Bugün Ne Ürettiniz?

3d mi kullanıyorsunuz?

Evet 3d (20 karakter)

1 Beğeni

Tüm Rıhtım’ın affına sığınarak Oha! Diyorum. Muazzam olmuş, ben bunu hayal bile edemem bırakın yapmayı. Beğenimi tarif edecek sözcük bulamıyorum şu an. Hayranlıkla izledim.

8 Beğeni

Aşşırı yoğun bir dönemde de olsam, akşamdan akşama 2-3 sıra öre öre sonunda çantayı bitirebildim :hugs:

21 Beğeni

Bugün C. S. Lewis’ın Kozmik Üçlemesini birleştirip Omnibus yaptım :slight_smile: Her ne kadar resim yapma özürlü olsam da kalın bir kitap olduğundan kenarlarını bir şekilde uzay temalı olacak şekilde boyamayı düşünüyorum. Kapak için nasıl bişey yapacağıma karar veremedim :slight_smile:

30 Beğeni

Vuhuu! Yakında yeni video geliyor demektir bu. Şimdiden ellerinize sağlık. :slight_smile:

4 Beğeni

Isaac Asimov’un ünlü serilerinde geçen gezegenleri bir listede toplamaya çalışıyorum. Bu yazı da toplamda 3-5 yazı dizisinin ilki. :slight_smile:

14 Beğeni

Bunu karanlık ortamda ışıklar açık şekilde paylaşabilir misiniz?

1 Beğeni

Tabii ki buyrun halihazırda vardı fotoğrafı :slightly_smiling_face:

8 Beğeni

Blender kurcalamaya başladım, bu küçük uzay yolculuğu üzerinde birkaç gündür ara ara çalışıyordum, bugün bu hale geldi.

6 Beğeni

Telefon tutacağı yaptım ama çok uzun sürdü. İş güç derken, basması boyaması… Çalışırken hobilere vakit ayırmak çok zor. :weary: Emekli olmayı dört gözle bekliyorum :star_struck:

20 Beğeni

Kenarları boyadım :slight_smile: Telefonda duvar kağıdı olarak kullandığım görseli çizdim :slight_smile:

Çay bardağı kadar bile olmayan Airbrush boyaları 80 90 TL olduğundan izopropil alkol gliserin falan karışturıp airbrush boyasını ve incelticiyi kendim yaptım. O yüzden tam isteiğim gibi olmadı ama idare eder :slight_smile: Bir de kapak yaparsam bitecek.

43 Beğeni

Bitti sayılır :slight_smile: Ufak tefek bikaç düzeltme yapılacak. Videosunu akşam editlerim yarına yayınlanır heralde.

Düzenleme : Videosu :slight_smile:

Bu da bir önce yaptığım tamir videosu. Şu konuda bahsetmişim :slight_smile: Tamir etmesi bu zaman kısmetmiş :slight_smile: Bu arada Hil Yayınlarının umrunda olmadı, lütfedip cevap bile vermediler.

51 Beğeni

@Leingrad elam. Çalışmalar çok başarılı olmuş hocam tebrik ederim.

Bir süredir kendi başıma yapmak istediğim bir iş var ama cesaret edemedim. Açıkçası bir profesyonel ile çalışmak daha mantıklı olacak gibi.

Ben hem anneanemi hem de dedemi son üç yıl içinde kaybettim. İkisi de köy enstitüleri mezunu emekli öğretmenlerdi ve kendilerinden bize bazı kitaplar kaldı. Biri 1001 gece masalları diğerleri de basit kitaplar. Hatta birinde sayfa çocukken yırttığımız için bir kaç sayfa eksik. Bulup saman kağıda baskı ile eksik 4-5 sayfayı tamamlamak istiyorum.

Kitaplar maddi olarak çok değerli değiller ama yıllarca anadoluyu gezmiş manevi değeri benim için çok yüksek olan şeyler. Oldukları gibi sakladım. Bunların kapaklarını yenilemek biraz daha kullanışlı hale getirmek ve saklamak istiyorum. Bu konuda bana destek olabilir misin? Şayet dışarıya iş yapıyorsan özelden görsel atıp fikir almak isterim.

1 Beğeni

Üstad benim elimde 70’lerde ünlü olmuş, Yalnız Havyarla Yaşanmaz (Papaz Her Zaman Pilav Yemez) kitabıyla bilinen Simmel kitapları var. Yıllar önce bit pazarından almıştım. 2-3 kitabını okudum ve sevdim. Köpük edebiyat diyorlar ama çok takılmıyorum. Ancak kitapların kapakları vs çok kalitesiz malzemeden yapılmış ve geçen 30-40 yılda çok yıpranmışlar. Yıpranmayanlarda ise saçma sapan kapaklar var.
İçinde erotizmin e’si olmayan kitapların böyle kapakları var. Şöyle 1 2 3 4

Bu kitapları haliyle kitaplıkta ve ortalıkta tutmak istemiyorum.

Acaba diyorum, kalın mukavvadan sert kapak yapsam, sert kapağın dışına baskıdan çıktı alıp sadece yazar ve kitap alıp yapıştırsam becerebilir miyim ? Kitabın sırtını kapakla birleştirme yapıştırma işlemlerini çok güzel yapıyorsunuz. Öyle bir şey yapabilir miyim bilmiyorum. Orası hem el becerisi hem de uzun zamandır süren bir ustalığın eseri gibi geliyor.

1 Beğeni

@erce
Teşekkür ederim. Başınız sağolsun. Ben bunları tamamen hobi olarak yaptığım ve aslında yaparak öğrendiğim için videolarda gözükmeyen birçok hata yapıyorum :slight_smile: Örneğin Kozmik Üçlemede yaptığım ufak bir hesap hatasından dolayı metin bloğu ciltten daha büyük oldu, sayfalar cildin dışına taştı. Sırtı komple kesip söküp tekrar yapmak zorunda kaldım. Bunun gibi aslında bir sürü hata oluyor haliyle. O yüzden kendi maddi manevi değeri olan kitaplarımı bile yapmaya yanaşmıyorum ki başkasının maddi manevi değeri olan kitaplarının sorumluluğunu alamam. Fakat özellikle bu işi yapan ciltçiler ve ciltevleri hemen her ilde bulunuyor. Onlar işi daha profesyonel yaparlar, çok bir maddi talepleri olacağını da sanmıyorum. Ben kendim yapacağım derseniz her türlü yardımcı olabilirim.

@Srbs
Bildiğimiz yazıcılardan çıktı alıp mukavvanın üstüne yapıştırırsanız elinizdeyken yırtılıp kopar. Mukavvanın kaplanacağı malzemenin kumaş gibi, deri gibi, vinyl gibi dayanıklı bir malzeme olması lazım. Genellikle ajandaların ve dini kitapların kaplandığı Ciltbezi denen bir malzeme ile kaplayabilirsiniz. Bunların kendinden yapışkanlı olanları da var. Bunun üstüne kırtasiyelerde etikete bastırdığınız kitap isimlerini yapıştırabilirsiniz. Profesyonellik vs. gerektiren zor bir iş değil. Dikkat etmeniz gereken belli ölçüler var. O ölçülerde kesip yapıştırıyorsunuz o kadar :slight_smile:

4 Beğeni

Çok teşekkür ederim, çok iyi oldu bunları öğrenmem.

1 Beğeni

Tüm yaptıklarınızı şaşkınlıkla ve hayranlıkla izledim :clap: :clap:

1 Beğeni

Tekli Maske Paketleri

Kağıtlar, ütülenmiş ve kesilmiş Amazon kargo paket kağıtları.

10 Beğeni

Bugün bir eser daha ürettim. Daha öncekilerden bir örnek, umarım keyif verir.

3 Beğeni