Buz ve Ateşin Şarkısı

Seneye çıkarsa çok güzel olur hocam. Dizi, film vb şeylerle uğraşmazsa 7. kitabıda görürüz gibime geliyor. :smiley:

1 Beğeni

Umarım… :slight_smile:

1 Beğeni

Allah korusun öyle deme. Hepsini bitirsin, sonra bir Stark tarihi yazsın “Kış Kralları” diye, ölecekse ondan sonra ölsün inşallah. :smiley:

2 Beğeni

“İiiinşşalllah” diyorum o zaman :smiley: İnşallah kafasındaki her şeyi kağıda döktükten sonra hakkı rahmetine kavuşur :grin:

1 Beğeni

Ölürse de zaman çarkı gibi başka yazara tamamlatırlar. Patrick rothfuss dışında istedikleri adamı seçebilirler ama lütfen rothfuss olmasın.

2 Beğeni

Martin kendisinden sonra başka bir yazarın kendi kitabını yazmasını istemediğini bir kaç kez belirtti. Hem öyle hadi şu yazara verelim diye olmuyor o işler. Martin şu gün ölse vasiyetinde de Rothfuss harici kimsenin bitirmesini istemiyorum demiş olsa, Rothfuss gene de kabul etmez yazmayı. Adamın kendi serisi var. Herkes Sanderson değil.

1 Beğeni

Sanderson da kabul etmez. Adamın tarzının Martinle uzaktan yakından alakası yok. Zaman çarkı Sanderson’ın kişisel olarak fanı olduğu ve en sevdiği eser. Hepsini geçtim tarzı Jordanın tarzına çok benziyor diyor kime sorsanız. Martin kadar grimm dark bir tarzı da yok. Kendisi hariç kim bitirecek olursa oldun afedersiniz b*k gibi olacaktır. Bunu dizinin finalinden anlayabilirsiniz. Yaşayıp danışmanlığını yaptığı dizide bile konuyu mahvettiler. Ölünce siz düşünün :grimacing:

Grrm’in bir ekibi var. Kitabın bütün gidişatını bilen ve Grrm ölürse şayet kitabı tamamlayacak bir ekip. O yüzden canınızı sıkmayın. :slight_smile:

2 Beğeni

Bu adam çok ah aldı kolay ölmez :smile:

Gerçi bu bakış açısıyla Patrick ölümsüz şu an

3 Beğeni

Lewrance ve abercombie nın tarzı benziyor Martin’e.

1 Beğeni

Başka yazar ekibi tamamlasa da GRRM’in yazması gibi olmayacaktır. Bu adam daha yazarken ilham geliyor, bir sürü şeyler ayrıntılar falan ekliyor. Fark edilir yani. Bahçıvan yazarların olayı budur, ana hat bellidir; ana olaylar, ana damarlar ama kalan kısım tamamen yazarken şekil alır. Bu yüzden GRRM gibi olamaz, ekleyeceği çok harika ayrıntıları vs. ekleyemezler tabii olarak bu yüzden inşallah seri tamamlanmadan ölmez. Bari yemesine içmesine dikkat etse şişko da yaaa

5 Beğeni

Bu başlığı böyle yukarılarda görünce acaba mı diyorum, yapmayın arkadaşlar. Geçen sene 2019’un sonbaharına Winds’i duyuracağına neredeyse emindim. Şimdi 2020’ye gelir diyenleri görünce hafif gülümsüyorum. Olacağı yok gibi mi artık acaba?

TWOW kesin gelicek ama diğer kitaplar gelmez diye düşünüyorum.
Bir dunk and egg gelir, ateş ve kan 2 ve 7. Kitap gelmez.Umarım yanlılırım.

1 Beğeni

İnşallah yanılırsınız. Öyle bir yanılın ki öyle yani :laughing:

1 Beğeni

Buz ve Ateşin Dünyası: Westeros ve Taht Oyunları’nın Anlatılmamış Tarihi https://www.amazon.com.tr/dp/6055069512/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_Vut3DbNA3EABA

2 Beğeni

Dostlar bu kutuyu bozma gafletinde bulundum ama nasıl geri kapatılır bu illet? :baris:

1 Beğeni

Şöyle:

indir

:joy::joy::joy: Sanırım ortadaki altta olan kısım üste gelecek. Sadece orayı çözebildim.

4 Beğeni

Başarılar :grin::grin:

resim

3 Beğeni

Taht oyunlarının ciltli baskısını aldım da serideki devam kitaplarının da ciltli baskısı çıkacak mı, yayınevinden bir bilgi var mı bu konuda? İlk çıktıklarında alıp okuduğum karton kapakların sayfaları sarardı gitti. Ciltlileri çıksa da yenilesek seriyi :slightly_smiling_face:

O ciltli baskı özel bir baskı ve yurtdışında bile 2.kitabınki yeni çıktı sayılır. Ama aklımda nereden kaldı bilmesem de Espilon sanki seriyi ciltli halde de basacaktı diye kalmış. Yayınevi ile iletişime geçmek lazım bu konuda.

1 Beğeni