Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Son 2 haftadir günde 12 saatlik bi işte çalistigim icin (curse girsin) pek bisi oynayamiyorum ama karantina zamaninda assasins creed odissey ve mount and blade bannerlord oynuyodum bannerlord full hali cikinca oynarim diye ara verdim her gün güncelleme geliyodu darladi biraz
Sonra odissey e gectim baya oynadim onu vakit olsa yine ömrümü ona gömerdim acikcasi :joy:

2 Beğeni

Xbox’ın indiriminden Cuphead almak gibi bir hata yaptım :sweat_smile: Çok güzel oyun, kimseye tavsiye etmiyorum :rofl:

3 Beğeni

Ne kadar olmuş? 50-60 liralardaydı en son sanırım. Açıp bakamıyorum şu an.

41tl gibi bir şey. Çok inmemiş ama hazır Ori, Shantae bitirmiş, elim platform oyunlarına alışmışken dalayım dedim, demez olaydım :sweat_smile: Bir de ben takıntılıyımdır, bakalım hangi noktada pes edeceğim :smile:

Ori’yi bitirebildiyseniz helal olsun hakikaten. “Ne güzel oyunmuş aman ne cici oyunmuş hanimiş hanimiş” diye başlayıp “başlarım Ori’sine de alevine de…” diyip iyice kanser olmadan bıraktım. El insaf, insan az biraz basit yapar… Şu platform oyunlarından benim çektiğim nedir yahu. Cuphead’i keza yine çok beğeniyorum ama işte… Çok indirmemişler fiyatını, yine alırım almasına ama yarım bırakırım kötü olur.

4 Beğeni

Ori’nin birincisinde her boss’tan sonra bir koşma bölümü vardı… O koşular baya üzmüştü… 2. Ori çok daha kolaydı… Shantae zaten bunların yanında çocuk oyunu ama hem görsel hem de müzik olarak çok tatlı bir nostalji havası yakalamış :slight_smile:

Cuphead ise cehennemin “platform oyunu” adını almış hali :sweat_smile: Yayınları izlerken hep “niye şunu yapmıyor” dediğim her şeyi ben de yapmıyorum :sweat_smile:

2 Beğeni

Ori’nin iki oyunda belli bölümler hariç zorlanmadım ben. İkinci oyunun son savaşı çok uzun olması nedeniyle zor gelmişti. Cuphead ayrı bi sıkıntı. Oriden daha zor benim için. Oynayana sabır diliyorum :grinning:

1 Beğeni

O koşma kısımlarını hiç sevmemiştim. İkinci oyunu henüz oynamadım ama bunu duymak beni mutlu etti.

1 Beğeni

Ori’nin ilk oyununuda ikinci oyununuda yarım bıraktım ben, sabrım ve becerim yetmedi. Hollow Knight yine aynı şekilde… Platform tarafında çok güzel oyunlar çıkarıyorlar, insanın canını çektiriyorlar. İzlerken iyi hoş güzel ama alıp oynarken o kadar da güzel olmuyor :sweat:

2 Beğeni

Aslında bir süre sonra kendini tekrar ediyor çoğu oyun gibi. Gerisi biraz reflekse kalmış. İkinci oyunda refleks kısmı platformda değil boss savaşlarına kaydırılmış. Her açıdan zevkliydi benim için ori😊

1 Beğeni

GTA da kariyer modu oynuyorum. Oyunu durduramıyorum nedense, oyundan atıyor. Laptop da emekli olmak üzere ama ne yapalım. En azından oynayabiliyorum. :sunglasses:

League of legends runeterra.

Hearthstone fakirlere rest çektikten sonra ilaç gibi geldi. Deste oluşturmak çok zor değil. Kartlar birbiriyle uyumlu olunca güzel kombolar insanı oyuna bağlıyor. Geliştirmeye hâlâ devam ediyorlar.
Çok fazla etkinlik yok biraz sıkıcı olmadı değil.

Ve lanet Nautilus destelerinden gına geldi :confused:

Ori’yle benim de yıldızım hiç barışmadı. O koşma bölümleri beni çileden çıkarmıştı. Bir de hüzünlü hikâyesi olan şeyleri pek sevmiyorum. Eğlenmek için oyun oynuyorum ben, derdime hiç yoktan dert katmak için değil :slight_smile:

Cuphead’i de sevmedim. Gereksiz zor. Biraz oynadıktan sonra kanser olmamak adına iade etmiştim.

İnsanı çok zorlamayan, eğlenceli platform oyunları arıyorsanız Assassin’s Creed Chronicles, Max: Curse Of Brotherhood, Pinstripe ve Tembo The Badass Elephant gibi oyunlara göz atabilirsiniz.

Yoku’s Island Express de özünde bir tilt oyunu olsa da platform öğeleriyle epey eğlendirmişti beni.

6 Beğeni

200px-Whizbang_the_Wonderful(89813)

Bu kartı wilda göndermeyeceklerdi. Yeni başlayanlar için güzel karttı. Kartlarım olmasına rağmen ben bile bunla oynuyordum.

1 Beğeni

Yoku gerçekten çok eğlenceliydi, çok keyif alarak bitirdim :slight_smile: Max: Curse of Brotherhood, Xbox One’da ilk bitirdiğim oyundu sanırım… hani diğer örnekler arasında biraz sönük kalıyor sanki…

Bu arada Cuphead’i tam olarak “gereksiz zor” kategorisinden ayırıp, insanı oynatan yanı, aslında oyunun o kadar da kaotik olmaması… yapılması gerekenler belli… ama genelde bu tip oyunlarda bir sabit algoritma varken, bunda çok fazla rastgele durum var(mesela bir büyük düşmanın 7 farklı formu olup, sadece 3 tanesiyle savaşılabiliyor) ve hepsine alışıp, hazırlıklı olmak zor. Diğer taraftan, yine bu tip oyunlarda bir tempo olur, Cuphead’de o tempo da yok, o yüzden her an her şey olabiliyor :smiley: Bu da oyunu “imkansız” yerine “uğraştırıcı” yapıyor ve başarma hissine katkıda bulunuyor…

Ori ve hüzün konusuna zaten çok girmeyelim… Güzel oyunlar üzdüğünde de kızamıyorum… Adamlar yapmış :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar, benden size büyük hizmet. Elimde mikrofon, bir Uğur Dündar edasıyla yürüyorum ve delilleriyle birlikte @mit’in maskesini yüce Kayıp Rıhtım topluluğu için düşürüyorum… Sıkı durun!

image

Ne demiş az yukarıda sevgili @mit:

Peki aynı @mit, eğlencenin dibine vurduğumuz, sürekli eller havaya takıldığımız (!!!) To the Moon oyunu için bakın “İçeriğiyle Yürekleri Dağlayan Oyunlar?” başlığında ne demiş:

image

Takdiri 82 milyonluk yüce Kayıp Rıhtım topluluğuna bırakıyorum. Bakalım @mit, tüm delilleriyle açığa çıkardığım bu 180 derecelik dönüşü için nasıl bir basın açıklaması yapacak. İnternet unutmaz sevgili @mit, yok öyle ben hüzünlü oyun sevmiyorum deyip kaçmak. :smiley:

“Ben hep Arstechnica - War Stories falan izliyorum,” deyip Diriliş Ertuğrul’a göz ucuyla yancılık yaptığın günleri de biliriz biz. :stuck_out_tongue:

Eylemlerimiz devam edecek… Bizden ayrılmayın. Şimdi reklamlar…

18 Beğeni

Bugün yarın derken en sonunda Persona 5 e başladım 1 hafta önce. İndirimde 60-70 lira gibi bişeye geldi. Çok beğendim uzun olmasına rağmen sıkmadan ilerliyor. Serinin diğer oyunlarını oynayacağım büyük ihtimalle bu oyundan sonra.

To The Moon farklı canım. Onu duygusal bir hikaye beklentisiyle oynuyorsun zaten :slight_smile: Benim derdim atlamalı zıplamalı, şirin grafikli oyun kisvesinin altında sağ böbreğe çalışanlar :slight_smile: Hem To The Moon’da da yer yer güldüren şeyler vardı şimdi hani.

4 Beğeni

“Benim derdim atlamalı zıplamalı, şirin grafikli oyun kisvesinin altında sağ böbreğe çalışanlar”

Bu yorumunuza güvenerek tavsiye ettiğiniz platform oyunlarına bakacağım :grinning:

1 Beğeni

images
Paper please’e bașladım bir kez daha :blush:

3 Beğeni