Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Harika hepsi. Kimsenin basacağını sanmıyorum. Hele Gerekli Şeyler’in hiç. Kendileri daha çok shounen basmakla meşgul. Çünkü daha çok satıyor.

1 Beğeni

shounen=ergen mi? :slight_smile:

1 Beğeni

Ya ben pek ergen işi olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta 35 yaşındaki insanlar da deli gibi One Piece falan izliyor/okuyor. Ama ülkemizde bu mangaları alanların çoğu ergenlik çağında.

1 Beğeni

Ülkemizdeki Çizgi roman yayıncıları da ergenlik hatta çocukluk döneminde. okuyucular ve yayıncılar birlikte büyüyor bir kültür oluşturuyorlar. Ülkemizde 35 yaşında birisi çizgi roman okuduğunda çocuk musun? Kaç yaşına geldin hala çizgi roman okuyorsun büyü artık gibi tepkilerle karşılaştığı için çizgi roman ve mangalara karşı mesafeli davranıyor. Yayıncılarda az sayıdaki yetişkin kitlenin değilde çoğunluğa sahip genç kitlenin isteklerine göre hareket ediyorlar.

4 Beğeni

25 yaşında one piece okuyan biri olarak söylüyorum, shounen 13-18 yaş arası erkek çocukları için yazılır. 45 yaşında okuyucusu olması bunu değiştirmez.

İnternetten bu siteyi manga terimleri yazarak 3 saniye buldum.

2 Beğeni

Benim kitleye lafım yok zaten bende manga okuyorum hangisi hoşuma giderse,sadece bu sözcüğü aratınca bu açıklama çıktı.Ama şu bir gerçek ki türkiyede manga kültürü yok sadece hangisi para getirirse onu çıkarıyorlar az satılan ama çok saglam kitapların adı bile geçmiyor maalesef ülkemizde,çıkartsalar bu dediğimiz kitapları en az 25-30 yaşınnda değilsen kapagına bile bakmaz insanlar.:slight_smile:

2 Beğeni

İlk kitabı Aspendos Yayınları çevirmiş ve orijinal kapak kullanmışlardı. Yıllardır ikincisini bekledim ama bu kadar olumlu dönüş alıp da satılmaması çok üzücü oldu. Hal böyle olunca tabi ikinci kitabı da basmaktan vazgeçmiş olduklarını kendileri belirtmişlerdi. Konusu çok hoşuma gitmişti fakat gelin görün ki yarım kalmışlığın yüzünden okuyup tadını çıkartamıyorum. :frowning: Umarım bir yayınevi şu kitaba da bir el atar. Amin.

7 Beğeni

Fantazya anlamında Rıhtım’ın kalbi temizmiş. :slight_smile: Konunun başından beri söylenegelen İskandinav Mitolojisi, First Law, Işıkyaratan gibi seriler geliyor, gelmeye de devam eder umarım. :slight_smile:

10 Beğeni

Ah keşke şu mesajı bir yetkili görse de dikkate alsa.

1 Beğeni

https://www.google.com/search?q=metabarons&rlz=1CDGOYI_enTR820TR820&hl=tr&prmd=isnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi8hJCbpKDhAhXKD5oKHTUICy0Q_AUIECgB&biw=320&bih=452

Bu nedir ya

1 Beğeni

unnamed Quantum Night - Robert Sawyer
Kitabın konusu;
İnsanlık üç gruba ayrılmıştır.
Her söyleneni yapan zombiler, zombileri kontrol etmeye çalışan psikopatlar ve ortak bilince sahip insanlar.Hikayenin kahramanı Jim Marchuk psikopatlar üzerinde çalışan bir psikologdur ve birer psikopata dönüşmeden önce zombileri tekrar insan yapabilmenin yolunu arayan bir ekiple birlikte çalışmaktadır.

6 Beğeni

Ne konu be! Maşallah. Zombi, psikopat, ortak bilinç :grin:

3 Beğeni

Ne yazdınız? Silmişsiniz.

1 Beğeni

Hata ile konuya cevaplayacağıma sizin mesajınıza cevaplamışım :grinning:

3 Beğeni

Ah Malazan, ah… Hasret türküsü yazdıracaklar

7 Beğeni

Şimdiye kadar bizim ülkede neden çevrilmediğini merak ettiğim bir kitap. Ben kitabı X-men filminde Magneto’nun elinde görmüştüm. O günden beri çevrilmesini istiyorum. Hatta bir ara Salon yayınlarına instagramdan yazmıştım. İlgileneceklerini söylemişlerdi.

10 Beğeni

SX331_BO1%2C204%2C203%2C200

Hiç umudum yok ama olsun. Yine de burada dursun. Belki gün gelir birisinin dikkatini çeker.

3 Beğeni

Çin Edebiyatı’nın 4 klasiğini okumayı istiyorum. Özellikle de son ikisini.
image

image

4 Beğeni

En sevdiğim genç yetişkin yazarlarından Leigh. Ama Martı o kadar ilgisiz ki yazara, çıldırıyorum. Ülkemizde de seviliyor halbuki…

3 Beğeni

:joy::joy::joy: Söylediklerinizde ciddi değilsiniz ama yine de bilmeyenler için açıklamakta fayda var. Şu anda yaşayan eski nesillerin bir kısmı köpek yemesine rağmen, yeni nesil köpek yemiyor.

3 Beğeni