Çizgi Roman Okurları Cemiyeti

Evet ciltli çıktı sadece. Kadın Direnişçiler, Airbourne 44 ve Gizli Tarih çizgi romanlarıyla aynı formatta - cilt ve boyut olarak.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim :relaxed:. Hazır sizi bulmuşken bir şey rica edebilir miyim? Yanılmıyorsam Murat Menteş’in yeni çıkan çizgi romanını ciltli almıştınız. Uygun olunca içeriğinin fotoğraflarını atabilir misiniz? :slightly_smiling_face:

@Gelu teşekkür ederim :relaxed:.

1 Beğeni

Rica ederim. Evet aldım ve okudum bile :slight_smile: Ofisteyim, eve geçince atabilirim.

Nerede soracağımı bilemedim, bu başlık uygundur herhalde.
Aranızda hem Stephen King’in Tılsım romanını, hem de Kazu Kibuishi’nin aşağıdaki 8 ciltlik Tılsım çizgiroman serisini okuyan var mı?

İlk iki çizgiroman albümünü okudum, ama farkettim ki öykü S. King romanına epey benziyor. Romanı henüz okumadım, ama arka kapağından gördüğüm kadarıyla benziyor diyeyim. Romanı okursam keyfi kaçmasın diye çizgiromanlara devam etmedim.

Çizgiromanlarda S. King’in adı geçmiyor. Bilgisi olan var mı?

Selamlar. Batman’in çizgi romanlarını almak istiyorum ama bunları belli bir okuma sırasına göre takip etmek istediğim için ufak bir araştırmaya giriştim. Elimde İlk Yıl, Gülen Adam, Hush, Bitmeyen Cadılar Bayramı ve Joker (Brian Azzarello ve Lee Bermejo’nun kaleminden) ciltleri mevcut. İnternette ve hatta burda da belli başlı okuma sıraları var fakat bazı listelerde birçok baskı Türkçe olarak bulunmamakta. İngilizce olarak almak da çok pahalıya patlıyor malum. O yüzden sormak istedim, hangi Batman ciltlerini kesinlikle okumalıyım? Hangilerini önerirsiniz? Son olarak, sizin de belirlediğiniz okuma sıraları var mı Batman için? Öğrenebilirsem çok sevinirim. Hikayesel olarak sıralı olmak zorunda da değil, bağımsız hikayeye sahip olanlardan da öneriler alabilirim. Aklımda birkaç cilt belirledim almak için. Yine de tavsiyelerinizi okumak isterim.

İçinde joker olan her hikayeyi al derim bence.

1 Beğeni

Elinizde olanların hepsini birbirinden bağımsız okuyabilirsiniz. Bitmeyen Cadılar Bayramı ve Hush çok iyidir. Genel olarak JBC’nin çıkardığı tüm tek ciltleri bağımsız olarak okuyabilirsiniz.

Seri olarak zaten pek fazla seri yok çıkmış. 10 ciltlik New 52 Batman serisi, 9 ciltlik New 52 Batman Dedektif Hikayeleri serisi, 6 ciltlik New 52 Batman - Superman serileri mevcut. Bunlardan Batman ana serisi özellikle başlarda çok iyi.

Bir de Rebirth dönemi seri ve ciltler var. Batman serisinden 3 cilt, Dedektif hikayelerinden sadece ilk cilt çıktı. Canavar Adamların Gecesi ve Rozet şeklinde bunların arasında çıkan özel ciltler var bir de.

Önceliğiniz tek ciltler olsun bence. Elinizdekiler de başlangıç için iyi. İlk Yıl ile okumaya başlayabilirsiniz.

2 Beğeni

Serilerin adlarıyla beraber kaç ciltlik olduklarını yazmanız çok yardımcı oldu, teşekkür ediyorum bunun için. Aşina olmadığım için biraz kaotik geliyordu serileri tam bilmeden uzaktan görmek :smiley: Elimdekilerin yanına yine bağımsız bir iki tane daha ekleyip öyle başlayacağım okumaya, şimdilik. Bahsettiğiniz diğer serilere de umuyorum ileride mutlaka bakmayı planlıyorum. Çok teşekkürler bilgilendirme için :')

1 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni

Çizgi roman yayınevleri:

Marmara Çizgi
Gerekli Şeyler
Arkabahçe Yayınları
Çizgi Düşler

Çizgi roman satan siteler:

Marmara Dükkan
Gerekli Şeyler
Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı
Edessa Kitapevi

Bildiğim çizgi roman yayınevleri ve çizgi roman satan siteler bunlar. Bunlar dışında bildiğiniz yayınevleri ve siteleri yazar mısınız?

2 Beğeni

Çizgi roman yayınevleri:
Genelde ana akım Amerikan comics ve manga basan yayınevleri
Arkabahçe
Çizgi Düşler
Gerekli Şeyler
JBC
Marmara Çizgi
Presstij
Büyülü Çizgi - kapandı?

Genelde bağımsız çizgi roman basan yayınevleri
Baobab
Desen
Flaneur
Karakarga -çizgi roman harici kitap da basıyorlar ama yoğunluk çizgi romanda.
Sırtlan
Kurukafa - aslında bir iki bağımsız harici manga basıyorlar. Akılçelen gibi Arkadaş grubunun alt yayınevi.

Fumetti basanlar
Lal kitap
Çizgi Düşler ayrıca fumetti de basıyor.

Sırf çizgi roman yayınevi olmayıp sıklıkla çizgi roman çıkaran yayınevleri de var.
Alfa
YKY
İthaki
Akılçelen - manga basıyor
Epsilon - DC’nin genç yetişkin çizgi romanları ile film-dizi-oyunların çizgi romanlarını basıyor son zamanlarda.

Çizgi roman satan siteler.
Arkabahçe çizgiroman
https://www.arkabahce.com.tr/

Marmara Dükkan

Gerekli Şeyler
https://www.gerekliseyler.com.tr/

Paralel Evren

Jedbang Collectibles - JBC’nin sitesi

Prestijj Çizgi Roman

Çizgi Roman Sepeti - Çizgi Düşler’in sitesi
https://www.cizgiromansepeti.com/

PhD Collectibles - Exclusive çizgi roman mağazası
https://phdcollectibles.com/

Edessa Kitabevi

13 Gezegen

Zahiri Çizgi Roman Mağazası

Büyülü Dükkan

Bin Kunduz - Hoz Comics’in sitesi
http://binkunduz.com/

11 Beğeni

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

2 Beğeni

Arkadaşlar Arkabahçe’den çıkan Daredevillerin bi okuma sırası var mı? Bendis ve Brubaker Run bağımsız mı? Miller’ın da var çizgi romanı. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

1 Beğeni

Daredevil Korkusuz (orijin olduğu için okumanı tavsiye ederim) > Daredevil Koruyucu Şeytan > Bendis > Brubaker.

Bir de Daredevil Yeniden Doğuş var. İlk seriden bir hikaye. Bağımsız okuyabilirsin.

1 Beğeni

Sıralama bu şekilde o zaman değil mi? Büyüktür değil yani :joy: Çok teşekkür ederim, başlamak istiyordum, bu şekilde okuyayım o zaman. :slight_smile:

2 Beğeni

8 Beğeni

Merhaba,

Junji Ito’nun türkçeye basılmamış en iyi mangası hangisi sizce? Ya da hangilerini önerirsiniz? Yurtdışında bi kitapçıdayım. Almayı düşünüyorum o yüzden sorayım dedim. Burada Black Paradox, Deserter, Frankenstein, Shiver, Remina, Venus in the Blind Spot var. Bunlardan sadece bir tanesini alacağım. Hangisini almalıyım?

1 Beğeni

James Gunn geçenlerde yeni DC filmlerini duyurmuştu. Filmlere esin kaynağı olacak çizgi romanların ciltleri ise ışık hızında tükenmişti. Onlardan biri; Supergirl Woman of Tomorrow. Yerli ve yabancı sitelerde bulunmayan çizgi romanı, Presstij ön siparişe açmış.

İlerde belki Türkçe’si de basılır.

5 Beğeni
1 Beğeni