Deprem Hattındaki Forumdaşlar

Seldon iyi olduğunu belirtti. Ya burda ya da kanallardan birinde.

6 Beğeni

ALLAHİM COK SUKUR. ALİ NOLUR BANA RİHTİMDAN ULAS. TELEFONUM BİNANİN ALTİNDA. BURADA COK AKTİF DEGİLİM AMA GİRMEYE CALİSTİKCA BAKACAGİM NOLUR ulaş.

3 Beğeni

Herkese çok gecmis olsun.

7 Beğeni

BUGÜN İTİBARİYLE (09.02.23) SON DURURMUM:

@collona : Antep bölgesinde arkadaşları ile birlikte Maraşa yardım ediyor.
@SJack : Adana da , yardımcı olmaya hazır.
@_Ged : Nurdağı bölgesinde, dedesinin köyünde ailesiyle birlikte. Durumu iyi. Yakıt ihtiyaçlarıvar yemekleri var ama az.
@Waxillium : Vana vardı. Son konuştuğumuzda o da yardım organize ediyor
@Howl : Diyarbakırda, durumu iyi, o da yardım için çalışıyor. Nurdağı bölgesinde arkadaşı var tahliye için araç lazım.
@Arqonquin : Şehitkamil bölgesine yemek yardımı yapabilecek durumda. Durumu iyi.
@deeepreader : ulaşamadım bilgi yok
@Yalibuk : haberim yok yolda olmaları lazım
@Agape : Kendisi iyi , yardım istediği arkadaşları adanaya geçmişti en son.
@alper: ulaşamadım forumda değil, kendisi ankarada, agape iyi olduğunu yazdı.

bu insanlar benim bugün görüştüğüm , görüşmeye çalıştığım kişiler.

12 Beğeni

Şu an icin antepte kalmaya karar verdiler. Kalicak yerleri varmis. Yemek biraz sıkıntı sanıyorum.

3 Beğeni

Arkadaşlar, yoldaşlar herkese çok geçmiş olsun. Herkes yaşananlardan dolayı çok yorgun ve ruhsal olarak yıpranmış durumda. Ben 112 AÇM de görevliyim. Forumda aklıma gelenlere, numarası olanlara yazdım. Çoğu ile siz de iletişime geçmişsiniz. Elimden geldiğince, olabildiğince her yerden herkese ulaşmaya çalışıyorum…

16 Beğeni

Arkadaşlar,

Deprem bölgesinde birebir iletişime geçip yardım için yönlendirebileceği kişileri olanlar veyahut çevre illerde olup kalacak yer, ulaştırma vb. yardımlarda bizzat bulanabilecek olanlar bana özelden iletişim bilgilerini ulaştırabilirler.

Bakın çeteleşme ve gasp gibi durumlar var. Tanıdıklarınız ve emin olduklarınız dışında yardım talabinde bulunmayalım. Bizzat konuşabildiğiniz, söz hakkınızın olduğu, iletişim numaralarına sahip olduğunuz aile yakınları için iletişime geçin. Özellikle Hatay bölgesinde kendisini ve ailesini güvene almış ve yardım edebilecek arkadaşlar varsa mutlaka ulaşsın.

Ek olarak ilk süreç için maddi yardıma ihtiyacı olanlar var. Maaşları yatmayanlar ve yatıp yatmayacağı belli olmayan arkadaşlarımız var. Az çok demeyin bana ulaşın. Sağdan soldan toplayarak toplu gönderim yapabilirsiniz. Depremzede arkadaşlarımızın aileleri ve kendileri için ilk süreci atlatabilmeleri için kullanıyoruz. Medyada biletler bedava filan deniliyor ama durum öyle değil arkadaşlar. Bir bilet 400-500 tl.

6 Beğeni

Evet az önce @erce Abi’ye de yazdım, kardeşim de benzeri durumla karşılaşmış. Üç araçlık grup önlerini kesip götürdükleri malzemeleri almışlar. Plakaları kapalıydı abi diyor. Durumlar çok kötüleşmeye başlamış.

3 Beğeni

Depremden etkilenen bölgelerde olup da buraya tek tek yazamadığım arkadaşlara çok geçmiş olsun. Bölgelere gönderilecek yardımlar nedeniyle gece gündüz çalışma halindeyim. O yüzden fazla uğrayamadım. İyi olan arkadaşlara tekrar geçmiş olsun diliyorum. Yakınlarını kaybedenlere de Allah’tan sabır diliyorum. Elimizden gelen bir şey olacaksa aşağıya bırakacağım numaraya mesaj atabilirsiniz.

0541 573 93 60

5 Beğeni

Başınız sağ olsun. Allah rahmet eylesin.

2 Beğeni

Dun eve donduk ama gerek suyun hala gelmemesi, gerekse de dun gece uste birkac artci yuzunden annemin PTSD’sinin azmasi sonucu sehirden bir sureligine ayrildik. Şu an İzmir’e dogru yoldayim, konaklamama yardimci olacak arkadas olursa sevinirim.

3 Beğeni

AFAD il müdürlüğüne başvurun size yer ayarlaycaklardır. Yurt misafirhane gibi bir yer olur ama en azından başınızı sokacak bir yer olur.

1 Beğeni

Forum üyelerimizden, Adana’nın Çukurova ilçesinde yaşayan @Hatunkiz 'ı telefonla aradım ama ulaşamadım. @SJack

1 Beğeni

Hamit kaç kişisiniz detaylı olarak yazabilirmisin ona göre arama yapalım.

İSTANBUL İÇİN 1 KİŞİ KONAKLAMA İMKANI MEVCUT ARKADAŞLAR

1 Beğeni

@Hatunkiz ile az önce mesajlaştım. İyi durumdalarmış.

3 Beğeni

İzmirli bir arkadaşa sordum konaklama için izmir’de kim ne yapıyor diye şu numaraları verdi. Umqrım bir yardımı dokunur.

https://www.instagram.com/p/CocjUfcsEl9/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

2 Beğeni

Merhabalar rica etsem Özlem hanımın numarasını kaldırabilir misiniz? Bir bayanın kişisel numarasını vermek başka sorunlara da sbep oluyor. o kişi muhtemelen 6 gündür düzgün uyumadı. ve hala işte. sadece dahili numaralar kaslın. ANcak yine de kişilerin afad birlik müdürlüğüne gitmeleri gerekiyor. Uzaktan kayıt alınmıyor.

4 Beğeni

**AKUMA YER BULABİLDİNİZ Mİ ? **

Kaç kişisiniz?

1 Beğeni

İkisi bebek 5 kişiyiz, İzmir’e vardigimizda kalacagimiz yere sigip sigmayacagimizi bilmiyorum, bu nedenle idareten sordum.

2 Beğeni

Abi bilgiyi yaymak için soruyorum otel bakıcam ama AFAD kaydı mevcutmu

1 Beğeni