Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

Son 2 haftadir g├╝nde 12 saatlik bi i┼čte ├žalistigim icin (curse girsin) pek bisi oynayamiyorum ama karantina zamaninda assasins creed odissey ve mount and blade bannerlord oynuyodum bannerlord full hali cikinca oynarim diye ara verdim her g├╝n g├╝ncelleme geliyodu darladi biraz
Sonra odissey e gectim baya oynadim onu vakit olsa yine ├Âmr├╝m├╝ ona g├Âmerdim acikcasi :joy:

2 Be─čeni

XboxÔÇÖ─▒n indiriminden Cuphead almak gibi bir hata yapt─▒m :sweat_smile: ├çok g├╝zel oyun, kimseye tavsiye etmiyorum :rofl:

3 Be─čeni

Ne kadar olmu┼č? 50-60 liralardayd─▒ en son san─▒r─▒m. A├ž─▒p bakam─▒yorum ┼ču an.

41tl gibi bir ┼čey. ├çok inmemi┼č ama haz─▒r Ori, Shantae bitirmi┼č, elim platform oyunlar─▒na al─▒┼čm─▒┼čken dalay─▒m dedim, demez olayd─▒m :sweat_smile: Bir de ben tak─▒nt─▒l─▒y─▒md─▒r, bakal─▒m hangi noktada pes edece─čim :smile:

OriÔÇÖyi bitirebildiyseniz helal olsun hakikaten. ÔÇťNe g├╝zel oyunmu┼č aman ne cici oyunmu┼č hanimi┼č hanimi┼čÔÇŁ diye ba┼člay─▒p ÔÇťba┼člar─▒m OriÔÇÖsine de alevine deÔÇŽÔÇŁ diyip iyice kanser olmadan b─▒rakt─▒m. El insaf, insan az biraz basit yaparÔÇŽ ┼×u platform oyunlar─▒ndan benim ├žekti─čim nedir yahu. CupheadÔÇÖi keza yine ├žok be─čeniyorum ama i┼čteÔÇŽ ├çok indirmemi┼čler fiyat─▒n─▒, yine al─▒r─▒m almas─▒na ama yar─▒m b─▒rak─▒r─▒m k├Ât├╝ olur.

4 Be─čeni

OriÔÇÖnin birincisinde her bossÔÇÖtan sonra bir ko┼čma b├Âl├╝m├╝ vard─▒ÔÇŽ O ko┼čular baya ├╝zm├╝┼čt├╝ÔÇŽ 2. Ori ├žok daha kolayd─▒ÔÇŽ Shantae zaten bunlar─▒n yan─▒nda ├žocuk oyunu ama hem g├Ârsel hem de m├╝zik olarak ├žok tatl─▒ bir nostalji havas─▒ yakalam─▒┼č :slight_smile:

Cuphead ise cehennemin ÔÇťplatform oyunuÔÇŁ ad─▒n─▒ alm─▒┼č hali :sweat_smile: Yay─▒nlar─▒ izlerken hep ÔÇťniye ┼čunu yapm─▒yorÔÇŁ dedi─čim her ┼čeyi ben de yapm─▒yorum :sweat_smile:

2 Be─čeni

OriÔÇÖnin iki oyunda belli b├Âl├╝mler hari├ž zorlanmad─▒m ben. ─░kinci oyunun son sava┼č─▒ ├žok uzun olmas─▒ nedeniyle zor gelmi┼čti. Cuphead ayr─▒ bi s─▒k─▒nt─▒. Oriden daha zor benim i├žin. Oynayana sab─▒r diliyorum :grinning:

1 Be─čeni

O ko┼čma k─▒s─▒mlar─▒n─▒ hi├ž sevmemi┼čtim. ─░kinci oyunu hen├╝z oynamad─▒m ama bunu duymak beni mutlu etti.

1 Be─čeni

OriÔÇÖnin ilk oyununuda ikinci oyununuda yar─▒m b─▒rakt─▒m ben, sabr─▒m ve becerim yetmedi. Hollow Knight yine ayn─▒ ┼čekildeÔÇŽ Platform taraf─▒nda ├žok g├╝zel oyunlar ├ž─▒kar─▒yorlar, insan─▒n can─▒n─▒ ├žektiriyorlar. ─░zlerken iyi ho┼č g├╝zel ama al─▒p oynarken o kadar da g├╝zel olmuyor :sweat:

2 Be─čeni

Asl─▒nda bir s├╝re sonra kendini tekrar ediyor ├žo─ču oyun gibi. Gerisi biraz reflekse kalm─▒┼č. ─░kinci oyunda refleks k─▒sm─▒ platformda de─čil boss sava┼člar─▒na kayd─▒r─▒lm─▒┼č. Her a├ž─▒dan zevkliydi benim i├žin ori­čśŐ

1 Be─čeni

GTA da kariyer modu oynuyorum. Oyunu durduram─▒yorum nedense, oyundan at─▒yor. Laptop da emekli olmak ├╝zere ama ne yapal─▒m. En az─▒ndan oynayabiliyorum. :sunglasses:

League of legends runeterra.

Hearthstone fakirlere rest ├žektikten sonra ila├ž gibi geldi. Deste olu┼čturmak ├žok zor de─čil. Kartlar birbiriyle uyumlu olunca g├╝zel kombolar insan─▒ oyuna ba─čl─▒yor. Geli┼čtirmeye h├ól├ó devam ediyorlar.
├çok fazla etkinlik yok biraz s─▒k─▒c─▒ olmad─▒ de─čil.

Ve lanet Nautilus destelerinden g─▒na geldi :confused:

OriÔÇÖyle benim de y─▒ld─▒z─▒m hi├ž bar─▒┼čmad─▒. O ko┼čma b├Âl├╝mleri beni ├žileden ├ž─▒karm─▒┼čt─▒. Bir de h├╝z├╝nl├╝ hik├óyesi olan ┼čeyleri pek sevmiyorum. E─členmek i├žin oyun oynuyorum ben, derdime hi├ž yoktan dert katmak i├žin de─čil :slight_smile:

CupheadÔÇÖi de sevmedim. Gereksiz zor. Biraz oynad─▒ktan sonra kanser olmamak ad─▒na iade etmi┼čtim.

─░nsan─▒ ├žok zorlamayan, e─členceli platform oyunlar─▒ ar─▒yorsan─▒z AssassinÔÇÖs Creed Chronicles, Max: Curse Of Brotherhood, Pinstripe ve Tembo The Badass Elephant gibi oyunlara g├Âz atabilirsiniz.

YokuÔÇÖs Island Express de ├Âz├╝nde bir tilt oyunu olsa da platform ├Â─čeleriyle epey e─člendirmi┼čti beni.

6 Be─čeni

200px-Whizbang_the_Wonderful(89813)

Bu kart─▒ wilda g├Ândermeyeceklerdi. Yeni ba┼člayanlar i├žin g├╝zel kartt─▒. Kartlar─▒m olmas─▒na ra─čmen ben bile bunla oynuyordum.

1 Be─čeni

Yoku ger├žekten ├žok e─členceliydi, ├žok keyif alarak bitirdim :slight_smile: Max: Curse of Brotherhood, Xbox OneÔÇÖda ilk bitirdi─čim oyundu san─▒r─▒mÔÇŽ hani di─čer ├Ârnekler aras─▒nda biraz s├Ân├╝k kal─▒yor sankiÔÇŽ

Bu arada CupheadÔÇÖi tam olarak ÔÇťgereksiz zorÔÇŁ kategorisinden ay─▒r─▒p, insan─▒ oynatan yan─▒, asl─▒nda oyunun o kadar da kaotik olmamas─▒ÔÇŽ yap─▒lmas─▒ gerekenler belliÔÇŽ ama genelde bu tip oyunlarda bir sabit algoritma varken, bunda ├žok fazla rastgele durum var(mesela bir b├╝y├╝k d├╝┼čman─▒n 7 farkl─▒ formu olup, sadece 3 tanesiyle sava┼č─▒labiliyor) ve hepsine al─▒┼č─▒p, haz─▒rl─▒kl─▒ olmak zor. Di─čer taraftan, yine bu tip oyunlarda bir tempo olur, CupheadÔÇÖde o tempo da yok, o y├╝zden her an her ┼čey olabiliyor :smiley: Bu da oyunu ÔÇťimkans─▒zÔÇŁ yerine ÔÇťu─čra┼čt─▒r─▒c─▒ÔÇŁ yap─▒yor ve ba┼čarma hissine katk─▒da bulunuyorÔÇŽ

Ori ve h├╝z├╝n konusuna zaten ├žok girmeyelimÔÇŽ G├╝zel oyunlar ├╝zd├╝─č├╝nde de k─▒zam─▒yorumÔÇŽ Adamlar yapm─▒┼č :slight_smile:

1 Be─čeni

Arkada┼člar, benden size b├╝y├╝k hizmet. Elimde mikrofon, bir U─čur D├╝ndar edas─▒yla y├╝r├╝yorum ve delilleriyle birlikte @mitÔÇÖin maskesini y├╝ce Kay─▒p R─▒ht─▒m toplulu─ču i├žin d├╝┼č├╝r├╝yorumÔÇŽ S─▒k─▒ durun!

image

Ne demi┼č az yukar─▒da sevgili @mit:

Peki ayn─▒ @mit, e─člencenin dibine vurdu─čumuz, s├╝rekli eller havaya tak─▒ld─▒─č─▒m─▒z (!!!) To the Moon oyunu i├žin bak─▒n ÔÇť─░├žeri─čiyle Y├╝rekleri Da─člayan Oyunlar?ÔÇŁ ba┼čl─▒─č─▒nda ne demi┼č:

image

Takdiri 82 milyonluk y├╝ce Kay─▒p R─▒ht─▒m toplulu─čuna b─▒rak─▒yorum. Bakal─▒m @mit, t├╝m delilleriyle a├ž─▒─ča ├ž─▒kard─▒─č─▒m bu 180 derecelik d├Ân├╝┼č├╝ i├žin nas─▒l bir bas─▒n a├ž─▒klamas─▒ yapacak. ─░nternet unutmaz sevgili @mit, yok ├Âyle ben h├╝z├╝nl├╝ oyun sevmiyorum deyip ka├žmak. :smiley:

ÔÇťBen hep Arstechnica - War Stories falan izliyorum,ÔÇŁ deyip Dirili┼č Ertu─črulÔÇÖa g├Âz ucuyla yanc─▒l─▒k yapt─▒─č─▒n g├╝nleri de biliriz biz. :stuck_out_tongue:

Eylemlerimiz devam edecekÔÇŽ Bizden ayr─▒lmay─▒n. ┼×imdi reklamlarÔÇŽ

18 Be─čeni

Bug├╝n yar─▒n derken en sonunda Persona 5 e ba┼člad─▒m 1 hafta ├Ânce. ─░ndirimde 60-70 lira gibi bi┼čeye geldi. ├çok be─čendim uzun olmas─▒na ra─čmen s─▒kmadan ilerliyor. Serinin di─čer oyunlar─▒n─▒ oynayaca─č─▒m b├╝y├╝k ihtimalle bu oyundan sonra.

To The Moon farkl─▒ can─▒m. Onu duygusal bir hikaye beklentisiyle oynuyorsun zaten :slight_smile: Benim derdim atlamal─▒ z─▒plamal─▒, ┼čirin grafikli oyun kisvesinin alt─▒nda sa─č b├Âbre─če ├žal─▒┼čanlar :slight_smile: Hem To The MoonÔÇÖda da yer yer g├╝ld├╝ren ┼čeyler vard─▒ ┼čimdi hani.

4 Be─čeni

ÔÇťBenim derdim atlamal─▒ z─▒plamal─▒, ┼čirin grafikli oyun kisvesinin alt─▒nda sa─č b├Âbre─če ├žal─▒┼čanlarÔÇŁ

Bu yorumunuza g├╝venerek tavsiye etti─činiz platform oyunlar─▒na bakaca─č─▒m :grinning:

1 Be─čeni

images
Paper pleaseÔÇÖe ba╚Ölad─▒m bir kez daha :blush:

3 Be─čeni