Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Carai an Caldazar!) #590

Ayy demey─▒n! bende Witcher 2 almay─▒ dusunuyordum. Benim bilgisayar COD MW3 oyununu biraz zorlanarak a├ž─▒yir (ara sahnelerde birka├ž saniyeli─čine ses gidiyor ve bazen ilk denedi─čimde oyun a├ž─▒lm─▒yor.) o zaman witcher 2 hi├ž a├žmaz. Zaten oyun zormu┼č. Evet acemi oyuncuyum :slight_smile::blush:

Ayrica bilgisayar Skyrim oyununuda a├žmad─▒.

Tabii sony oyuncuya, farkl─▒ bir deneyim ya┼čad─▒─č─▒n─▒ hissettirmek, bu do─črultuda i├žerikler ├╝retmek zorunda, bir konsol firmas─▒ olarak. Bunun ilk sonucu konsolu ├žok sat─▒yor, ikincil sonucu da exc oyunlar─▒ sat─▒yor.

Ubisoft ise para kazanmay─▒ ilk ├Ânc├╝le koyuyor. Oyunum sats─▒n da, oyuncu oyunda ne hissederse hissetsin. Oyunumu satt─▒racak trailerlar haz─▒rlayay─▒m, bu oyunda her ┼čey ├Âncekilerden farkl─▒ olacak hissini oyuncuda uyand─▒ray─▒m onlar da als─▒n mant─▒─č─▒ndalar bence. Yoksa koskoca yap─▒mc─▒lar bilmiyor mu oyunlar─▒n─▒n hem seri i├žinde hem de oyunun kendi i├žinde tekrara girdi─čini? Oyunu kopyala, farkl─▒ oldu─čunu hissettir ve sat.

Benim ilk far cry oyunum far cry5 oldu. A├ž─▒k├žas─▒ herkesin abartt─▒─č─▒n─▒, ubisofta gereksiz y├╝klendi─čini d├╝┼č├╝n├╝yordum ama yan─▒lm─▒┼č─▒m. Yeni ve modern g├Âr├╝n├╝ml├╝ s─▒radan bir oyun.
├ľzellikle Ac originste de olan, ├žok ├žok daha g├╝zel silahlar─▒ elde etmek i├žin ger├žek para harcamam─▒z gerekmesinin far cry 5te de kar┼č─▒ma ├ž─▒kmas─▒ beni ├žileden ├ž─▒kard─▒. Ac originste oyun i├ži parayla elde edemeyece─čimiz silahlar vard─▒, far cry 5te oyun i├ži parayla da alabiliyoruz en az─▒ndan, ama oyun i├žin para kazanmak o kadar zor ki. Skinli 1 silah 7200 dolar. 1 yan g├Ârevden ortalama 700 dolar kazan─▒l─▒yor. 10 yan g├Ârevle 1 silah al─▒n─▒yor. Yan g├Ârevlerin bombo┼č i├žerikli oldu─čunu s├Âylememe gerek yok herhalde.
(Sonradan akl─▒ma geldi, silah─▒ ge├žtim, yeri geldi silah─▒ma mermi alacak param olmad─▒. 500 dolara cephane mi olur ya? Bir yan g├Ârev yap, 2 medkit harca, cephaneni harca. 2 medkit+ cephane ├╝creti yan g├Ârevden gelen paradan daha fazla olsun.)

┼×imdi e3te watch dogs 3 g├Âsterdiler. A├ž─▒k├žas─▒ ├žok heyecanlanm─▒┼čt─▒m. Ama Ac ve fc5 deneyimlerimden sonra onun da trailerÔÇÖa aban─▒lm─▒┼č, kendi i├žinde tekrara d├╝┼čen, yine piyasadaki oyunlar─▒n kopya mekanikleriyle dolu bir oyun olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

(Deniz) #592

God of War tabi ki :smiley:

(Tansel Diplikaya) #593

Valla benim 6 sene ├Ânce ald─▒─č─▒m bilgisayarda hi├ž s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒karmadan ├žal─▒┼č─▒yor witcher 1 ve 2. (i7 2600+Radeon HD 7870) yani ├žok ├ž─▒lg─▒n bir sistem de de─čil. Anti-AlisingÔÇÖgi 2x den daha y├╝ksek yapmaya pek gerek yok.

(─░brahim ┼×ahin) #594

SkyrimÔÇÖi a├žmad─▒ysa Witcher 2ÔÇÖyi de a├žmaz bence, Skyrim kadar kaliteli de─čil ama optimizasyonu k├Ât├╝ oyunun.

@Voldemort Ubisoft para kazanmak zorunda oldu─ču i├žin b├Âyle yap─▒yor, onlar i├žin para kazanman─▒n tek yolu oyunlar─▒ sa─čmak, ama SonyÔÇÖde b├Âyle bir durum yok. Onlar─▒n oyun ├ž─▒karmaktaki amac─▒ oyundan para kazanmak de─čil. Zaten ├Âyle bir ┼čey olsayd─▒ ┼ču ana kadar 2 tane God of War DLC ├ž─▒km─▒┼čt─▒ bile :smile: Ben burada UbisoftÔÇÖu savunmuyorum, sadece Sony ile k─▒yaslamak hatal─▒ ayn─▒ siklet de─čiller diyorum. Ubisoft etiketli oyunlardan da uzak duruyorum a├ž─▒k├žas─▒. Far Cry, Tom Clancy, Watch Dogs, Ezio sonras─▒ AC oyunlar─▒n─▒ falan oynamad─▒m. Ay─▒la bay─▒la oynad─▒─č─▒m tek oyunlar─▒ South Park serisi. Far Cry 5 ve OdysseyÔÇÖi bir ara oynamak istiyorum

(Ufuk ) #595

├ľyle demeyelim de; oyundan edecekleri kar─▒ d├╝┼č├╝k tutarak i├žeri─če ve oyuncular─▒n memnuniyetine ├Ânem veriyorlar, olu┼čan mali riski de konsoldan gelecek kar ile dengelemeyi planl─▒yorlar diyelim. Kimse zarar edece─čini bile bile oyun ├ž─▒kartmaz ├ž├╝nk├╝. Sony bile. :slight_smile:

Ben de yermek amac─▒yla yazmad─▒m hatta ac serisini de i├žeri─činden ba─č─▒ms─▒z olarak seviyorum. ├ç├╝nk├╝ yeri doldurulamaz bir ip bence. ─░stanbul, M─▒s─▒r, RomaÔÇÖda ge├žen bir seri ne olursa olsun. Hatta yeni oyunun Vikingleri konu alaca─č─▒ s├Âylentileri var. Tam bir hazine asl─▒nda ama ubisoft potansiyeli de─čerlendiremiyor.

(muhammettopcu.com) #598

Sony paray─▒ oyundan de─čil konsoldan kazanmay─▒ ye─čliyor asl─▒nda.

(Carai an Caldazar!) #599

Ac 2 de bu b├Âl├╝m├╝n nas─▒l gecildigini bilen var m─▒? Bilgisayari kirmama az kaldi.

D├╝┼čman─▒n silah─▒n─▒ elinden atmas─▒ i├žin bo┼člu─ča basmak gerekiyordu diye hat─▒rl─▒yorum. T├╝rk├žesi silahs─▒zland─▒rmak san─▒r─▒m.

( tansel) #601

Silah─▒ b─▒rak─▒p yumru─ča(4) ge├žeceksiniz, d├╝┼čman sald─▒r─▒ yapt─▒─č─▒ s├╝rece sa─č t─▒ka bas─▒l─▒ tutarak savunuyorsunuz, tam d├╝┼čman─▒n silah─▒ size ├žarpacakken sol t─▒k yap─▒yorsunuz disarm ediyor.

O metindeki tu┼člar─▒n anlam─▒ bunlar bu arada, o kafa resmi olan sa─č t─▒k, adam ┼čekline benzeyen di─čer i┼čaret sol t─▒ka tekab├╝l ediyor. Nedense aclerin klavye tu┼člar─▒ g├Âstermesinde bir de─či┼čiklik yapt─▒lar sa├žma i┼čaretler g├Âsterir oldu, controller kullan─▒rsan─▒z yine daha belirgin hangi tu┼čun ne oldu─ču.

Ayr─▒ca ilerde s─▒k─▒nt─▒ ya┼čars─▒n─▒z;
Ye┼čil ayak i┼čareti --> space
K─▒rm─▒z─▒ el i┼čareti --> shift
Sar─▒ kafa i┼čareti --> e
Tu┼člar─▒na kar┼č─▒l─▒k geliyor

(Ufuk ) #602

Cevaplar gelmi┼č ama bir tane de ben ekleyeyim:

How do you disarm in AssassinÔÇÖs Creed 2?

Disarms. You wonÔÇÖt learn the disarm ability until youÔÇÖre well into the game, but it is a very useful skill. With no weapon equipped, hold up your guard and wait for the enemy to attack. When the enemy swings on you, time an attack button press just before you get hit.Nov

(Carai an Caldazar!) #603

@Kenan @_restlessness @Gurlino sorunu ├ž├Âzd├╝m te┼čekurler.

Bu AC oyunlar─▒nin dedikleri sinir bozan k─▒s─▒mlar─▒ ger├žekten varmi┼č. Hele o bastaki bebek kisimiÔÇŽ

Gurlino ben daha oyundaki ingilizce k─▒smi anlam─▒yorum o uzun yaz─▒yi nas─▒l anl─▒yay─▒m :slight_smile::grinning::smiley::smile::rage:

(─░brahim ┼×ahin) #604

Arkada┼člar sizlere bir soru soraca─č─▒m, muhtemelen yeri buras─▒ de─čil ama bu soruyu soracak daha uygun bir yer de akl─▒ma gelmedi.

BaldurÔÇÖs Gate serisi ve yap─▒mc─▒n─▒n di─čer bir ka├ž oyunu yak─▒nda PS4ÔÇÖe ├ž─▒k─▒┼č yapacak. Bu oyunlar Steam ├╝zerinde T├╝rk├že dil deste─či var olarak g├Âz├╝k├╝yor. Acaba PS4ÔÇÖe de T├╝rk├že dil deste─či ile gelecek mi? Konu hakk─▒nda en ufak bir bilginiz varsa yard─▒mc─▒ olursan─▒z ├žok sevinirim.

Bir de oyun mobil platformlarda da mevcut. Mobilde oynamak mant─▒kl─▒ m─▒d─▒r, s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kart─▒r m─▒?

(Carai an Caldazar!) #605

Ac 2 oynuyorum oyunu uzun uzun anlatmayaca─čim, zaten ├žo─ču ki┼či oynamistir. Tek Ezio konusuna de─činmek istiyorum. G├Ârdu─čum her yerde herkes Ezio karakterini ├Âv├╝yor g├Âklere cikariyor onun mukemel bir karakter oldu─čunu s├Âyl├╝yordu,ben pek bir numaras─▒ni g├Âremedim. Belki ingilizce bilmedi─čim i├žindir. Zaten ounun hikayesinden pek bir sey amlamad─▒m. Mesela oyunun bas─▒nda babam─▒z─▒n arkadasi bize ihanet ettmi┼č ben simdi interneten okuyunca ├Â─črendim :stuck_out_tongue:

Ha birde ben bu yaza kadar Ets 2,Nfs ve fifa d─▒┼č─▒nda pek oyun oynanam─▒┼čt─▒m. O y├╝zden di─čer oyunlardaki karakterleri bilmiyorum. Belki Ezio onlarin yan─▒nda e┼či benzeri bulunmayan bir karakterdir.

(Erdem Atik) #606

Ah sen bir de revelations oyna, daha olgun bir Ezio :slight_smile:

(Carai an Caldazar!) #607

Oyun Istanbulda ge├žiyor. O y├╝zden oyun Ac serisinin en k├Ât├╝s├╝ olsa bile oynard─▒m. Birde Turk├že dublaj olsa tad─▒ndan yenmez.

Swords & Soul: Neverseen diye tatl─▒ bir oyun buldum. S─▒ra tabanl─▒ sava┼člar─▒ var, statlar─▒ y├╝kseltmek i├žin de minigameler oynuyorsunuz ok├žuluk gibi. Vakit kaybetmek i├žin baya─č─▒ g├╝zel.

(Erdem Atik) #609

Hocam oyuna neden yama yapmad─▒n─▒z? Elbet bu oyunun da T├╝rk├že yamas─▒ vard─▒r

(Carai an Caldazar!) #610

Oyun korsan ondan yapmad─▒m. Korsanlara olmuyor diye biliyorum.