Çok Övüldüğü Halde Size Hitap Etmeyen Filmler

Benim için:

Shawshank Redemption (Çok abartılıyor. İzledim ama çok beğenmedim. Kötü değil ama kesinlikle imdb birinciliğini hak etmediğini düşünüyorum.)

Interstellar (Kötü değildi ama neden bu kadar övüldüğünü hala anlayamadım. 2001 a Space Odessy olmaya çalışmış ama olamamış bir filmdi.)

Türk filmi olarak da:

Dağ 2 (Kötü değil ama bir ara imdb puanı 10 olmuştu. Şöyle anlatayım benzer bir konsepti daha iyi işlediğini düşündüğüm Er Ryan’ı Kurtarmak filmi 8,6 şu an puanda. Dağ 2 sadece Türklerin milliyetçilikten dolayı beğeneceği bir film. Demin baktım biraz düşmüş ama hala 8,9 puanda. Yani Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü ile aynı puanda)

1 Beğeni

Grinin elli tonu derim

Tüm süper kahraman filmleri.

7 Beğeni

The Godfather
2001 : A Space Odyssey (saçlarımı yolcaktım baya sıkılmıştım)

2 Beğeni

Genelleme yapmamakla beraber katılıyorum, arada izlenebilir olanlar da çıkıyor :man_superhero:

1 Beğeni

Bende kesinlikle tüm süper kahraman filmleri diyorum.
Ek olarak Star Wars serisi benim için tam anlamıyla hayal kırıklığı.

2 Beğeni

Star wars star wars star wars.
Batman üçlemesi hariç süper kahraman filmleri.
Tabi ki son dönemlerde çıkıpta sevilen her film için aslında ( john wick hariç :joy:)

2 Beğeni

Süper kahraman filmlerinin önemli bir kısmı.

Forrest Gump iyi bir filmdi ama bana göre değil.

Amélie filmini çok itici bulsamda neden sevildiğini anlıyorum.

Star Wars’un son üç filmi ise basbayağı kötü. Öven insanları da genel olarak ciddiye almıyorum.

1 Beğeni

Son dönemlerde sistem karşıtı(!) olarak lanse edilen Parasite, Joker ve The Platform. Sistemi eleştirmekten ziyade düzeni sağlamlaştıran propaganda filmleri oldukları için beğenemedim.

2 Beğeni

Christopher Nolan’ın Batman üçlemesi. Yıldızım hiç barışmadı. Küçüklüğümden beri Batman okuyup izlediğim için Nolan’ın yorumu aklımdaki kahramanla bir türlü örtüşmedi. Kötü değiller, başarılılar ama Batman denince akla sadece onların gelmesine de gerek yok.

Shawshank Redemption’ı çok severim ama :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Se7en, izlediğim en dandik filmlerden biriyken nasıl bu kadar iyi pazarlanabilmiş hayret ediyorum.

Bir sürü film vardır ama aklıma ilk gelen Pulp Fiction oldu.

2 Beğeni

Müslüm, Ayla gibi duygu sömürüsü olan bilimum film.

6 Beğeni

Benimde maalesef Star Wars. Sinema salonundan kendimi dışarı zor attım. :sweat_smile:

1 Beğeni

Akıl Defteri, Dunkirk, Otomatik Portakal, Cinnet. Aklıma gelenler bunlar ama Christopher Nolan‘ın o yukarıdaki iki filmi hariç diğer filmlerini bayıla bayıla izledim.

1917
Filmi izlemek görsel açıdan çok keyifliydi fakat kimi yerler abartılıydı. O kadar da iyi olduğunu düşünmüyorum

Türk Filmlerinden: Pardon filmi
Yabancı aklıma gelmedi şu an mutlaka vardır ama

Sanırım öyle bir film olmadı hiç. Gerçekten sabredersem, şans verirsem bir şekilde içine giriyorum. Star Wars’u söyleyebilirim ancak ona ciddi anlamda şans vermedim.

DCU, MCU filmlerini sayabilirim belki. Yani ona girmeyi denedim ama açmadı.

Bunu kim övüyo :grinning: imdb puanı falan yerlerde

1 Beğeni

Godfather: kötü değildi ama öyle özel bir şey görmedim ben.

2001 Space Odyssey : Ne sıkıldım ne bunaldım, özellikle çok övülen kemikten uzay gemisine geçiş sahnesini görünce bu mu dedim.

Roma: Bunun nesine Oscar verdiler anlamadım, vasat bir filmdi.

Clockwork Orange: Kitabı okuduktan sonra seyrettim filmi kitabı okumadan çoğu yer havada kalacaktı. Kötü geldi bana film.

2 Beğeni