Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Horizon Zero Dawn ve Spiderman :+1: fifa benim için ea access ile gelen bir olay :sweat_smile:

1 Beğeni

Oyun içi kozmetik satılacakmış. Battlepass ve lootbox olayı da getirirler kesin. Blizzard gözümde tamamen yok hükmünde artık. Diablo 4 onların sağacağı son Diablo olacak. Altın vuruş yapıp daha da yeni Diablo getirmeyecekler.

1 Beğeni

Blizzard sadece sinematik yapsa da olur. Dizi / film sektörüne de girebilir. Enfes sinematik yapıyor adamlar.

1 Beğeni

Diablo 4 oynanış yayınladılar dün Youtube da.
Eğer batırmazlarsa onlarca yıllık hasret bitecek. Tam bir Diablo 2 ye dönüş izledim. Umarım öyle olur.

1 Beğeni

Şimdiye kadar gördüklerimiz bunu destekler nitelikte. Diablo benzeri oyunlar da yaygınlaştığı için işleri daha ciddiye aldıklarını düşünüyorum.

1.5 Yıl sonra,

2 Beğeni

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Mobil Oyun Önerileri

Dün Epic Games üzerinden ücretsiz aldığım Gta 5 i indirdim. Şükür server çökmedi ve sorunsuz 2 günde indi :slight_smile:
Bunun yanında Rise of Kingdoms adlı mobil para tuzağı oyuna başladım. Bu oyuna başlarken çok hata yaptım. Osmanlı ile başlamayın kesinlikle. Ve asla para yatırmayın yoksa ipin ucu iyice kaçıyor. Ama oyun zevkli.
Aslında bu oyunu oynama nedenim kralları komutanları tanımaktı. Karakterler çok hoş olmuş.

Şu oyunun tanıtımı Youtube üzerinden o kadar çok çıkıyor ki gına geldi. Bir de tanıtan arkadaşlar ağız birliği yapmışçasına aynı şeyleri söylüyor. Bu yüzden Hintli arkadaşların Tiktok’a yaptığı gibi oyunu indirip 1 yıldızı verip direkt silesim var.

1 Beğeni

Tetris :slight_smile:

1 Beğeni

Oyunu bitirdikten sonra iyi ki dönmüşüm dedim. Oyunun sonunu hiç bu kadar iyi beklemiyordum. Alternatif son da çok duygusaldı.

I’m vengeance! I’m the night! I’m BATMAN! :bat:

3 Beğeni

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition aldım ve başladım. :slight_smile: Dev yarasa bir oyun ya.

1 Beğeni

Warhammer 2 Total War
Fantastik olduğu için şüpheyle başlamıştım ama gerçek şu ki total war serisinin en iyi oyunu kesinlikle. Lizardmen ile oynuyordum en son. Tabi bu nedenle garip savaşlarda oluyor. Kroq gar önderliğinde kimilerinin üzerinde balista bulunan 20 tane dinazorla 8800 fare ( skaven) ı ezmek gibi. :smile:

Bir ay önce falan oyun oynamayı bıraktım.Zamanımın çoğunu burada ve ya pdf kitap okumak ile geçiriyorum. :slightly_smiling_face:

Şu ara The Witcher 3 Wild Hunt. Ekstraları ile birlikte 150 saat civarında main story bitti. Ek paketlere başlamadan önce biraz ara vereceğim, yavaş yavaş sıkılma emareleri gösteriyorum çünkü. Ancak bu oyunun benim için ilginç bir yönü var. Üç yıllık aranın ardından ilk kez oyun oynuyorum. Eskiden sıkı bir oyuncuydum. Özellikle iyi hikayesi olanlar başta olmak üzere sayısız şey oynadım. Ancak bir noktada durmak gerekiyor. En azından benim için böyle oldu. Pişman da değilim. Daha farklı şeyler hobiler edindim, daha çok okudum. Anca karantina dönemi vs derken dönmüş oldum. Seçimimi de yıllardır aklımın bir köşesinde olan Witcher ile yaptım. Muazzam da keyif aldım. Gerçek bir şaheserdi. CD Project’in harcadığı mesai ve tutkuları her yerden belli oluyor.

Bundan sonra yine eskisi gibi oyun oynar mıyım? Zor. Belki yılda en fazla iki üç tane çok ilgimi çeken AAA oyunlardan seçerim.

2 Beğeni

HoI4, TW: Warhammer 2, M&B:Bannerlord, Bridge Constructor Portal. Bu saydığım oyunlardan bir dönem muazzam keyif aldım fakat artık hiçbirinden keyif almıyorum. Binlerce saat CS, binlerce saat LoL oynadım. Battle Royale oyunlarda da toplam birkaç bin saatim olmuştur. Artık soğudum mu ne oldu bilmiyorum midem kaldırmıyor 45 dakikadan fazla oynayamıyorum. En son hypelandığım oyun Cyberpunk idi fakat gameplayi gördükten sonra onun da beklediğimiz türden olmayacağını, bir ipi tutup takip edeceğimizi anladım. HoI5 veya TW:Troy bir dönem beni idare eder fakat acilen mevcut oyun türlerinden farklı bir tür çıkmalı.

2 Beğeni

Ben VR tarafından biraz umutluyum bu farklılık anlamında ama kullanıcılar arasında iyice yaygınlaşmasını bekleyene kadar ömrümüz yetmeyecek herhalde.

3 Beğeni

Teknolojinin gelişme hızına bakılırsa pek de olumsuz yaklaşmayın derim, ömrümüz yetecektir. VR şu an tüm yazılımcıların ve oyun dünyasının arka planda deliler gibi üzerinde çalıştığı bir alan. Bazı teknik engeller var, onların nasıl aşılacağı konusunda bir çözüm bulunsa yaygınlaşması çok olası. Geçenlerde çıkan Half Life Alyx ise yaklaşan devrimin mainstream oyunlardaki ilk ayak sesi. Bence bir anda ne olduğunu anlamadan hayatımızın her alanına girecek VR.

2 Beğeni

Dead Cells oynuyorum. Aşırı derecede bağımılık yaptı. Yapmam gereken bir ödevim var ama oyun yüzünden başına oturamıyorum. :droll:

1 Beğeni

ab423eb03dd09f670bac40dbc686b098
Red Dead Redemption oynuyorum birkaç haftadır fırsat buldukça. Oyuna başlar başlamaz gaza gelip bir dükkan soymaya çalıştım. Kayıt almayı unuttuğum ve oyun da otomatik kaydı soygundan sonra ben kaçarken yaptığı için hem öldüğümle hem de başıma konan 200 dolar parayla kaldım. O yüzden ilk saatlerim para kazanmaya çalışarak ya da kafa avcılarından kaçarak geçti. Zaten Skyrim oynarken de oyunun başında kırmızı bir ekmeğe el uzattım diye kaç kere ölüp tekrar denemiştim. Demek ki oyun başlarında kendime hakim olmam lazım :smiley:

Genel olarak oyuna gelirsem tabii ki yapacak çok şey var ve ben asla seçtiğim göreve doğrudan gidemiyorum. Ama avcılıktan soygununa, konuşmalardan görevlere her şey çok güzel düşünülmüş. O kadar saat oynadım ama oyun bitmesin diye önce harita gezip aklıma esen şeyleri yapıyorum. Bir de internetteki farklı rehberler çok işime yaradı. Bu sayede güzel bir Arap atım oldu :slight_smile:

5 Beğeni