Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

ilk çıkan bu 2d versiyonunu diyorsanız oynayamıyorum bu tarz oyunları. Severim aslında ama illa bir yerde takılıyorum delirtiyor beni.

7 Beğeni

Evet buydu. Bende oynayamıyordum sürekli ölüyordum bir tuzağa falan denk gelip. Ama bağımlılık yapmıştı bende. Sanırım devamlı öldüğüm için hırs yapmıştım :smiley:

2 Beğeni

:heart_eyes: bir de Bio Mance gibi bir ada sahip oyun vardı o geldi bunu görünce aklıma. İkisini çok severdim.

2 Beğeni

@MelihAntepli resimdeki kazıklara düşmekten yılmıştım artık, bir de oyunlarda oynadığım bir yeri tekrar tekrar oynamayı sevmiyorum ama dediğin gibi garip bir şekilde hırs yaptırıyor insana.

@Arqonquin Bio Menace çok güzel oyundu. Remake yapsalar bu eski oyunları keşke.

bio-menace-004

5 Beğeni

Harika bir platform oyunu çıkar ortaya. Yanlış hatırlamıyorsam asansörlü bir ara sahne vardı oyunda. Aklımda bir orası kalmış bir de ayılar. :laughing:
Prehistorik 2 ve Aslan Kral oyunu vardı onları biliyor musunuz? Onları da çok oynardım.

90 veya 91 'de Amstrad dan PC’ye terfi ettiğimde siyah beyaz da olsa en çok oynadığım oyun buydu. :slight_smile:

1 Beğeni

@Arqonquin aklımda katil domates tarzı (o dönem böyle ilginç bir filmde vardı) yaratıklar kalmış. belki oynadığım ilk kıyamet sonrası oyunu olabilir :confused:

Prehistorik 2 animasyonunu nasıl yaptılarsa dönemine göre çok rahat bir oynanışı vardı. Muadili oyunlarında hareketler odunsuyken bunun yumuşaktı (başka nasıl tarif edebilirim bilemedim). Grafikleri de yine dönemine göre bayağı iyiydi. Aslan Kral bilmez miyim ya filmin gazıyla az mı oynadım :slight_smile:

@alper ben kara kutudan geçtiğim için çağ atladım resmen. Prince of Persia yanlış bilmiyorsam ilk motion capture kullanan (basit düzeyde tabi ) oyunlardan.

4 Beğeni

Tam olarak “rotoscoping” deniyor… Film üzerine animasyon çiziliyor… Another World için aratırsanız, başlangıçtaki araba sahnesinin oyuncak arabalı versyonunun vidyosunu bulabilirsiniz :slight_smile:

Ayrıca katil domatesler candır… İlk film “kuşlar çekildiğinde herkes gülmüştü. Sonra kuşlar saldırdı. Artık kimse gülmüyor” diye başlıyordu… İkinci filminde de George Clooney oynar… Çizgifilmini de çok izlemiştik :sweat_smile:

2 Beğeni

Çok enteresan bir film, fragmanına bakayım dedim yine saygı duydum bu kafaya. Domatesin sesi çok fena yalnız.

Yeter 2002 diye bir CD vardı sanırım. Adı doğru değilse bile varlığına yemin edebilirim. Oyunlar vs onun içinden çıkmış olmalı. Hayal meyal bir müzik var sanki aklımda. Siz biliyor musunuz böyle bir CD?

Yok hiç tanıdık gelmedi :confused:

1 Beğeni

Epic’deki 60 TL kupon ile 28 TL Satisfactory alıp 1 haftada 24 saat oynama süresine eriştim. Crafting kategorisinde yer alan bir oyun olsa da zorluk derecesi kişinin geniş düşünmesine bakıyor.

Aranızda Mafia 2 Definitive Edition almayı düşünen varsa almasın. Çok kötü olmuş, PS4’te bu işi becerememişler. Çok fazla fps düşüşü ve bug ile karşılaşıyorum. Muhtemelen PC sürümü de böyledir.

Bu konuda herkes şikayetçiydi. Mafia 1 güzel olsa bari diyeceğim ama pek umudum yok.

Pc platformunda Mafia’nın 3 oyununa da sahip olduğum için Definitive Edition’ı hediye etmişler. Sabah 2. ve 3. oyunun bu son versiyonlarını yükledim. Fps düşüşü yaşamadım ama takip ettiğim kadarıyla birçok kullanıcı fps sorunu yaşamış.

Subway surfers :joy::joy:,Clash of clans,Hay day :sweat_smile::sweat_smile:

1 Beğeni

Ben hiç Mafia serisini oynamamıştım, daha eski olduğu için 1 çıkana kadar 2’yi aradan çıkartayım dedim ama hayal kırıklığı yaşadım. Sanırım 1’in remake’ini 3. oyunu yapan firma yapıyor. Çoğu kişi 3. oyundan da çok şikayetçi. Muhtemelen bir şey değişmeyecek.

@Jakoben belki de bu durum konsollara özel bir durum olabilir ama Steam yorumları da çok kötü. Daha komik olan durum ise bu oyunun remastered olması.

Edit: Bir de çok ilginç bir şekilde kulaklıkla oynadığım zaman diyalog sesleri fısıltı haline dönüşüyor ama çevre sesi normal geliyor. İyi kötü o kadar oyun oynadım ama bu hatayla ilk kez karşılaşıyorum, çok ilginç. Kulaklık bozuldu sandım bir an.

1 Beğeni

Halo 2 oynamaya başladım hadi bakalım zamanında oynayamamıştım.

Oyunları 10 yıl geriden oynamaya devam ediyorum. Şimdi ki durağım God of War.

Witcher 3’e 100 saat gömmüş olmama rağmen, bir iplik boyu yol kat edemediğimi görüp kısa bir mola vermemin herkes için en iyisi olacağını anladım ve yarım bıraktığım God of War’a geri döndüm.

Sonuç: Harita açmadan oyun oynamayı özlediğimi gördüm. Pata küta adam dövüyorsun, ne güzel oyun.

4 Beğeni

Hocam nerelere götürdünüz beni ya.

Ben de şu oyunun adını aradım ve buldum sayenizde. Rescue Rover. İlk puzzle oyunum. Ne kadar çok severdim.
indir (1)

Onu ararken de şunu buldum. Yine çok fazla oynadığım bir oyundu Monster Bash

2 Beğeni