Dergiler Hakkında Her Şey

KE Dergisi 15. Sayı

1 Beğeni

3 Beğeni

10 Beğeni

7 Beğeni

Yerdeniz üçlemesi bu listeye pek olmamış gibi.

2 Beğeni

Yerdeniz, Sineklerin Tanrısı ve Otomatik Portakal çok sırıtıyor evet.

1 Beğeni

Yeniler :blush:

7 Beğeni

221B Derginin son sayısını rafta veya online satışta gören var mı?

2022’nin ilk sayısı Mayıs - Haziran 36 . sayı yeni çıktı.

Ben de Türkcell Dergilik’e gelmesini bekliyorum ama henüz gelmedi.

Kendi sitrelerinde basılı dergi var.

https://dukkan.mylosyayingrubu.com/221b/221b-dergi-36.-sayi/

Sonradan ekleme:

Babil

İdefix:

https://www.idefix.com/Kitap/221B-Dergisi-Sayi-36/Edebiyat/Aylik-Dergi/urunno=0001979320001

İdefix bedava kargo:

0031AB7F
5B10A09T

3 Beğeni
  1. sayı. :slightly_smiling_face:

10 Beğeni

Otomatik portakal bilimkurgu sayılıyor mu?

Ben kitabını okumadım ama filmini izledim. Bilimkurgu diyemeyeceğim.

1 Beğeni

Ben de normalde bilimkurgu saymazdım ama Yerdeniz serisine veya Sineklerin Tanrısı’na kıyasla daha bilimkurguya yakın bence. Yani bu listeden ilk değiştireceğim kitap olmazdı ama listeyi istediğin gibi düzenle deseler kesinlikle değiştireceğim bir kitap olurdu.

2 Beğeni

Bu dergi nasıl yeni bir şeyler mi denemişler yoksa bilinen bilgileri yeniden okuyucuya mı sunuyorlar? Geçen Migros’da gördüm ama poşetini açmak istemedim poster vardı içinde Tiger II gördüm diye hatırlıyorum ama bildiğim için ilgimi çekmedi.

Bu dergiyi hiç almadım ama All About History okuyorum. İkisi de İngiltere’de çıkan ve çok okunan dergiler (yanılmıyorsam iki dergi de aynı yere bağlı). Bizde çıkanlar da içerik olarak aynı yazıları ve görselleri kullanıyorlar. Genel olarak dergi olduğu için görsel ağırlıklı ve bir konuya genelde ikişer ya da dörder sayfa(dosya konuları daha uzun) ayrılıyor. Görselin dışında çeşitli grafikler, zaman çizelgeleri gibi yardımcı öğeler kullanılması hoşuma gidiyor. Tarihle çok alakalıysanız zaten bildiğiniz şeyler yazıyordur belki ama yine de okuması keyifli ve bilgilerinizi tazeleyebilir. Ama bir sayı içerisinde çok çeşitli konular olabildiği için mutlaka pek fikrinizin olmadığı olaylar hakkında okuma şansınız oluyor. Bunları All About History dergisinden gördüğüm kadarıyla söylüyorum ama konsept olarak History of War da az çok aynı özellikleri barındırıyordur diye düşünüyorum. Tek farkı savaşlara odaklanması ki All About History’de de savaşlardan çok bahsediliyor.

Örnek sayfa atmak için All About History’nin son sayısına şöyle bir baktım hızlıca. Gözüme Soğuk Savaş, Zama Muharebesi ve Gotlar Savaşı takıldı mesela. İçerik tarzı aşağı yukarı aynıdır diye tahmin ederek şöyle ekleyeyim. Kameram çok iyi olmadığı için yazılar çıkmadı pek ama yazı yoğunluğu ve görseller örnek oluşturur en azından diye düşünüyorum.

Bazıları daha kısa bazıları da sayfalarca anlatılmış mesela. History of War direkt savaş odaklı olduğu için daha ayrıntılıdır sanırım içerik olarak.

10 Beğeni

Çok teşekkür ederim.1234

1 Beğeni

Rica ederim, umarım yardımcı olmuştur. :slight_smile:

1 Beğeni

Temmuz-Ağustos sayısı.

6 Beğeni

Varlık Dergisi Temmuz 2022

2 Beğeni

National Geographic dergisi Türkiye’den çekildi mi? Temmuz sayısı hiçbir yerde yok ve instagramda birkaç kişi çekildiklerine dair bir şeyler yazmışlar. Bilgisi olan var mı? Eğer doğruysa çok üzücü bir durum. :frowning:

Genel yayın yönetmeni Instagram hesabı üzerinden açıklama yapmış. Biraz araştırınca keşfettim ben de.

5 Beğeni