Çizim Dosyası

Resimlerinizden biri benim temsili heykellerimden birine benzemiş efendim. Sanatınızdan zevk duydum

1 Beğeni

Çok teşekkürler, onur duydum :slight_smile: Heykellere ben de bayılıyorum.

Yazıya gönlümü kaptırmamış olsam, heykeltıraş olurdum muhtemelen :slightly_smiling_face: resimleriniz gerçekten etkileyici, umarım daha da geliştirirsiniz.

1 Beğeni

Yardımsever abla #2 :grin::grin: cidden yoruldum. Mimesis olayını sevmiyorum ama mecbur :roll_eyes:.

15 Beğeni

DC’de işe girmeliydim. Sadece şakaydı :buyucu:

14 Beğeni

Kendime iki yıl vermişim. Bir yılı doldurmak üzereyken kömür kalemle yaptığım ilk çalışmayı takdim edeyim dedim. Sonlara doğru ciddi hatalar yaptım ve itiraf etmek gerekirse biraz batırdım. Bu hataların getirisiyse şu dersler oldu:

1. Objeyi gölgelendirmeye başlamadan önce arka planı oluştur.
  2. Küçük hatalar büyük sonuçlar doğurabilir. Yeni bir şey denemeden önce dikkatle tart
  3. Kömür kalemde ton dengesini tutturmak zordur. Yavaş ilerle
  4. Resmin tamamında kömür kalem kullanmakta inat etme. Gerekli durumlarda diğer kalemlere geç
  5. Acele etme. Kendini resmi hızla tamamlamaya çalışırken bulacak olursan ara ver ve sonra devam et.
  6. Yalnızca tek bir alana odaklanma. Resimdeki odağını sık sık değiştir.

18 Beğeni

Drawabox demek ki. Azimlisiniz. Kolay gelsin, başarılar dilerim.

Gözümü kapadığımda resim yapıyorum ama bunun için özel bir çaba sarf etmiyorum. Biraz şans işi galiba. Aç olan her insan sanatta iyi kötü ilerler. Yetenekle aclık arasında seçim yapmam istense açlığı seçerdim.

2 Beğeni

Tebrikler çok güzel görünüyor.

Bir sanat eleştirmeni değilim ama görebildiğim kadarıyla dişler biraz problemli. Hatalı olan yerler neresi?

Dilerim devamı gelir.

Hahaha, evet, onun nedeni de dişleri (artık hangi akla hizmetse) bitime doğru çizmeye çalışmam oldu. ADHD’min kurbanı oldu yepisyeni ejderha. Power word: ADHD

1 Beğeni

Zentangle paternleriyle bu çabayı daha anlamlı bir şeye dönüştürebilirsin.

2 Beğeni

Son birkaç ayda bunlardan bol bol yaptım. Ben bunlara baktığım zaman geometrik şekiller değil, ejderhalar, şövalyeler, savaşçılar, uzay gemileri görüyorum. Ejderha render etmekle silindir render etmek arasında bir fark yok benim için. Böyle yaklaştığım için sıkılmadan devam ettim ve ilerleyebildim. Basit şeyleri yeterince uzun süre yaparsanız, kompleks şeyleri fazladan bir çaba sarf etmeden yapabildiğinizi görüyorsunuz.

24 Beğeni

23 Beğeni

Van Gogh sulu boya kağıdına Derwent grafit kalem kullanarak sekiz saatte yaptım. Hiç kaynaştırıcı kullanmadım, arka planı da özellikle beyaz bıraktım çünkü kağıdın beyaz dokusuyla grafit çok hoş bir kontrast yaratıyor. Orijinal tasarımların hiçbiri bana ait değil. Google’dan bulduğum tasarımları pratik amaçlı referans olarak kullandım. Kurt bitti, kedi başladı. Sonrasında da ayı ve grifin gelecek.

School of the Wolf (tamamlandı)

School of the Cat (yapım aşamasında)

School of the Bear (yakında)

School of the Griffin (yakında)

17 Beğeni

36 Beğeni

School of the Cat

16 Beğeni

Suluboya kalemlerinden elimde sadece bu vardı. Acaba güzel mi, değil mi? İşe yarıyor mu, diye bakmak için bunu yaptım. Beyaz kalemlerim zamana yenik düştüğü için siyahı dikkatli kullanmam gerekti.

25 Beğeni

Geçen death çizeyim dedim. Markerlar hep bitmiş. Beyaz markera kırtasiyede 24 lira dediler. 45 liraya sakura’nin 8’li setini aldığım günleri özledim ://

Yalnız ikimizin de Neil Gaiman gömüp Sandman sevmemiz xd

1 Beğeni

Sandman da sevmiyorum. :sweat_smile: Özgür için tablo yaptım. Elim değmişken dur bakayım şunu da yapabilir miyim acaba, diyerek yaptım. Yapabiliyormuşum… Kendime daha fazla inanmam gerektiğini öğrendim. :sweat_smile:

Bu da akrilik tablo çalışması…

25 Beğeni

Mark Crilley’nin ejderha tutorial’ını adım adım takip ediyorum. Yaptığım en büyük resim bu olacak (45×60). Bildiğim her şeyi Youtube’den öğrendim. Mükemmel bir temel oluşturdu Youtube.

28.01:

20 Beğeni