Çizim Dosyası

Kahverengi eskiz defterini sevdim. Pastelle harika oldu. Bu kadarını beklemiyordum. :smiley:

18 Beğeni

Geometry Nodes öğreniyorum. Benim gibi matematik engelli biri için bayağı çetrefilli bir süreç olacak :slight_smile:

geonodes

6 Beğeni

Başladık bakalım :slight_smile:

Hitler’in kalite kontrolünden geçerken…

5 Beğeni

Düşmana karşı geliştirdiğim savunma yöntemi. Bence başarılı bir senaryo.

Bir de şöyle bir karikatürümü buldum:

Hızlı hızlı yaptığım çizimler. Yavaş yapsam da çok bir şey değişmez ama en azından daha düzenli olur :slight_smile:

9 Beğeni

Ödevdi ve dersten kalındı :sweat_smile:

19 Beğeni

Suluboya kalemleriyle hafif renklendirdim.

Bu da suluboya. :grin:

19 Beğeni

8 Beğeni

Naruto izlerken içimden fanart yapmak gelmişti. Pek de güzel boyamamışım Naruto’yu. :smiley:

23 Beğeni

8 Beğeni

:woman_artist:t2:

8 Beğeni

Kabası bitti sayılır. Detaya girilecek…

d.2755 copy

7 Beğeni

Aranızda çocuk kitapları için çizim yapan varsa Küçük Bir Yayınevi (Evet, adı gerçekten de bu :slightly_smiling_face:) yeni kitaplarının yeni çizerleri için başvuru topluyor. Detayları instagram sayfasından öğrenebilirsiniz.

1 Beğeni

Bugüne kadar yaptığım en kompleks objelerden biri bu oldu. Bayağı uğraştırdı.

ezgif-2-0ad2d59f7d

9 Beğeni

Geçenlerde yaptığım resim. Çocuk suluboyasıyla renklendirdim. :rofl:

13 Beğeni

7 Beğeni

Bu başyapıtların içine bende kendi denemelerimi atayım. :smiley: Hepsi bakarak çizildi tabii.

15 Beğeni

Yaptıklarınızın yarısı kadar bile çizim yeteneğimin olması için neler vermezdim :slight_smile:

2 Beğeni

Sorunun muhattabı olmasam da cevap vereyim. :smiley: İnanın çok büyük bir kısmı teknikleri bilmek ve bol bol pratikten oluşuyor. Mesela kafa ölçüsü nedir, göz nereye dudak nereye çizilir filan hepsinin bir yeri var. Vücut içinde aynı şekilde anatomi bilgisi. Yine pek güzel değil tabii ama şu iki resim aslında aynı şeye bakarak çizildi. :smiley: Tek farkı birinde ölçü alarak çizmem ve üzerinde diğerine göre çok daha fazla uğraşmam.

Tabii üst düzey şeyler yapabilmek için çok fazla pratik ve detaya inmek gerekiyor ama çizmeye ilginiz ve sevginiz varsa girişin bence. İlk çizdiğim resim ile beşinci çizdiğim resmin arasında bile hiçbir şeyde olmasa çizme hızımda büyük fark oluyor. Detay kısmı hala çok zor tabii. Adamlar bir kalem dokunuşu ile resmi canlandırırken tamamen aynı yere aynı dokunuşu yaptığımda benim çizim çarpılıyor. :frowning: Ama dediğim gibi zamanla ve pratikle oluyor hepsi.

6 Beğeni

Jantlar tamam sıra lastiklerde :slight_smile:

Edit : Zor kısımlar bitti :slight_smile:

Tekerler bir türlü bitmiyordu…

8 Beğeni

12 Beğeni