Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

resim resim

11 Beğeni

Transmetropolitan dışında Türkçeye çıkmaz diğerleri bence.Marmara çizgiden çıkar o da.

2 Beğeni

20th Century Boys’un telifi çok pahalıymış zaten.

3 Beğeni

Son olarak:

resim

5 Beğeni

The Boys, Vaiz’i televizyona uyarlanan ekip tarafından Amazon için diziye uyarlanıyor. Birkaç ay içinde yayınlanacak galiba. Dizi tutarsa çizgi romanı da dilimizde görmemiz oldukça olası.

2 Beğeni

26228034

Hiç ümidim yok belki hakları başka bir yayınevine geçer.

5 Beğeni

Daha önce dilimize kazandırılmıştı fakat bu hali de kazandırılsa harika olur

https://www.discworldemporium.com/other-pratchett-works/542-the-illustrated-good-omens-slipcase-edition

2 Beğeni

20 century boys okudum. Tamamın çevirisi yapildi.
Blade of the immortal ilk cildini okudum ve hiç beğenmedim. Tamaminin çevirisi var.
Transmetropolitan oldukça ilginç konusu vardi ve ilk 3 sayisi çervilmişti. Sonra takip etmedim.
The Boys çevirisi sürüyor. 13 sayidaydi en son. Biterse tek seferde okuyacağim.
Akira bu seriler içinde en merak ettiğim ve bildiğim kadariyla kimse çevirisini yapmadi.

3 Beğeni

Akira’nın çeviri yarım kakmış.

Prince of Nothing
The Book of the New Sun
Malazan Book of the Fallen
Black Company.
Alan Moore’un Jerusalem’i. Gerçi bunu pek beklemiyorum, nereden bakarsan bak yayınevi için uğraştığına değmez gibi yorumlara bakıldığında.

5 Beğeni

From Hell ile birlikte diğer Alan Moore eserlerinin de çevirilip basılacağına inanıyorum.
Malazan Book of the Fallen serisi çok epik bir seri. Bu seriyi Türkiye’de basması en muhtemel marka İthaki. @irbis 'in bu konuyla ilgili bir açıklama yaptığını hatırlıyorum hatta ama pek umut verici değildi.
İrbis’in mesajlarına baktım da Malazan’ın telif haklarını başka bir yayınevi almış. Muhtemelen basılacaktır.

1 Beğeni

Uzun bir zaman oldu diye biliyorum Malazan’ı adını şimdi hatırlayamadığım o yayınevinin aldığı, basma niyetlerine dair bir emare göremedik. Artık kitap mafyası da olur mu bilmiyorum basılmasın diye alıp bekletiyorlar mı acaba? :laughing:

1 Beğeni

Akıllı bir yayınevi ilk kitabı yayınlayıp direkt ikinci kitaba geçerdi, çünkü ilk kitap seride en zorlanılan kitaplardan biri. Millet yarı yolda bırakmış hep. Hatta öyle ki seriye başlayıp da ilk kitabı geçemeyenlere diğer kitaptan başla istersen falan diye teşvik var, gördüm bir kaç yerde, düşün artık. Haliyle ilk kitaptan alıp götürecek bir seri olmayacaktır çoğu kişi için Malazan. Bunlar ise bekletiyor, bekletiyor, bekletiyor. Bekletiyor deyince hiçbir şey olamamış da değil ha, ilk kitap çevrilmiş. Bu konuya daha önce de atmıştım mesaj konusunu, geçen yıl bu konuya attığım mesaj.

Tam 4 Mayıs 2016 tarihinde sorduğumda kitap çevrilmiş ve editör arıyorlardı. 3 yıl çevrilmiş kitap boşa bekliyor, 3 yıl! Ki belki sorduğumuzdan bile önce çevrildi, en az 3 yıl diyelim biz ona.

2 Beğeni

5 yıllık almışlardır diye tahmin ediyorum telifi, çoğu gitmiş azı kalmış düşmesine. En kötü ihtimalle 1,5 yılımız daha var. 2021’de görürüz umarım, belki ekonomi de düzelmiş olur o zamana ucuz ucuz alırız. Koca külliyat sonuçta para mı dayanır ona. irbis de hayranı diye biliyorum serinin, bakarız ithaki’den gelmiş olur.

Fakir temennisi de bu kadar oluyor. :smile:

2 Beğeni

Bildiğim kadarıyla Beyaz Balina Yayınları’ndaydı en son fakat onlar da bu kitap hakkında epey sessizdiler. Yani daha çooook beklemek gerekebilir. :confused:

2 Beğeni

En son basmayacaklarını söylediler ama gerisi belirsiz. Telif düştü mü başka yayınevi talip oldu mu haber yok.

3 Beğeni

Bu kitap da ayrı bir yılan hikayesine döndü…

2 Beğeni

Yaptıkları işe anlam verilmeme konusunda Akılçelen’den önce Beyaz Balina vardı :slight_smile:

2 Beğeni

Aslında 6.45 de vardı. :joy: Düşünürsek çıkar aslında her yayınevini bir konudan kara listeye alabiliriz belki.

2 Beğeni

Editörlük konusunda dört dörtlük yayınevi pek yok ne yazık ki ama telifi alınan kitabın basılmaması ayrı bir vaka :confused:

2 Beğeni