüyor ise bunun 30 saati at üstünde oradan oraya gitmekle geçti. At üstünde bir yerden bir yere gittiğin kısımları saymazsan ana hikayenin gameplay kısmı 10 saat bile değil. Görevin verildiği yere gitmek ayrı, görevin yapılacağı yere gitmek ayrı baydı. Her görev öncesi dakikalarca birilerini at sırtında yavaş yavaş takip etmekten bıkkınlık geldi. Birini takip ederken at hızlı da koşmuyor, bazen at arabası veriyor ki o hepten yavaş yavaş gidip insanın sabrını zorluyor. Bu takipler esnasında bir yandan hikaye anlatımı yapıyor ama çekilecek çile de değil yani. 20 dakikalık at sürme sekanslarının arasında 3-5 dakika soygun moygun yapıyoruz da çatışma görüyoruz. At üstünde manzara izlemekten baygınlık geçirecektim bir ara.

Detroit Become Human’a başlayacağım yarın :slight_smile:

7 Beğeni

Mordhau oynuyorum. Oyunun dövüş mekanikleri ayrıntılı ve zor ama bir o kadar da eğlenceli. Oyunda iyi olmak ciddi tecrübe istiyor; mesela FPS oyunlarında biraz şansla pro oyuncuların hakkından gelebilmeme rağmen Mordhau’da henüz 100 seviye üstü bir oyuncuya çizik atabilmiş dahi değilim.

Oyunda saldırılar ve savunmalar 6 farklı yönden yapılıyor. Buna ek olarak saldırılar; strike, stab, morph , savunma parry , savunma saldırısı riposte ve saldırı savunması da chamber olarak çeşitleniyor. Ayrıca bu saldırılar mouse hareketi ve klavye tuşlarının kombinasyonuyla sağlanan vücut hareketleriyle drag ve accel olarak gelişme fırsatı buluyor.

Ayrıca oyun tarzınızı okçulukla, mühendislikle ve çeşitli yeteneklerle çeşitlendirebiliyorsunuz.

Benim oldukça sevdiğim bir oyun oldu, oynamaya kesinlikle devam edeceğim.

Ayrıca Epic Games’e oyunu bedava yaptığı için teşekkür ederim.

Ben ilk çıktığı zaman 8 tam günümü vermiştim. Ekim 2018de bedelli askerliğe gitmiştim. Oyun da askerliğim bittiği zaman çıkmıştım. İşten de 1 ay ücretsiz izine çıkmıştım. Kalan 9 günümü rdr2 oynayarak geçirdim. Belki izinli olduğum için ve sakin kafayla oynadığım için (iş yoktu çünkü) at sürme kısımları beni pek rahayzi etmemişti. Ama kötü eleştirilerin en büyük kısmı oyunun at sürme similasyonu olduğuna dair eleştirilerdi.
Fakat oyun bence yapılmış en detaylı oyun. Hiçbir oyunda bu oyunun yarısı kadar bile animasyon yoktur. Karakter harika. Hikayeleri çok güzel. Oyunun görev gidişatı tutarlı. Mekanlar muazzam.1cm2 bile boş yere yapılmamış gibi. Rastgele olaylar çok ilgi çekici. En iyi av oyununda bile olmayan av detayları var ve çok zevkli. Falan filan… 60fps ps5 versiyon çıkarsa tekrar oynarım herhalde.

1 Beğeni

7 Beğeni

3 sene geciksem de sonunda oynadım. Wasteland 2’yi çok beğenmiştim, 3’ü de çok beğendim. Birçok sistemi modernleştirilmiş, grafikleri çok daha iyi. Fallout atmosferi arayanlar ya da XCOM tarzı taktiksel rpg sevenler oynasın.

3 Beğeni

Bir süredir bu oyunu oynuyorum. Daha oyunun yarısına yeni geldim sanırım. Oyunda bir grup liseli gencoyla beraber insanların bilinçaltında dövüşler yaparak onları adam etmeye çalışıyorsunuz. Bir yandan da liseliliğinizi yaşıyorsunuz.

Normalde ben JRPG pek sevmem. Konuları hikayeleri güzeldir ama oynanış beni kanser eder (Final Fantasy’ler içimde bir yara bu yüzden). Ama bu oyunda bu durum şu ana kadar (45 saatte) beni pek rahatsız etmedi. Palace’lardan sıkılınca liseliliğe geçiyorum, liselilik bayınca palace’lara (ya da mementosa) dönüyorum, sürdürülebilir bir döngü halinde oynanıyor oyun, çok iyi o açıdan.

Oyunu ben normal zorlukta oynuyorum, bu zorlukta oldukça “chill” gidiyor. Hafif ama akıp giden bir anime izler gibi oynanıyor oyun. Ki o da güzel bir şey. Ama tam “oyun oynama” hissiyatı pek vermiyor gibi. Yüksek zorlukta eminim o da geliyormuştur ama şahsen “turn based combat mı? kalsın” sığlığında yaklaşıyorum olaya o yüzden tam potansiyeli yaşayamıyor olabillirim.

Liseli hayatı kısmı da hoş baya, sürekli bir “hım şimdi kimle takılsam” düşüncesi oluyor, waifu peşinde koşmacalar falan bunlar hoş şeyler :roll_eyes: Bir de benim adıma Japonya gezisinden hemen sonra oynayınca Tokyo’daki tanıdık yerlerde gezinmek, oralarda takılmak hoş bir deneyim oldu.

Ama oyun çok uzunmuş valla. Zelda çıkana kadar bitiririm diyordum, ama bu bitmeden Zelda’ya geçeceğim gibi. Hayırlısı. Vaktiniz kısıtlıysa bunu da göz önüne almakta fayda var bence.

ek: değinmeden geçmeyeyim dedim, oyunun görsel tasarımı (efektler, UI, karakter tasarımları vs.) ve müzikleri gerçekten harika.

6 Beğeni

Mass Effect legendary ed. oynuyorum. İkinci oyun saf aksiyon ve seks oyunu olduğu için zamanında hiç oynamamış bu yüzden üçüncü oyuna da asla başlamamıştım. İkinci oyun hakkında düşüncelerim hala değişmedi arkadaşlar lakin ilk oyunu o muhteşem hikayeyi böyle grafiklerle görmek ve tüm tercihlerimin hatasız bir şekilde ikinci ve üçüncü oyuna eklenmesi, beni up uzun bir yolcuğa çıkarması çok hoşuma gitti. İlk oyundan beri ash ile aşk yaşıyordum. İkinci oyunda kimseyle muhattap olmadım üçüncü oyunda da hayatımda ash vardı ama bir dlc oynarken maviş ablayla aramda sanki yıllardır bir ilişki varmış gibi gösterdiler :smiley: fotograf çekiliyoruz bakışıyoruz falan :smiley: sinirimi bozdu oyundan keyfim kaçtı… Sanırım bu dlc yi oyunun sonunda oynamam gerekiyordu. Dlclerin tercihlerimi hatırlamaması üzücü ve keyif kaçırıcı bir durum olmuş. Onun dışında oyun gayet keyifli. İkinci oyun ne kadar kötüyse Üçüncü oyun bir o kadar iyi arkadaşlar. Sanırım ikinci oyunda yapmak istedikleri sistemi üçüncü oyunda tutturmuşlar.

Eğer Kotor Remake çıkarsa ve Mass Effect 3 için kullandıkları sistemi geliştirirseler beşinci defa falan bitirebilirim…

2 Beğeni