Çizgi Roman Okurları Cemiyeti

Bir de belirli bir çizgi roman geçmişi ve siyasi bilgi de gerekiyor eleştrileri anlamak için benim aldığım 2. veya 3.çizgi romandı diğeri de batman kara şövalye dönüyor iyi gelmişim bu günlere düşününce :smiley:

Sana geekyaparın çizgi roman liste videolarını izlemeni öneririm orada kesinlikle beğeneceğin bir seri çıkar.

1 Beğeni

Ben de öldüren şaka ile başlamıştım ama benim de secret wars 3 ya da 4. çizgi romanımdı, aksiyon falan iyi gelmişti de eee yani ne oldu şimdi de demiştim hiç anlamadığım için. Olay orada bitti sanıyordum.

1 Beğeni

Jonathan Hikman tarafından yazılan Secret Wars’dan bahsediyorsan okunmaz!

Öncesinde Marvel Now dönemi Avengers(6 cilt - 2012-2015 Read Comics, Graphic Novels, Manga and More) ve New Avengers(4 cilt -2013-2015 Read Comics, Graphic Novels, Manga and More) ciltlerini okuman lazım. Sonrasında iki serinin son sayılarının paralel ilerlediği Avengers Zaman Tükeniyor (4 cilt Read Comics, Graphic Novels, Manga and More) ciltlerini okuman lazım.

Hikaye Hickman’ın 3-4 senede inşa ettiği zor ama bence tüm zamanların en iyi Avengers serilerinden biri. Secret Wars bu serilerin finali niteliğinde. Direk okumaya çalışırsan “nereden geldik nereye gidiyoruz” dersin.

4 Beğeni

Ben çizgi romanlara yeni başlayacak biri olarak biraz öneri istiyorum sizden ama lütfen kitabı olupta o kitabın çizgi romanı olmasın. Bir de küçükken okuduğum bir çizgi roman vardı. Adını hatırlamıyorum ama sanırım +18 di. +18 den kastım da bir adam vardı kafası kavonoz gibi bir şeyin içindeydi ama yaşıyordu. Karanlık bir kitaptı. Başrolde sanki deli bir doktor ve bir kadın vardı. Bulabirseniz çok memnun olurum.

Hiç bulaşmıyım o zaman. Dc ve marvel batağına düşme niyetim yok. Kenardan köşeden one shotlara bakarım artık Old Man Logan, Killing Joke gibi. Başka bunlar gibi one shot önerileri varsa alırım bu arada.

Bunların hepsi one shot ve çok güzel hikayeler. One shotlar dışında karakter serilerine de yönelebilirsin Swamp Thing, Daredevil, Punisher, Batman new52 serisi gibi. İstersen bağımsız çizgi romanlarla da ilerleyebilirsin Güngezgini, Vaiz, Sandman ve Baobab yayınlarının çizgi romanları çok güzeldir. İstersen de fumetti (İtalyan çizgi romanları) ile başlayabilirsin ama o seriler çok uzun haberin olsun. Ya da Belçika ekolüyle başlayabilirsin, yanılmıyorsam Herge’nin eserleri ve Asteriks Belçika ekolü çizgi romanları ve seni çok yormaz bunlar çok da güzeldirler.

5 Beğeni

Astonishing X-Men Omnibustan söz edilmiş, bende bir tane var satmayı düşünebilirim eğer arayan arkadaşlar var ise :slight_smile:

Teşekkürler listeme aldım. Bağımsızları takip ediyorum zaten ufak ufak topluyorum. Marvel-DC’de de upuzun serilere çok bulaşmadan kült one shotları ya da kendi içinde bağımsız serileri okumayı düşünüyorum. Swamp Thing öyle sanırım, listemde zaten o.

Çocukluğum fumetti okuyarak geçti bu arada. Evdeki eski Zagorlar, Texler falan :smile:

Under The Red Hood’u okumadan önce A Death In The Family’i okumanı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Hush ve Bitmeyen Cadılar Bayramı tükendi etiket fiyatında veya altında bulursanız almanızı tavsiye ederim çünkü fiyatları uçuyor.

Baskısı var mı bilmiyorum ama bulabilirsen şunu alabilirsin.

Benim okuduğum en iyi çizgi romanlardan birisidir. Saga of the Swamp Thing, Watchmen ayarında bir eser.

Ayrıca @mother a katılıyorum. Under the Red Hood devam serisi. Tek başına belki kaçırılabilecek noktalar olabilir. Ben animasyonunu izlemiştim, çizgi romanı okumadığımın için kesin bir şey söyleyemem.

1 Beğeni

Maalesef bunun da baskısı bitti :confused:

Bilen biri varsa nolur cevaplasın tekrar okumak isterim

For All Seasons, Red Son, What’s So Funny About Justice and The American Way? gibi şaheserleri okumanı da şiddetle öneririm. Hepsi de Superman’in özünü çok iyi anlayıp üstüne inşa eden harika çizgi romanlar.

Bu arada The Dark Knight Returns’ü bulamazsan çok da üzülme. Jay Oliva’nın yönettiği tıpatıp aynısı olan müthiş bir animasyonu var iki kısımdan oluşan. Orijinal eserin çizimleri biraz yorucu zaten ancak fırsat bulabilirsen deneyim etmeni yine de tavsiye ederim.

3 Beğeni

Bunlara ben de Whatever Happened to the Man of Tomorrow u ekleyebilirim, eper Superman okuyacaksan bunu da kesinlikle oku derim

Arkadaşlar bu dediklerinizden sadece Red Son’un YKY’den baskısı mevcut. For All Seasons - Tüm Mevsimler çok uzun zaman önce Arkabahçe’den çıktı. Şuan bulunmuyor. Diğerleri Türkçe olarak hiç basılmadı. Bunlar için orijinal dilde online olarak okuma yapması lazım. Ya da çeviri-balonlama gruplarından çevrilmişini bulmalı -ki yasal sayılmıyor aslında.
O yüzden yeni okurları bu tarz sayılara yönlendirmek doğru mu bilemedim.

Şahsen ben ingilizce baskıları okuyarak başlamıştım, bence bu arkadaş da ortalama bir ingilizceye sahipse okuyabilir. Maddi durumları ben bilemeyeceğim tabi, ben önerimi yapayım bir köşede dursun belki ileride alma fırsatı olur ya da türkçe basılır bu ciltler.

Dc Marvel Star wars x men harici çizgi roman/serisi önerebilir misiniz ?

Saga
Chew
Y son erkek
Sandman
Vaiz
Scalped

Bu serileri önerebilirim.

4 Beğeni