Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Ben Black Company olacağını düşünmüştüm ,yanılmışım .

1 Beğeni

Black Company’yi adını çok duyduğumuz için ben de merak ediyorum ama hakkında bilgim az. Okuduğum bir kitap da değil. O yüzden aklıma gelmiş olmasına rağmen onu saymadım.

1 Beğeni

Biliyorum çevirisi var ama bulunmuyor yahut kara borsada… Çıkacak film niyetine bari tekrar basılsa… Ahhh ahhh kaç yıldır bekliyorum… :cry:

images%20(1)

8 Beğeni

9780394558233

Devam kitapları çıktığı halde baskısı tükenmiş şu üç kitabın çevrilmesini bekliyorum ben de. Filmi harikaydı keşke kitapları da düzgün bir yayınevinden çıksa da okusak.

6 Beğeni

2019 yılında Epsilon Yayınları’ndan çıkacak.

9 Beğeni

Martı yayınları seriyi devam ettirirken ilk üç kitabı neden basmadıklarını henüz anlamış değilim.

3 Beğeni

Yakinda dizisi çıkacaksa diyorlar . Insallah o zaman basılır ,Bende basilmasini bekliyorum .

2 Beğeni

Süper haber. O zaman önce kitap sonra film yapalım bekleyelim. Ya da tam tersi mi yapsak. Sonra hayal kırıklığı oluyor.

1 Beğeni

Tam tersi yapınca ve film kötü çıkınca bu sefer kitabı okuma isteği gelmiyor. Önce kitabı okuyalım filmi kötü çıkarsa ‘olsun en azından kitap iyiydi, elimizde hala kitap var’, diyebiliriz.

2 Beğeni

Güzel haber, çok teşekkür ederim. O zaman biraz daha dişimi sıkayım. :smiley:

1 Beğeni

Yürüyen şato serisi dışında bilmiyordum Hayao Miyazaki kitapları :hushed: . Yakın zamanda çevrilir umarım :smiley: . Charlie Chaplin de çevrilmesi gerekenlerden zaten.

2 Beğeni

Yalan yok, aşağıdaki kitapların dilimize kazandırılmasını beklemiyorum ama hayal kurmak güzeldir.
Yeni izlediğim 3. sezon gazıyla Twin peaks dizisinin resmi kitaplarından bahsedeceğim.

The Secret Diary of Laura Palmer (1990)

Kitap, dizide katilini aradığımız Laura Palmer’ın günlüğü. Kitabı yazan kişi, ilerde kendiside yönetmen olan, dizinin yönetmeni David Lynch’in kızı Jennifer Lynch. Kitap 1. ve 2. sezonun arasında yayınlanmıştır.

The Autobiography of F.B.I. Special Agent Dale Cooper: My Life, My Tapes (1991)

Kitap dizinin şahsına münhasır karakteri Dale Cooper’ın otobiyografisi.

Welcome to Twin Peaks: An Access Guide to the Town (1991)

Bu kitap Twin peaks kasabasının rehberi.

The Secret History of Twin Peaks (2016)

Dosya formatında hazırlanmış, kasabanın tarih ve karakterlerin geçmişi hakkında bilgilerin bulunduğu bir kitap. Üçüncü sezonun öncesinde yayınlanmıştır. Yazarı dizinin iki yaratıcısından diğeri Mark Frost.

Twin Peaks: The Final Dossier (2017)

Bu kitap da üstteki gibi dosya formatında hazırlanmış ve üçüncü sezondan sonra yayınlanmıştır. Yazarı dizinin iki yaratıcısından diğeri Mark Frost.

Bir de bahsetmeden geçemeyeceğim bir sesli kitap var. Dizide Ajan Dale Cooper’ın, sekreteri Diane için kasede sesli mesajlar kaydediyordu. Bu sesli kitap için yeni yapılan kayıtlar ve dizide geçen eski kayıtlar toplandı. Sesli kitabı dizinin başrol oyuncusu Kyle Maclachlan seslendirdi.
“Diane…” The Twin Peaks Tapes of Agent Cooper (1990)
diane-the-twin-peaks-tapes-of-agent-cooper-9781442390768_lg

5 Beğeni

Neuromancer. Pek kazandırılmış sayılmaz bence. :sleepy::sleepy:

17 Beğeni

Bir de birileri Nausicaa’nın mangası bassa ne güzel olur.

https://www.amazon.co.uk/HAYAO-MIYAZAKI-STARTING-1979-1996-Starting/dp/1421561042/ref=tmm_pap_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=&sr=

https://www.amazon.co.uk/HAYAO-MIYAZAKI-TURNING-1997-2008-Turning/dp/1421560909/ref=asap_bc?ie=UTF8

2 Beğeni

ruhlarin-kacisi-479575-12-O

Spirited away’ı Alfa yayınları basmıstı,çok iyi bir baskı olmuştu bu soruyu bence Alfaya sormak lazım.

2 Beğeni

Aynen. Özel bir versiyonu var, canım kalıyor.

https://www.amazon.co.uk/NAUSICAA-VALLEY-WIND-BOX-SET/dp/1421550644/ref=sr_1_5?s=books&ie=UTF8&qid=1550825199&sr=1-5&keywords=hayao+miyazaki+manga

Bunları görmemiştim. En yakında zamanda bulursam inceleyip ona göre alacağım.

3 Beğeni

Bu iki kitabı ben uzun zaman önce almıştım çok iyiler diyebilirim.

6 Beğeni

Ben arada kendisine bakıp bakıp iç geçiriyorum. Keşke bizde de basılsa. Tek bekleyen benim zannediyordum ama 2 kişiymişiz. @irbis bey nedwn siz basmayasınız?

3 Beğeni

Cidden super bir baskıya sahipmiş.Belki ilerde Gereklişeyler çıkarabilir.

3 Beğeni

Bu ciltli versiyonun içinde bulunan çizimleri de buraya bırakayım da belki @irbis beyin de canı çeker ithaki yetkililerine manga da mı bassak çizgi romanın yanında der kim bilir. Gerekli şeylere sormuştum ben düşünmüyoruz demişlerdi ama aradan 3 yıldan fazla geçti sanırım.

Çizimleri görmek için tıklayınız

8 Beğeni