Centilmen Piç Serisi (Gentleman Bastard Series)

Sayfa 50 deyim ve sıkıcı geçiyor elime alıp okumaya başlayınca olay bekliyorum fakat hiçbir şey olmuyor. Yaklaşık sayfa kaç gibi olaylar başlıyor ?

Bende aynen boyle dusunuyordum ama sonradan hakkini veriyor merak etme. O kadar ki serinin en iyi kitabi ilki.

ben üçüncü kitap dışında çok beğenmiştim. 3. kitap biraz zorlama geldi.

1. kitabı ise okuyamayacağız galiba.

asoiaf, kingkiller cronicles falan derken…ya kuruduk kaldık böyle olmaz ki ama.

1 Beğeni

Üçüncü kitabı şimdi bitirdim de, her kitapla seri hakkında düşüncelerim değişiyor. İlk kitap çok güzeldi, ikincisi sıkıcıydı, bu kitap ise ilki kadar güzel değildi ancak kesinlikle sıkıcı değildi. Locke ile Jean’i özlemişim, geçmişe dönüp eski karakterleri tekrar görmek harikaydı. Seri, yanlış hatırlamıyorsam veya herhangi bir değişiklik olmadıysa yedi kitaptan oluşacaktı. Hırsızlar Cumhuriyeti serinin gidişatını değiştirdi resmen. Üçüncü kitabı olabildiğince hatta mümkünse dördüncü kitap çıktıktan sonra okumak istiyordum ama dayanamadım and here we are. :blush:

6 Beğeni

Üçüncü kitabın sonuyla birlikte çarşı karışıyor cidden :slight_smile:

Edit: 4. Kitap çıktı gibi bir bilgi vermiştim, yanlış alarmmış beni ciddiye almayınız :smile:

Çıktı mı??? Nerede çıktı, ne zaman çıktı, ben niye görmedim? :flushed: Beklenen çıkış tarihi 12 Ağustos 2019 gözüküyor hâlâ?

2 Beğeni

Serinin okuru değilim ancak bildiğim kadarıyla dördüncü kitabı The Thorn of Emberlain henüz çıkmadı. Hatta Amazon’un bazı sitelerinde ön sipariş tarihi olarak 12 Kasım 2019 verilmiş. Biz de 2020’den önce çıkması mümkün görünmüyor yani.

Ki İhsan Abi de benden 1 dakika önce söylemiş zaten :grinning:

1 Beğeni

Evet bunu ben de merak ediyorum, @mit’in gözünden kaçmayacağı gibi forumda bayram havası eserdi. Kaynağınızı merak ettim.

1 Beğeni

Tamam arkadaşlar herkes sakin olsun çok özür dilerim, belki kapağı belli oldu falan diye haber gördüysem ben öyle yorumlamışım, beynimde yer etmiş :slight_smile:

Allah gönlüme göre versin :slight_smile:

Kapağı belli oldu olmasına ama ta 2013’te :slight_smile: Gece gece heyecan yaptırdınız bize.

İlk kitabı doğru düzgün okuyamadım bile… Hikaye güzel olacak gibiydi 100 e kadar geldim falan ama beni hiç sarmadı.

1 Beğeni

Biraz daha sabretseydiniz keşke, güzel bir seri emin olun. Özellikle her kitabın sonlarına doğru iç içe geçmiş planların, tezgâhların farkına vardıkça insan baya bir şaşırıyor.

Cidden ben 100. Sayfadan sonra kitaptan çok zevk almaya o büyük planı anlamaya başlamıştım. Cidden biraz daha sabretseydiniz keşke benim okuduğum en güzel ve yere basan serilerden biri.

1 Beğeni

Uzun süredir beklenen 2.kitabın yeni baskısı sonunda gelmiş anlaşılan.

4 Beğeni

Çok teşekkür ederim affetmedim aldım :slight_smile:

2 Beğeni

Pre-order diyor ve “131 days to go” yazıyor. Aslı nedir acaba İhsan abi @mit ?

2 Beğeni

On Dokuz Eylül’de satışa çıkacağı yazıyor, umarım doğrudur.

3 Beğeni

Gelsin ya çok sevmiştim ben ama sevdiğim serilere ne zaman yeni kitap gelse seriyi baştan okuma hastalığım var bu yüzden mehter takımı gibiyim.

3 Beğeni

Hırsızlar Cumhuriyeti’ni yakın zamanda almıştım, seriyi okumak için güzel bir zaman olmuş :slightly_smiling_face:

Kitapların isimleri çok güzel değil mi? Locke Lamora’nın Yalanları, Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler… Böyle isimler bana resim çizmemde ilham kaynağı oluyor. Kızıl gökler altında ne tür maceralar yaşamışlar diye düşünüp karalıyorum kağıtlarımı. Ya da Locke Lamora’yı hayal ediyorum nasıl bir görünüşe sahip olurdu diye. Serinin ilk 30 sayfasını okumuştum bırakmak zorunda kalmıştım (vizelerden dolayı) , ama madem yeni kitap çıkıyormuş, devam etmek gerek.

1 Beğeni

İlginç… Başka yerden teyit edemedim bu tarihi. Böyle durumlarda ne yapıyoruz? O meşhur yurdum sözünü sarf ediyoruz: Hayırlısı be gülüm.

6 Beğeni