Centilmen Piç Serisi (Gentleman Bastard Series)

kitapta böyle bir şey olduğunu unutmuşum sonra hafızamı zorlayınca babası değilde Locke’un kendisi büyücü diye hatırladım sonradan başka bir bedenle tekrar dünyaya geldiği kafamda yer edinmiş. Baya unutmuşum seriyi babası mı büyücüydü locke’un kendisi miydi bu düşünce nasıl oluştu bilmiyorum :joy:

2 Beğeni

Locke’un bedeninde bir büyücünün ruhu var diye hatırlıyorum ben de. Şimdiye kadar kendisini göstermemişti. Çift ruh ile yaşamıştı Locke, 4.kitapta bedeni paylaşamayan ruhlar ve dolayısıyla bir ruhlar savaşı bekliyordum aslında

1 Beğeni

Herkse unutmuş kitabı. Ee 11 yıl devamını yazmasan böyle olur.

2 Beğeni

ilk okuduğumda fena heyecanlanmıstım bitince şimdi her şeyi unuttuk cok ilgi cekici sondu

1 Beğeni

3.kitabı bugün bitirdim. Seri çok hoşuma gitti açıkcası. İlk 2 kitapta zekaya dayalı planlar ve kurnazca oyunlar daha çok ve detaylı anlatılmıştı. 3. Kitapta ilişkilere yoğunlaşılmasıysa içimi ayrı bi kıpır kıpır etti :slight_smile: Sonuç olarak, seriyi her yönüyle gerçekten çok sevdim.
4. Kitabın yıllardıe çıkmadığını öğrenince de ayrı bi yıkıldım. Nerde bu kitap arkadaslar ?? Bilgisi olan var mı hortlatayım şu yorumları

4 Beğeni

Öncelikle Ramazan-ı Şerif bayramınız mübarek olsun.

Bir gün belki 4. kitabı okuruz ama bu yakın zamanda olacak gibi gözükmüyor. Yazar bir ara 3. ve 4. kitaplar arasında geçen 3 novella çıkaracağını duyurmuştu. Bunlardan biri de güya geçen yıl çıkacaktı. Hani nerede, yok ortada. 2019’da 4. Kitabın ilk taslağını bitirmişti sözde. Yıllardır bir gelişme yok. Scott Lynch’in Martin ve Rothfuss’a göre olumlu tarafı kitaplarının tekil maceralar içermesi. Serinin okuyucularına 3. Kitabın sonunda Locke Ve Jean farklı maceralarla hayatlarına devam ettiler diye düşünüp devamını beklememelerini tavsiye ediyorum.

Şahsen şu novella muhabbetine kadar Scott Lynch’i diğer ikisinden ayırıyordum sağlık muhabbetlerinden dolayı ama bu novella muhabbetiyle ona da olumsuz bakmaya başladım. Uzun süre beklettiği insanlara şöyle böyle deyip de sözünü tutmamazlık etmemeli insan bence. Ola ki gene bir sıkıntı oldu direkt sunabilmelisin. Yani diğer iki novellayı belki vermeyeceksin ama en azından birini gecikmeden verebilmen lazım.

6 Beğeni

Hayırlı bayramlar.
Haklısın. Sanırım beklememek en iyisi. En azından sabethanın da onlarla beraber kaldığı bi son isterdim yine de :confused: Yazarın kafasına dank edip 4. Kitabı yazıp bitirmesi dileklerimle, iyi akşamlar :slight_smile:

1 Beğeni

Dili ve epik fantastik kurgusu buna benzeyen başka seriler de önerebilir misiniz acaba. Şimdiden herkese teşekkür ederim :blush:

1 Beğeni

Henüz okumadım ama Jon Skovron martı yayınlarındaki üçlemesi benzermiş. Elbette kralkatili ithaki. Ama yazar tamamlamadı.

1 Beğeni

Ben anlamıyorum bu kitapları basan yayınevleri hiç baskı yapmıyor mu? Bu kadar tutmuş bir serinin öylece beklmesine izin mi veriyorlar? Hani kapitalist bir düzende yaşıyorduk hani firmalar paragöz dü hani nerede bu kapitalizim. Cidden kafam almıyor. Beni bildiğim yayınevleri böyle bir durumda Yazara söz hakkı bile vermez. Farklı bir sektör ama Brtiney Spears gibi sanatçıların başına gelenlere bir bakın. Kadına resmen yıllarca işkence etmişler.

1 Beğeni

Bunu basan yayın İthaki, ben bu yayınevinin daha hiçbir şeyi tamamlayıp doğru yaptığına şahit olmadım. Liseden beri de bilirim yayınevini. Ayrıca kitabın 4 cildi çıktı, zahmet edip çevirtip basmıyorlar. Daha önce başladığı birçok seriyi de öylece yarı bırakmış bir yayınevidir. Fantastik kurgu bölümünün editörünü de bu tür formlardan gerek kendi hesaplarında paylaşımlarla bilirim, anlayacağınız şaşırtmıyor…

1 Beğeni

4 kitabın çoktan bittiği söyleniyor, yabancı kaynaklardan takip etmiştim, yazar bizzat açıklamıştı, basılması ne bekleniyormuş. kaç sene oldu hangi formdu onu bilmiyorum çok oldu, Türkçeye gelmediği için ilgilenmeyi bıraktım. Kitabın ismini orjinal dilde yazın, çıkar haberler.

1 Beğeni

Söylediğim üçlemeyi martı basıyor ve tamamladı.

1 Beğeni

Pardon, centilmen piç serisi için yazmıştım, yanlış yoruma yanıtlaya tıklamış olabilirim. Ana başlık Centilmen Piç serisi olunca cevaplar karıştı herhalde.

1 Beğeni

Sizden görüp kitaba başladım fakat biraz çiğ sıralamam Kral katili,Centilmen ve önerdiğiniz kitap şeklinde olurdu

2 Beğeni

Sanırım büyük bir yanlış anlaşılma var. 4. kitap yurtdışında çıkmadı. Serinin 3. kitabı 2013 yılında çıktı. O gün bugündür seri sesizliğe gömüldü. Benim eleştirimde ABD’de seriyi basan yayınevineydi.

Sanırım yayınevi ile ilgili eleştiri görünce, İthaki ile olan kötü anılarınız depreşti :joy: İthaki bünyede böyle bir etki uyandırabiliyor ne yazık ki…

2 Beğeni

Ben de okumadan öyle tahmin ediyorum ama çok seçenek yok diye aldım.

1 Beğeni

Yanlış yere yanıtla dediğim için biraz karıştı. Ama ben seriyi bahane ederek bizzat İthakiyi eleştiriyorum. Basacağız deyip yarım bıraktığı seriler liste oldu burada.

Neyse seriye dönersek yazar da bir formda ben yayınevine gönderdim taslağı demiş, (hatta ben de oturup yeni kitap çıkmıyor mu diye üst üste beş altı kez mesaj attım twitterdan o dönem :woman_facepalming: yazarları bu şekilde taciz etmek hiç hoş değil, kendi kendimi kınadım.) sonra bir ara twitterda paylaşmıştı bunu taslağı gönderdim diye. Sonra ne oldu bilmiyorum. Yok kapak tasarımı bitmiş, yok dizgiden geçmiş falan deniyordu. Çıkmıştır diye düşünüyordum ben de. Gerçi çıksa da bize ulşaması en az üç sene daha sürer deyip seriyi unutmaya karar verdim.
:face_with_peeking_eye:

Konu dışı ama kendi şahsi düşüncemi söyleyeyim, bu serinin dizisi yapılır ama kitaplar halen çıkamaz. hatta Harry’ potterin dizisinin çıkmasından sonra ben bu tür fantastık serilerde (kral katili, erlic vs) dizi patlaması yaşanacağını düşünüyorum.

2 Beğeni

Lynch şu sıralar eski kitapların özel basımlarını çıkarıp duruyor, insan bir ümitlenmiyor değil yeni kitap için. Ama bitmez bu seri. :expressionless:

1 Beğeni

Seri 7 kitaptan oluşacak. Kitapların adları bile belli. Ama Scott efendi yazdığı kitabı çıkarmıyor. Bu uzun sürelerde kitap çıkarmama olayı ayrı bir pazarlama olayına döndü bence.

1 Beğeni