Çocukken İnandıklarımız/Düşündüklerimiz

Böyle bir başlığa forumda denk gelmedim. Hoş olabileceğini düşündüm. Çocukken aklımızdan geçen ya da inandığımız yanlış/komik bilgileri, düşünceleri, inançları yazabiliriz buraya.

Ben başlayacak olursam:
Çocukken İngiltere’yi Amerika’nın bir şehri sanıyordum. İkisinde de aynı dili konuşmaları bana bu fikri vermiş olabilir ama ilkokul 4. Sınıfa kadar falan bunu düşünmüştüm :sweat_smile:

9 Beğeni

Minareyi Tanrı sanmak…

8 Beğeni

Futbolcu isimlerinin birer takma ad olduğunu ve gerçek hayatta isimlerinin daha farklı olduğunu sanırdım.

Sağlıklı bir insanın olmadığını hastaneye gittiğinizde her türlü bir hastalığınızın bulunacağını sanırdım.

4 Beğeni

Filmlerde ölen insanların sırf o film güzel olsun diye kendilerini feda ettiğini sanırdım.

10 Beğeni

Citroen’in transformersı andıran bir reklamı vardı. O gerçek diye arkadaşlarımla kavga etmiştim. :smiley:

4 Beğeni

Filmlerde ölen insanların hapishanelerden alınmış ölüme mahkum insanlar olduklarını ve gerçekten öldürüldüklerini düşünüyordum.

5 Beğeni

Ben küçükken Tolga Abi ile Hugo vardı. Hugo Tolga Abi ile sohbet falan ettiği için onu gerçek zannederdim :smiley:

7 Beğeni

Küçükken siyah-beyaz filmleri görünce eskiden her şey siyah- beyaz sanırdım :smile:

6 Beğeni

Tüp bebeklerin bizden farklı olduklarını; laboratuvar gibi bir yerlerde yapıldıklarını; sentetik oldukları için duyguları olmadığını ancak duyguları varmış gibi davranabildiklerini ve en önemlisi isimleri tüp bebek olduğu için patlama ihtimalleri olduğunu sanıyordum…

8 Beğeni

Daha önce yazmıştım ama buraya da yazayım:

Park Yapılmaz levhalarını çocuk parkı yapılmaz olarak düşünürdüm. Zaten daracık yer, buraya tabi ki park yapılamaz, ne gerek var ki levhaya derdim. Hatta biraz ileri gider, belki de burası önceden boştu, o zaman levhayı koydular, sonradan binalar yapıldı diye çıkarımda bulunurdum.

10 Beğeni

Dünyada gerçek, iradeye sahip tek insanın ben olduğunu, benim dışındaki insanların sadece ben onlarla etkileşime geçtiğim için var olan simülasyon gibi bir şey olduklarını düşünüyordum.

9 Beğeni

Ezan okunduğu zaman Allah konuşuyor zannederdim. Neden hep aynı şeyi söylüyor diye merak ederdim.

8 Beğeni

Bu belki de doğrudur. Bilemezsin. Emin olamazsın.

6 Beğeni

İmamların kutsal insan olduklarını düşünürdüm.
Şimdi isee neyse :smile:

4 Beğeni

Küçükken düşüncelerimi başkalarının da duyduğunu sanırdım.

6 Beğeni

Çocukken, büyüyünce herşeyin çok güzel olacağını, çok başarılı, çok zengin olacağımı, çok güzel bir arabam ve manken kadar güzel bir karım olacağını, dünyanın her yerini göreceğimi sanırdım… Keşke çocuk kalsaydım…

3 Beğeni

Tv’de yayınlanan her filmin, bantsız, canlı canlı icra edildiğini zannederdim. O yüzden Kemal Sunal mucizevi bir oyuncu gibi gelirdi. Çünkü her kanalda aynı anda Kemal Sunal filmi dönerdi. Ben de “Nasıl ya? Aynı anda farklı filmlerde nasıl oynuyor?” diye şaşırırdım. :sweat_smile: :man_shrugging:

11 Beğeni

4 Beğeni

Konu eğlenceli olmuş(baya güldüm okurken)
Ne kadar masum bir çocukluğumuz varmış.

5 Beğeni

Çocukken izlediğim haber: “Hortumcular tutuklandı.”
Anladığım: Hırsızlar hortum çalıyor.

4 Beğeni