Deprem Hattındaki Forumdaşlar

Boyle bir sey de varmis.

3 Beğeni

Kendisiyle görüştüm abisinin kayınvalidesinin evi varmış,
oraya gidiyorlar ama evi hiç bilmiyorum, İzmiri hiç bilmiyorum dedi.
Sığmayabiliriz dedi sığmazsak ben bir yer bakacağım dedi . Aksi bir durumda bize o bilgi verecek.

1 Beğeni

Neredeyse bir hafta olacak. Bir haftadır ne yaşadığımızı bile anlamıyoruz. Sanki aylar yıllar geçmiş gibi. Antep kayalık bir yer Maraşa göre deprem olduğunda sallanır ama hiçbir şey olmazdı. Fakat bu öyle değildi. Uykumuzda sallanmaya başladık uyandım gözümü açtım pat pat sallanmaya başladı. 2 dakika boyunca aralıksız sallandı. Ne ara çorap giydim ne ara montumu aldım çıktım bilmiyorum. Her yer buz ve kar. Bina 18 kat ve biz 3. katta sayılırız aşağıda dükkanlar var. Yataktayken artık bitti buraya kadar diye düşünmeye başlamıştım. Bir sürü düğün telaşım, işlerim güçlerimi sıkıntı eden kendimin artık hiçbir şeyde gözü yok.
İlk iki gün orada burada evimize giremeden olduğumuz yerde usuyerek artçıları hissederek her an olduğumuz yerden kaçacak pozisyonda hareket ettik. Daha sonra annemlerin Nurdagindaki köyüne gitmeye karar verdik.

Köy Kahramanmaraşa 40 km uzaklıkta depremin yaşandığı Nurdağı ilçesine de 20 km uzaklıkta. Evin oldugu yer kayalık. Ortaokuldayken dedemler bu evin inşaatını yaparken ben de vardım. Evin altı full kayayla dolu çok şükür buradaki evimize bir şey olmadı ama teyzelerim, dayılarımla 5 aileye bir çadır biraz küçük oluyordu. Çok şükür iyiyiz. @erce, @Agape, @ivy @collona @Howl ve nişanlım @Lezek’le sürekli iletişim halinde olduk. Şunu söylemek isterim ki yardımlarınız buraya kadar ulaştı. Fakat üzücü olan bir şey var ki insanlar hâlâ bu depremde bile aç gözlü. Dayım köye toplam 6 çadır getirdi ve sadece birini kendimize kurduk gerisini köye verdik. Fakat insanlar gelen yardımları bile stoklayıp durdu. Biz gelen yardımları bile kırk kere düşünerek aldık. Gerçekten ihtiyacımız var mı diye sürekli sorguladık. O kadar acımızın içinde bir de bununla uğraştık. Kepçelerin mezar açması, insanların kefen bile bulamaması, ilçelerin, şehirlerin kalmaması bir yana bir de bu vicdan muhasebesi işine hiç girmek istemezdim. Anlatmak istediğim veya anlatamayacağım o kadar şey var ki. Allah bu yaşananları kimseye yaşatmasın. Destekleriniz için çok çok teşekkür ederiz. Merak etmeyin. Gerçekten iyiyiz ama siz de iyi olun kendinizi hiçbir şey için suçlamayın. Sadece bu halimizde bile biz şükür ederken enkaz altında saatlerce kalıp zamanla yarışanlara öncelik verilsin diyip durduk. Elinde fırsat verken enkazdakilere yardım etmeyenler rahat uyumasın. Kendinize dikkat edin. Selametle kalın.

39 Beğeni

Merhabalar sizin için AFAD ile iletişime geçtim. Yukarıda @Howl tarafından verilen numarları ararsanız uzaktan bilgilerini lıp doğrudan yerleşebileceğiniz yere yönlendirileceksiniz. Tekrar geçmiş olsun.

2 Beğeni

İYİ GECELER BİLDİĞİM KADARIYLA DURUMLARI AKTARIYORUM

@Blackheart : Dün öğleden beri enkaz için beklediği ekip geldi.Ablasını aramaya devam ediyorlar. Bir naaşın yeğeni olma ihtimali var. Kardeşim yeğenime benzetti dedi ama emin olamamışlar. Dualarınızı esirgemeyin diyor. Bunun dışında bir isteği yok.

@Akuma_Blade : Ailesi ile izmir yolunda . 5 kişiler. Şimdilik abisinin kayınvalidesinin evinde kalacaklar. Bir sıkıntı halinde bize yazacak.

@_Ged : Halen nurdağına bağlı olan dedesinin köyünde. Bugün ailesinden bir grup Konyaya geçmiş duruma göre kendiside İstanbula geçebileceğini bildirdi. Ailecek iyiler, yardım almışlar, bir isteği yok.

@Waxillium : Kendisi foruma da yazabilecek halde, iyi , cenaze ve kendi özel sağlık işleriyle uğraşıyor.

@Agape : Kendi bakımını üstleneceği aile yakında gelecek. Lütfen yardım edebilecek durumda olan arkadaşlar kendisiyle iletişime geçsin. ÖZellikle kılık kıyafet gibi konularda ihtiyacı olacak.

@collona : Kendisi iyi durumda. Forumun açık ara bölgede en etkili elemanı. Arkadaşlarıyla ısıtıcı dağıtıyorlar. Bugün ellerindeki ısıtıcı bitti. Antep ve Maraş da satın alacak ısıtıcı arıyoruz onlar için. Sanıyorum çok ihtiyaç kalmadı ama bölgede yemek ihtiyacı olan arkadaşlar kendisini bulsunlar.

ADANADA VE ANTEPTE YEMEK İHTİYACI KARŞILAYABİLİYORUZ
İSTANBULDA 1 KİŞİLİK BARINMA DURUMU HALA MEVCUT
ADANADA 2-3 KİŞİ ARASI BİR KAÇ GÜNE KADAR KONAKLAMA İMKANI MEVCUT

AFAD ARAMA TALEBİ OLANLAR BENİMLE İLTEİŞİME GEÇEBİLİRLER ( BU KONUYU FORUMDA BAŞKA BİR ARKADAŞIMIZ ÜSTLENMİŞ DURUMDA AMA YOĞUNLUK AÇISINDAN ONUN ADINI VERMİYORUM)

23 Beğeni

Gaziantep’ten merhaba arkadaşlar, sağ kurtulduğumuza şükrediyoruz, geri kalanlar gibi. Deprem sabahı 04:17’de tek hatırladığım 7 aylık kızımın üzerine kapanıp üstüme binanın yıkılmasını beklemekti. O sırada çenemi tutarak, gülücük atan kızımın bugünleri hatırlamayacağını bilmek tek avuntum.

Herkese geçmiş olsun, kayıpları olanların başı sağolsun.

Allah kimseye böyle bir felaketi yaşatmasın.

37 Beğeni

Bu konuyla ben ilgileniyorum. @Agape ile iletişime geçtik. Faydanın fazlası ziyan olmaz. Yine faydası olabilecek arkadaşlar da iletişime geçebilir :pray:

6 Beğeni

Merhaba arkadaşlar, ben iyiyim. Kusura bakmayın buraya girmek aklıma bile gelmedi. Umarım herkes iyidir.

23 Beğeni

**MALATYA 2. ORGANİZE SANAYİ BELSA TEKSTİLDE BARİNMA İMKANİ VERİLİR. SABAH YEMEK AKSAM YEMEK MEVCUT.

ADANADA VE ANTEPTE YEMEK İHTİYACI KARŞILAYABİLİYORUZ

İSTANBULDA 1 KİŞİLİK BARINMA DURUMU HALA MEVCUT

ADANADA 2-3 KİŞİ ARASI BİR KAÇ GÜNE KADAR KONAKLAMA İMKANI MEVCUT**

AFAD ARAMA TALEBİ OLANLAR BENİMLE İLTEİŞİME GEÇEBİLİRLER ( BU KONUYU FORUMDA BAŞKA BİR ARKADAŞIMIZ ÜSTLENMİŞ DURUMDA AMA YOĞUNLUK AÇISINDAN ONUN ADINI VERMİYORUM)

Guncel haldedir.

5 Beğeni

Bugün çok büyük bir değişiklik olmadı.

Arkadaşlar @collona sahada acayip çalışıyor. Bölgede pek çok kişiye yardım götürmekte. Lütfen maddi imkanı olan varsa kendisine destek olsun.

Şahıs şahıs şu şunu yaptı demiyorum artık. Genel olarak durumlar iyi.
@Blackheart dan haber alamadım. En son ablasını arıyordu. Dualarınızı esirgemeyin demişti. Lütfen umudunuzu kesmeyin ve arkadaşımız için dua edin.

12 Beğeni

Arkadaşlar bu satırları tüm mahcubiyetimle yazdığıma emin olmanızı istiyorum. Bu mahcubiyet hem bu satırları yazmakta geç kaldığım hem de bir şey yapamadığım için. Uzun zamandır forumdayım. Öyle düzenli giren biri değilim ama öykü seçkisine bir çok denememi gönderdim. Yani sizleri, sizlerin birbirinizle olan ilişkilerinizde olduğu gibi yakından tanımak mümkün değil ama iyi kötü tanıdığımı düşünüyorum. Yine de kimlerin deprem bölgesinde oturduğunu, kimlerin bu afetten dolayı zor duruma düştüğünü bilemiyorum. Dolayısıyla yazmaya çalıştığım bu satırlar hem doğrudan afetten etkilenen arkadaşlar için hem de bir şey yapamadan izlemek zorunda kaldığımız depremden ve onun getirdiği ölüm, soğuk, açlık, yoksulluk gibi zorluklarla boğuşan insanlar için. Çok kilişe olacak ama yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı diliyorum. Kalanlara yüce Rabbim sabırlar versin diyorum.ve beklentim çekilen bu acıların bir an önce bitmesi. Bu arada bu işlere vaktini emeğini ayıran ve çabalayan arkadaşlara da ayrıca teşekkür etmem gerekiyor. Lütfen yazdıklarımın içtenliğine inanın. Umarım yazmaya çalıştıklarım bilmem kimin bilmem kaç sayılı basın açıklaması gibi olmamıştır.

ey düşünce, yırtıcı hayvanlar arasına kaçmışsın;
insanlar yitirmiş akıllarını… bağışlayın beni;
yüreğim şurada şimdi, caesar’ın tabutunda:
konuşamam dönünceye kadar bana.

6 Beğeni

:pray::pray:

2 Beğeni

Bir süredir bakamıyordum buralara. Çok çok geçmiş olsun arkadaşlar, bölgede olan ve yakınlarını kaybeden, arayan herkes için dua ediyorum. Hatay’da yaşayan bir arkadaşım ve Malatya’da akrabalarımız var ama durumları iyi çok şükür.
Yapabileceğim bir şey olursa buralardayım ben de.

4 Beğeni

Günün özeti:

ARKADAŞLAR HALEN ADANA ANTEP VE MARAŞTA İMKANLARIMIZ MEVCUT
İSTANBULDA BİR KİŞİ BARNIMA İMKANIMIZ VAR

@Blackheart : Günün en kötü haberi oldu. Paylaşmadan önce kendisinden izinistedim. Ablasını kaybetti, iki yiğeni de vefat etti.

@Ged : kendisi ve ailesi İstanbula ulaştı. İyiler

@Collona : Bugün yine pek çok yardım dağıttılar. Yarın ara verecekler gibi

@Agape misafirlerinin ilk gecesi geçti. Kiralık ev arıyor ayrıca bir takım kişisel ihtiyaçları karşılıyor.

ARKADAŞLAR FORUMDA YER ALAN ÜYELERE YAPTIKALRI DESTEKLERİNDE MADDİ OLARAK YARDIMCI OLABİLECEK OLAN ARKADAŞLARI BEKLİYORUZ. BAĞIŞ TOPLAMAMIZ KANUNEN YASAK. YRDIMLARINIZ DOĞRUDAN İHTYAÇ SAHİPLERİNE SİZDEN GİDİYOR. O BAĞIŞLARLA DİREK OLARAK ISITICI, KIYAFET VB ÜRÜNLER ALINIYOR. HEPSİNİN GÖRSELLERİ VE FATURALARI DA AYRICA MEVCUTTR.

Desteklerinizi esirgemeyin lütfen

9 Beğeni

Çok üzüldüm ya günlerdir iyi haber gelir mi diye forumu takip ediyordum şuan çok üzgünüm sözün bittiği yerdeyiz ,yakınlarını kaybedenler başınız sağ olsun, hepimize geçmiş olsun hepiniz Allaha emanet olun.

2 Beğeni

:frowning::frowning::frowning:

@Blackheart Allah rahmet eylesin, mekanları
Cennet olsun.

Hergün bir umutla bakıyordum bu konuya. Sabırlar diliyorum…

Başınız sağolsun.

2 Beğeni

Başınız sağolsun @Blackheart. Hocam Allah sabır versin. Haberi duyduğuma çok üzüldüm. Mekanları cennet olsun. Umarım buna sebep olanlar da bedelini hem bu dünyada hem öbür dünyada misliyle öder.

2 Beğeni

@Blackheart başın sağ olsun. Hep iyi bir haber gelir diye bu konuya devamlı bakıyordum. Mekânları cennet olsun, çok üzüldüm.

2 Beğeni