Çok Övüldüğü Halde Size Hitap Etmeyen Filmler

Suspiria, Call Me By Your Name. Genel olarak Luca Guadagnino balonunun filmlerini sevmiyorum. :frowning:

Bruno Dumont filmleri. "Yav he, ne sanat yav,’ demelik. Şurama da içi boş sanat güzellemesi. :hugs:

Fena değil, eğlendim falan ama abartmayalım: Tabii ki Parasite… The Servant kapı gibi iyisini vadediyor.

Irishman, Joker… Neyse, yeter galiba bu kadar. Tehlikeli sulara girdik.

İzlemeden önce beklentiye giriyorsundur beğenilmiştir diye sonra da beğenmiyorsundur. Call Me By Your Name ve Joker gayet kaliteli filmlerdi diğerlerine henüz bakmadım hatta CMBYN’nin bende yeri ayrıdır bilmiyorum her izlediğimde üzülüyorum ve güzel hissettiriyor aynı zamanda.

İlk olarak kesinlikle matrix üçlemesi. Aşırı hayal kırıklığı idi benim için. Bi kere filmler çok karmaşıktı çoğu kişinin gerçekten anladığını düşünmüyorum 2. Ve 3. filmi. Tamam konu güzel mesaj güzel ama ne gereği var olayları ve filmin akışını bu kadar karmaşık hale getirmenin yahu?

The notebook var sonra. Tamam kabul aşk filmi sevmem zaten ama her şeye rağmen madem bu kadar övülüyor bir şans vereyim dedim filme ki vermez olsaydım. Hayatımda hiçbir filmde bu kadar sıkılmadım herhalde.

Ama en önemlisi bu listede kesinlikle Tarantino’nun filmleri. Biri ikisi değil hepsi. Pulp fiction, kill bill ve once upon a time in hollywood’u izledim. Ne vardı üçünde de bu kadar abartılacak bir anlasam…

1 Beğeni

Dostum Matrix’in adını destursuz anma. :slight_smile: Şaka bir yana bak aşağıdaki videoyu izleyebilirsin Matrixin derinliği için.

2 Beğeni

Hemen bakıyorum. Ama ne olursa olsun fazla karmaşık bulduğum bir seriydi benim için :grimacing:

2 Beğeni

Evet yinede yorumunu merak ediyorum. :wink:

Matrix, bir de iyice heveslenmiştim ama bitiremedim bile

1 Beğeni

Scream, Amerikan Pastası, Hangover, Testere, Godzilla… :no_mouth:

Korku filmleriyle zaten çok aram yok, komedi filmi kategorisine de çok uzağım.

Ben o filmlerin muhatabını yazayım.

“Stanley Kubrick”

Videoyu oldukça begendim ve film bende tam yerine oturdu. Tavsiye için teşekkür ederim. Ama benim demek istediğim de zaten tam olarak bu mesaj güzel konu güzel ama seri o kadar karmaşık ki ben dahil çoğu kişi bütün bunlardan bir haber izledi seriyi maalesef.

1 Beğeni

Aksiyon filmleri diyerek çıkıyorum :))

Korku filmleri. :slightly_smiling_face:

Gençlik romantik komedileri ve cin filmleri.

Özellikle son dönem Türk komedi filmleri. Genel izleyiciler tarafından yüksek veya iyi bir puan alsa bile izlediğim zaman keyif alamıyorum, eğlenemiyorum.

1 Beğeni

Çünkü o güzelim filmlerden artık eser kalmadı. Biz Türkler filmde komediyi iyi kullanırız ama artık onun da suyu çıktı. Ne yapsalar boş şu an. Ya çakma ya da saçma.

2 Beğeni

Sanırsam farklı ve cesur filmler için gerekli adımlar atılmıyor. Tabi burada şu anki dizi sektörü ve film yapmanın da temel olarak sadece para kazanmaya dayanmaya başlaması (şahsen) olabilir.

1 Beğeni

Arz talep meselesi. Kazanıyorlar ki hala bu tarz filmler ve diziler yapıyorlar. Alıcısı da çok zaten ülkemizde bu tarz yapımların. Koy iki üç güzel kız. Araya da bir çapraz aşk ilişkisi sıkıştır. Bundan iyisi yok. :joy:

1 Beğeni

Bundan dolayı izleyemediğimiz filmlere, dizilere ve özellikle de klasiklere dönmenin tam vaktidir!

2 Beğeni

Süper kahraman filmleri ve Star wars :sweat_smile:

Pulp Fiction (20 karakter)