Bugün Ben Şunu Öğrendim

Gün içerisinde yaşadığınız ve kesinlikle insanlığın yararına olduğunu düşündüğünüz bilgileri güzel bir dille “Bugün ben şunu şunu şunu öğrendim.” şeklinde yazmanızı istiyoruz.

“Bugün ben bir şeyi çok övmemek gerektiğini öğrendim…” gibi.

Önceki forumumuzdan da bu konuya hakimsinizdir zaten.

Hadi bakalım! :buyucu:

20 Beğeni

Ben bugün vegan beslenmenin aslında sanıldığı kadar zor ve yetersiz olmadığını öğrendim.
Umarım yakın zamanda da bu yaşam felsefesini benimsemeyi de öğrenirim…

13 Beğeni

Ankara’nın geceleri ne kadar soğuk olduğunu tekrar öğrendim bugün. Bu nedir arkadaş ya!?

11 Beğeni

mizmit de soğuk, bu ankara’ya olan vurgu neden yani…

3 Beğeni

Ankara kışında gece 1’de 25 dakika yürü, ondan sonra konuşalım bu konuyu :smiley:

8 Beğeni

Herkes sadece 1 gece Eskisehir’de yaşasın bence :frowning:

5 Beğeni

Onu da yaşadım, orası da ayrı bir lanet :smiley:

2 Beğeni

Aptallarla hiçbir şekilde mutabakata varılmayacağını bir kez daha öğrendim.

17 Beğeni

Mary Wollstonecraft’ın Mary Shelley’ın annesi olduğunu öğrendim.

3 Beğeni

Bugün telefonda sesli aramayla en fazla 70 dakika konuşulabileceğini öğrendim :joy: :hugs:

5 Beğeni

Orta Çağ’da (özellikle orduda) basit cerrahi müdahalelerin, sırf ustura, makas gibi aletlere sahip oldukları için berberler tarafından yapıldığını bugün öğrendim.

18 Beğeni

Black Mirror’ın iki anlamı varmış. Onları öğrendim. Dizinin yaratıcısı, senaristi Charlie Brooker 2014’te şöyle demiş:

Herhangi bir bilgisayar, telefon, iPad, iPhone ya da onlara benzer bir şey kapatıldığında siyah bir aynaya (Black Mirror) benziyor, ama o siyah aynada korkunç ve soğuk bir yan var; o yüzden programın adına da cuk diye oturuyor.

Ne yani adına ne deseydik ki başka —Ürkünç Teknoloji Vakti mi?! Çok saçma olurdu o da. İnsanların bu programı televizyon, dizüstü bilgisayar ya da telefonda seyredecekleri ve program bitip de yayında ve yapımda emeği geçenler aktıktan sonra ekranın kararacağı ve kendi akislerini görecekleri fikri epey hoşuma gidiyor.

giphy

26 Beğeni

Bugün ben Medusa ve kardeşlerine Gorgonlar denildiğini ve kardeşler arasında sadece Medusa’nın ölümlü olduğunu öğrendim.

18 Beğeni

Roar adında, gerçek aslan ve kaplanlarla çekilmiş bir film olduğunu öğrendim. Oyuncular, önlem almadan, gerçek yırtıcıların arasında rol yapmaya çalışmışlar. Delilik bu! Delilik!

16 Beğeni

Gerçekten delilik. Şok oldum.

1 Beğeni

Deli dolu öğrencilerin de pişmanlık duyup özür dilemeye gelebileceğini öğrendim. Ben de sakin kalmayı öğrenmeliyim. Sabırsızım, huysuzum, çok kuralcıyım, benim de kusuruma bakmazlar umarım. :smirk:

10 Beğeni

Bak bu harbiden benim için günün haberi olabilir :hushed:

2 Beğeni

Dondursa da , ağlatsa da sevilir o ayaz :smiley:

Bugün sabah yürürken bir rüzgar esti, anında yüzümü dondurup kopardı götürdüm :smiley: Dedim maşallah sana rüzgar.

1 Beğeni

Az önce iş arkadaşımdan şunu öğrendim:
Tırnaklarımızı kestiğimizde çatıya atmalıymışız, kuşlar için hem yuva yapıcı en ideal şeymiş hem de tırnak iç kısmı kış boyunca ihtiyaçları olan besini sağlayabilirmiş.
İnansam mı inanmasam mı bilemedim

6 Beğeni