Danilov Beşlemesi

Bitirince yorumumu mutlaka yazarım. Biraz uzun sürebilir ama. :smile:

1 Beğeni

Ben seriyi 2 yılda okudum. Beklerim yani :joy:

1 Beğeni

Ben de merak ederek Nadir den temin ettim 1. kitabını şuan 120.sayfadayım, ama bana biraz yavan geldi kitap. Yani 1.kitaba göre çok merak uyandıran bir şey yok gibi. Ayrıca 3 adam 30 kişilik bir grubu katlediyor ama anlatım böyle bir olayda çok zayıf kalmış . Biraz daha okuyup ne olacağına bakarak okumaya devam edip etmeyeceğime karar vereceğim.

Sen sonuna gel de :smiley:Süpriz kreması sonunda saklı.

2 Beğeni

İlk kitabın sonlarına yaklaştım diyebilirim. Bazı yerlerde gereksiz betimlemelere girilmiş bazı yerler çok üstünkörü geçilmiş gibi geldi bana. Ama yine de yaratılan karakterler, ortamlar, hikaye hoşuma gitti. İşin güzel tarafı da bir sayfa sonra ne olacağını asla tahmin edemiyorsunuz. Bir olay oluyor siz bakakalıyorsunuz, şaşkınlık yaşadığım çok oldu. Sonuç olarak çok bekletmeden bu kitabı bitirip 2. kitaba geçmek niyetindeyim. Ek olarak Vadim sen öyle ölemezdin ya aşırı saçma öldün. Kendimle özdeşleştirdiğim bir karakter çok erken saf dışı kaldı, üzgünüm.

1. Sayfadayım maalesef halen beklentimin altında. Bu seri den ben şunu hissediyorum, 4 sezonluk bir dizi için bazen derler ya " kanka ilk sezondan sonra güzelleşiyor" o misal. İlk kitap 200 sayfa ki neredeyse kitabın yarısı halen elle tutulur bir kurgu göremedim.Hayırlısı… :slight_smile:

Bunun tüm güzelliği en sonunda … Öyle devam et devam et olayı değil yani hocam. Bunun sonu gelir bitirince tırtmış dersen zaten kalanlara devam etme derim.

Öte yandan tarih ile bu kadar içli dışlı bir kurgu ve vampir temalı kurgu çok nadir bulunur. Öyle liseli tarzı vampirli aşklı kitap tutkunu değilsen. Beni en çok etkileyen yanı ise baya baya bir dönem Rus hanedanlığını ve bolşevik devrimini bu kitapla öğrenmiş olmam. Daha çok İlber Hoca’dan masallar gibi bir şey oldu.

3 Beğeni

Yok hocam ne yaptın :slight_smile: bende daha çok aksiyon, kurgu, diyaloglar betimlemeler vs vs filan çok zayıf geldi. Rus tarihini okumuş biri olarak ta öyle buram buram hissedemedim açıkçası.Tarih, tarihi roman ve fantastik edebiyat okuyan biri olarak üçünün birleşimi olduğunu duyduğumda baya bir heveslenmiştim. Sanırım kitaplardan beklentiler ile alakalı. Ben işim ve sosyal hayatım açısından kısıtlı zamanı olan biriyim o yüzden benim için giriş bölümünde, gelişme ve sonuca odaklı bir şey vaat etmiyorsa çok devam etme taraftarı olmuyorum.Okunacak çok kitap var çünkü. Sanırım diğer kitaplarına devam etmeyeceğim yinede teşekkür ederim yorumlarınız için. İyi forumlar.

3 Beğeni

Ben de sizin gibi düşünüyorum. Tüm seriyi almış olmasam bırakırdım.

Vampir tasviri de sarmadı beni açıkçası. Vampirlerle ilgili bir şey okurken “parazit aristokratlar” olarak yansıtılmalarını severim, Vampirle Görüşme’deki gibi.

Fena olmayan ama istediğim hiçbir şeyi alamadığım bir kitap oldu Oniki. :roll_eyes:

1 Beğeni

Bu seride finali yapanlar benim neler hissettiğimi anlar… öyle diyeyim. :smiley: Ilk kitabı okuduğumda bende öyle düşünmüştüm. Ah ah. Hafızamı silip tekrar okuma fırsatım olsa cidden yapardım. :roll_eyes:

2 Beğeni

Bende beşlemenin ilk kitabı yok. D&R’ın kampanyası devam ediyor mu? Veya tavsiye ettiğiniz yer varsa satın alabileceğim önerilerinize açığım.

Ben son 3 kitabını D&R 9tl kampanyasından, ilk iki kitabı sırasıyla 5 ve 12tl’ye Nadir’den aldım. Hafif sararmış olmaları dışında kondisyonları gayet iyiydi, ekonomik bir çözüm olarak siz de Nadir’den bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Çıtayı çok yükseltiyorsun.:smiley: İlk kitaptan sonra peş peşe okuma hevesim kaçtı. Uygun zamanda devam edeceğim bu yorumdan sonra. :smiley:

1 Beğeni

Yeyyy :yum::partying_face::partying_face:
Ama öyle. :grin::grin: finali yapınca daha iyi anlayacaksın ne demek istediğimi. @erce @MelihAntepli öyle değil mi?

2 Beğeni

Elimdeki kitaplar bitsin bu ay içinde 2. kitaba başlıyorum o zaman. :smiley:

1 Beğeni

Teşekkür ederim, nadirden başka yerde iyi durumda var mıdır diye sormuştum. Nadirde kalanlar genelllikle sararmış, ucu kıvrışmış vb. vaziyette.

Aynen öyle. Hem tarih öğrenilmiş olunuyor. Romanov Hanedanlığıyla ilgili ve Rusya ile ilgili bayağı bir şeyler öğretiyor. Hem de kurguyla harmanladığı için sıkmıyor. Bir de bayağı sürprizlerle karşılaşılıyor.

2 Beğeni

Işte aradığım yorumlardan :smiley:

@hunter yorum yaparsan beni etiketler misin? Gözden kaçsın istemem :upside_down_face::blush:

2 Beğeni

Tamamdır mutlaka etiketlerim. :slight_smile:

1 Beğeni

Çok pişmanım şu seriyi almadığım için. Can yayınları kampanyasında defalarca görüp almadım. Forumda görüp sevildiğini görünce bu sefer hiçbir kitapçıda bulamadım.