Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

(Şeyma) #212

En sevdiğim genç yetişkin yazarlarından Leigh. Ama Martı o kadar ilgisiz ki yazara, çıldırıyorum. Ülkemizde de seviliyor halbuki…

(Kadir) #213

:joy::joy::joy: Söylediklerinizde ciddi değilsiniz ama yine de bilmeyenler için açıklamakta fayda var. Şu anda yaşayan eski nesillerin bir kısmı köpek yemesine rağmen, yeni nesil köpek yemiyor.

(Zeynep) #215

unnamed
The Peripheral - William Gibson
Kitabın konusu;
Roman dönem olarak yakın gelecekte geçiyor ve Amerika’nın kırsalındaki bir kasabada yaşayan Flynne Fisher’ın yaşamını anlatıyor.İnsanların uyuşturucu ticaretiyle geçinmeye çalıştığı bu yerde Flynne Fisher bu yolu seçmez ve 3D baskı mağazasında çalışır.Asıl uğraşı ise çevrimiçi oyunlar oynamaktır.Flynne bir gün bambaşka bir gerçekliğe geçiş sağlayan gizli bir bağlantıyı keşfettiğinde karanlık geleceğine de adım atmış olur.
Umarım İthaki’den güzel bir çeviri ile dilimizde görürüz.Sprawl üçlemesi de gözümüzde tütüyor :heart_eyes:

(Kasvet Ulu) #216

Gibson’ın Blue Ant üçlemesinin ilk kitabı olan Pattern Recognition için de aynı temennide bulunmak istiyorum. Ben de uzun süredir onu bekliyorum. Üçlemenin ilk kitabı çevrilmeden ikinci ve üçüncü kitabı çevirdiler. Neuromancer’ı okumayıp Sprawl’un diğer kitaplarını okuduğunuzu düşünün. :sweat_smile:

Bu kitabın Kont Sıfır’dan beri William Gibson’ın en iyi kitabı olduğu söyleniyor.