Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Toplum henüz Dune konusunda kararını veremedi ki. Dune gercekten çevrildi mi yoksa çevrilmiş gibi mi görünüyor? Buna karar verdiğimizde kritik yapacaklarmış. :sweat_smile:

5 Beğeni

Bu iyiydi :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Soul catcher ve Destination: void romanları uzun zaman önce çevrilmişti.

2 Beğeni

Daha yeni okumaya fırsat bulduğum bir kitap var ancak çok beğendim ve üçüncü serisinin daha Türkçeye veçrilip çevrilmediğini öğrenmek istiyorum. Sitelerde baktım ama satıldığını görmedim eğer çevrilmediyse tarih olarak ne zaman Türkçeye çevrileceğini öğrenebilir miyim? Kitabın adı Karanlığa Dokunmak Cassie Palmer Romanı. Yazarı ise Karen Chance

Soren Kierkegaard - Either Or kitabının çevirilmesini isterim. Soren Kierkegaard, varoluşçuluk konusunda en önemli yazarlardan birisi ve böyle ünlü bir eserini orijinal dili biraz ağır olduğu için okuyamamak koyuyor.

3 Beğeni

Bahsettiğiniz kitap bu sanırım.

1 Beğeni

Evet bu. Bir iki aydır takip etmiyordum, çevirisini çıkarmışlar. Teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için.

2 Beğeni

Dilimize daha önce iki kitabı kazandırılmış fakat şu an baskıları yok. Ryunosuke Akutagawa’nın eserleri neden basılmıyor, hayır telif sorunu da yok anlamıyorum :disappointed:

1 Beğeni
2 Beğeni

Bu ablanın kitapları neden hiç dilimize çevrilmemiş acaba :thinking: :weary:

4 Beğeni

Yayınevlerimizin kadın fantastik kurgu yazarlarının Ursula abla ve '‘Wattpad’den hallice YA romanları yazan genç kızımız vol. 254’'lerden ibaret olmadığını bilmedikleri için. Lois Bujold, Robin Hobb, Janny Wurts ve niceleri… Bence fantastik edebiyattaki kayıplarımızdanlar.
Lois Bujold’la ‘‘Curse of Chalion’’ ile tanıştım, ve o zamandan beri kalemine, yarattığı karakterlere, olay örgülerine, fantastik bir kitabın sürekliyici olabilmek için illa destansı bir savaşla bitmesi gerektiği klişesini yıkışına ve tüm bunları tek bir kitaba sığdırmasına hayranım.

12 Beğeni

Kij Johnson.Ursula ablamın bir söyleşide övdüğünü gördüm ve hiçbir eseri Türkçeye çevrilmemiş,forumda ismi geçmemiş bu ablanın öykü kitabını deli gibi merak ediyorum şuan.

İlgilenenler için söyleşinin linki: ursula k. le guin - #107433380 - ekşi sözlük

1 Beğeni

Şunlar olabilir:

1. Guy Gavriel Kay - Tigana
  2. Chris Wooding - Tales of Ketty Jay
  3. Jen Williams - Copper Cat Trilogy
  4. Matthew Stover - Acts of Caine
1 Beğeni

Bu kitap dikkatimi çekti. Bol ödüllü ve sayfa sayısı olarak kısa bir kitap. Basılırsa bir şans veriririm kesinlikle.

1 Beğeni
1 Beğeni

Doris Lessing okuma rehberi başlığını hazır sizlere sunmuşken en çok dilimizde görmek istediğim Lessing’leri buraya da not düşmek gerek.

220px-Ben,_in_the_World

Beşinci Çocuk’un devam kitabı, Deli Dolu’dan umutluyuz bu konuda :heart:

Mara ile Dann’in devam kitabı, yıllardır asıl kitaba tekrar baskı yap(a)mayan Can Yayınları’nı düşününce umudumuz düşük.

indir

Doris’in yayınlanan son romanı, kavuşabilsek keşke.

5 Beğeni

Var mı bir ses (366774#&65₺-)

İlk defa duydum bu yazarı. Ne tarz hikayeleri var acaba?

Yok şu an için…

1 Beğeni