Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Evet bu. Bir iki aydır takip etmiyordum, çevirisini çıkarmışlar. Teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için.

2 Beğeni

Dilimize daha önce iki kitabı kazandırılmış fakat şu an baskıları yok. Ryunosuke Akutagawa’nın eserleri neden basılmıyor, hayır telif sorunu da yok anlamıyorum :disappointed:

1 Beğeni
2 Beğeni

Bu ablanın kitapları neden hiç dilimize çevrilmemiş acaba :thinking: :weary:

3 Beğeni

Yayınevlerimizin kadın fantastik kurgu yazarlarının Ursula abla ve '‘Wattpad’den hallice YA romanları yazan genç kızımız vol. 254’'lerden ibaret olmadığını bilmedikleri için. Lois Bujold, Robin Hobb, Janny Wurts ve niceleri… Bence fantastik edebiyattaki kayıplarımızdanlar.
Lois Bujold’la ‘‘Curse of Chalion’’ ile tanıştım, ve o zamandan beri kalemine, yarattığı karakterlere, olay örgülerine, fantastik bir kitabın sürekliyici olabilmek için illa destansı bir savaşla bitmesi gerektiği klişesini yıkışına ve tüm bunları tek bir kitaba sığdırmasına hayranım.

11 Beğeni

Kij Johnson.Ursula ablamın bir söyleşide övdüğünü gördüm ve hiçbir eseri Türkçeye çevrilmemiş,forumda ismi geçmemiş bu ablanın öykü kitabını deli gibi merak ediyorum şuan.

İlgilenenler için söyleşinin linki: https://eksisozluk.com/entry/107433380

1 Beğeni

Şunlar olabilir:

  1. Guy Gavriel Kay - Tigana
  2. Chris Wooding - Tales of Ketty Jay
  3. Jen Williams - Copper Cat Trilogy
  4. Matthew Stover - Acts of Caine
1 Beğeni

Bu kitap dikkatimi çekti. Bol ödüllü ve sayfa sayısı olarak kısa bir kitap. Basılırsa bir şans veriririm kesinlikle.

1 Beğeni
1 Beğeni

Doris Lessing okuma rehberi başlığını hazır sizlere sunmuşken en çok dilimizde görmek istediğim Lessing’leri buraya da not düşmek gerek.

220px-Ben,_in_the_World

Beşinci Çocuk’un devam kitabı, Deli Dolu’dan umutluyuz bu konuda :heart:

Mara ile Dann’in devam kitabı, yıllardır asıl kitaba tekrar baskı yap(a)mayan Can Yayınları’nı düşününce umudumuz düşük.

indir

Doris’in yayınlanan son romanı, kavuşabilsek keşke.

5 Beğeni

Var mı bir ses (366774#&65₺-)

İlk defa duydum bu yazarı. Ne tarz hikayeleri var acaba?

Yok şu an için…

1 Beğeni

Doris Lessing Kitaplığı başlığına alalım sizi o zaman :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bu kitap gerçekten ilginç bir kitap. Elimde genesis kitabın baskısının pdf hali var. Bir noktada bunu da kütüphaneme katacağım ancak neden yazarın diğer kitaplarını basmamışlar anlamış değilim.


Bu iki kitap kesinlikle dilimize kazandırılmalı.

Bu başlıkta daha önce Sergei Venetsky’ın Tales About Metals ve On Rare And Scattered Metals, Disco Elysium’un yazarının kitabı vs. keşke dilimize kazandırılsa demişim. Yok mu bunları dilimize kazandırmak isteyen yayınevleri.

7 Beğeni

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

20 Beğeni

Kur ile ilgili yorumunuza katılıyorum. Ama ansiklopedi şeklinde olmasının satışları etkileyeceğine kesinlikle katılmıyorum. Bugün bile birçok insan kitabın Orta Dünya ile alakası olmamasına rağmen, Sigurd ve Gudrun tekrar basımını bekliyor. Şu an bahsettiğimiz serinin ise tamamı Orta Dünya ile ilgili. Tolkien’e aç binlerce okur var. Roverandom veya Kullervo’yu okuyanlar, ‘‘History of Middle Earth’’ serisini okumazlar mı sizce?

Kitapların basılmamasının en önemli sebebi Tolkien Vakfı’nın kitapların teliflerini 12 kitap toplu halde satmak istemeseydi diye biliyorum, Murat Sönmez OrtaDünya kanalındaki bir videosunda değinmişti bu konuya. Vakıfta yönetim değişti, torunlar yönetimde ve daha maddi odaklı yaklaşıyorlar sanırım. Eğer telifleri tek tek satarlarsa basılabilir bu kitaplarda ülkemizde, en azından ilk 1-2 cilt.

DK: 17.00

2 Beğeni