Çizgi Roman Okurları Cemiyeti

Böyle uzun uzun okuma sıraları hem okuyucuyu sıkar hem de deneyimlediğim kadarıyla asla nihayete erdirilmez, yarıda bırakılır. Benim tavsiyem (eğer yeni başlıyorsanız) kısa seriler tercih etmenizdir, eğer bir serinin okuma sırasını merak ederseniz bana ve buradaki arkadaşlara sorabilirsiniz. Elbet ben ya da başka biri yardımcı olacaktır.

2 Beğeni

Aslında marvel ve dc başlamak istiyorum marvel dan özellikle spider man dc den de batman

1 Beğeni

Batman için Okuma Listeleri = @jbcyayincilik şu linkten okuma listelerine bakabilirsin.

1 Beğeni

Batman okuma listeleri:


Spider-man için de Venom’un doğuşu, Gwen Stacy’nin ölümü, zalim altılı, Spider-man düğün sayısı ve Amazing Fantasy 15. sayıyı önerebilirim, bunlar arasında herhangi bir sıra izlemenin çok bir önemi yok ayrıca Marvel Team-Up Klasik Seride de her sayıda Spidey en az 1 Marvel kahramanıyla birlikte maceralar yaşıyor o seriyi de öneririm.

6 Beğeni

Zalim altılı’dan sonrası arkadaşın önerdikleri fasikül diğerleri cilt bu arada hatırlatma fayda var.

2 Beğeni

İki karakter için de birer sıralama yapmıştım zamanında. Kendim başlarken karışık başlayıp zorlanarak okumuştum -o yüzden yardımcı olmak adına yani :sweat_smile:- . Şöyle ki:

Naçizane fikir tabiki bizimkisi.

3 Beğeni

Spiderman mavi de tükendi şu an 50-60 civarına satılıyor ikinci el olarak ben o fiyata değeceğini düşünmüyorum.

1 Beğeni

Yakın zamanda tekrar basılır diye umuyorum. Renk serisi güzel bir seriydi.

Ben büyük bir işin içine girmek istiyorum. Marvelın 2004ten 2021e hala devam eden serilerini okuma sırasıyla okumak istiyorum. Bir kez denemek istiyorum şansımı. Aynısı Dc içinde geçerli. Bilen var mı sıfırdan bu zamana en geniş haliyle

http://www.cizgidiyari.com/forum/cizgi-roman-ve-kahramanlar-makaleler-kose-yazilari-arastirmalar/137564-turkiyede-yayinlanmis-marvel-okuma-sirasi-1961-2019-a.html
Bu linkte 1961’den 2019’a kadar bir liste yapılmış. İstediğiniz yıldan itibaren bakabilirsiniz. Ama bu kadar kalabalık bir liste biraz sıkabilir. Marvel okuma sırası için “Marvel Çizgi Romanlarına Nereden Başlanmalı?” adlı konuya bakabilirsiniz. Ben de oraya bir liste atmıştım:

1 Beğeni

Teşekkürler , peki 2019 dan sonrası yok mu acaba? Benim bildiğim var ama okuma sırası nasıl hiç bilmiyorum.

1 Beğeni

2019’dan sonrası için bir bilgim yok maalesef. Ancak listedeki serilerin devam kitabı çıkmış mı diye bakabilirsiniz belki.:thinking:

1 Beğeni

https://www.altevren.net/ sitesinde dc tarihi ve marvel tarihi diye iki kısım var. Burada düzenli olarak çıkan sayıları serileri paylaşıp inceliyorlar.

2 Beğeni

Daha önce Hipder’den farklı bir konuda bahsetmiştim, sokak hayvanlarının bakımı ve tedavisi için bağışlanan ürünleri açık arttırma ile satışa çıkarıyor diye. Benim güvendiğim tek kurumdur bu konuda, ilgilenen destek olmak isteyen varsa araştırabilir, bende yardımcı olmaya çalışırım.
Neyse bu geceki açık arttırma güzel kitaplar var iki tane de seri çizgi roman koymuşlar, ilgilenen varsa hem kitap alsın hem de bu soğuklarda canlara yardımı dokunsun diye linkleri bırakıyorum.

Mister No

Burada

Atlantis
Şurada

1 Beğeni

3 Beğeni

Bir şey sormak istiyorum. Türkiye’de düzenli olarak yeni çizgi romanları Türkçeye çeviren var mı? Tabi ki dijital ortamda site vs. Ama güncel olarak 2021’de çıkanları alıp, çevirip paylaşan var mı ?

Evet yahu, benim de merak ettiklerim var, cevabı bilen varsa yeşillendirsin.

3 Beğeni

Aslında ben internet sitesi açıp şansımı denemek istiyorum ama sayfa açmak için genelde para gerekiyor

Marvel karakterleri okuma rehberi:
http://www.cizgikafe.com/category/rehber/marvel-okuma-rehberleri

Avengers diyor ama Marvel evrenindeki bütün önemli olayları kapsayan bir okuma rehberi:
http://www.cizgikafe.com/2016/04/avengers-okuma-rehberi.html

Bu da Dc karakterleri ve DC evreni için iki farklı okuma rehberi:
http://www.cizgikafe.com/category/rehber/dc-comics-okuma-rehberleri
http://www.cizgikafe.com/1970/03/dc-comics-okuma-rehberi.html

Ben okurken buradan başlamıştım DC evrenine. Ancak belirtmeliyim ki DC evreni 2010’lu yıllarda sıfırlandı. Yani flashpoint ve sonrası hikayeler şu anda geçerli ve öncekiler yaşanmamış sayılıyor. (zero hour, Final Night, Blackest night, Brightest Day hikayeleri hariç)

Marvel evrenindekilerin çoğu ise geçerliliğini koruyor.

Bir kısmı gönüllü okuyucular tarafından ücretsiz olarak çevriliyor. Tercüman-ı çizgi roman, spoiler çeviri, çizgi roman tımarhanesi gibi sitelere bakabilirsiniz.

4 Beğeni

Tam anlayamadım, çıkan sayıları çevirip siteden satmak mı istiyorsunuz?