Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Instagram üzerinden mi öneriyorsunuz?

Evet, direkt dm atabilirsiniz. Benim Robin Hobb hakkında soruma cevap gelince azıcık çenem düştü azıcık :sweat_smile: 10 seri önerdim, umarım aralarından aldıkları olur.

Robin Hobb sorunuz? Ne sordunuz acaba?

Robin Hobb’un Farseer dışındaki serilerini de yayımlamayı düşünüp düşünmediklerini sordum. Yayınlamayı istediklerini belirttiler ve Farseer’in satışına bağlı olduğunu ima ettiler.

1 Beğeni

Yukarıdaki görseli ben yayınevine iletmiştim. Sonradan öğrendim ki toplantılarda da gündeme alınmış. Ancak karar vermeden önce inceleyeceklerini söylediler. :slight_smile:

18 Beğeni

Bu iyi bir haber. En azından umut var demek . :+1:

İşte böyle okuyucuyu dikkate alan yayınevlerine destek olmak lazım. :clap:

1 Beğeni

Bu seri hakkında bilgim yok, sizler gündeme getirince merak etmiş oldum. Fantastiğin hangi türüne giriyor acaba? Veya benzetebileceğiniz bir seri var mıdır? Teşekkür ederim

@M3rett0, Buz ve Ateş’in Şarkısına benziyorsa ilgimi çeker doğrusu. Araştıracağım. Teşekkürler.

Tolkien’in orta dünya tarihini barındıran 12 kitaplık serinin Türkçeye kazandırılmasını bekliyorum. Eğer 2 seneye kadar olmazsa bu dileğim ingilizce halini okumak gibi başka bir dileğim var…

Bu seride iki hikaye var aslında.

1, 3 ve 5. üçlemelerde prensin gayrimeşru çocuğu Fitzchivalry’nin hayatı işleniyor. Anne ve babasından aldığı iki farklı büyü yeteneği var. Bir tanesi kraliyet soyuna özelken, diğeri ortaya çıkarsa yakılarak idam edilmesine sebep olacak kadar yasak. 8 yaşındayken tanışıyoruz ve üçlemeler arasında 20 yıl var.

2 ve 4. üçlemeler ise bir tüccar ailesinin fertlerini takip ediyor. Bu kitaplarda ölçü daha geniş, 10’dan fazla karakteri takip ediyoruz ve bazıları insan bile değil. Tek ülkede geçmeyip neredeyse tüm dünyayı saran bir hikayeyi anlatıyor.

Seriyi, Buz ve Ateşin Şarkısına benzetebilirim. Aynı dönemde çıkmış ve benzer ögeleri var(ejderhaların yeniden doğuşu, zombi gibi yaratıklar ve FitzChivalry-John Snow benzerliği vs.) İlk hikaye John Snow’un maceraları, diğer hikayede de dünyanın geri kalanı gibi düşünebilirsiniz.

9 Beğeni

Diğer seriler dilimize çevrilmedi ben de görsel ile birlikte yayınevine ilettim. Bu nedenle yorum yapamam maalesef.

Umarım dilimize kazandırılır diyelim. :blush:

1 Beğeni

Micheal Crichton’un kitapları basılsa keşke. Bazı kitapları daha önce basılmış ama şu an hiçbirinin baskısı yok :confused: Bilimkurgu yazıyor ve çok beğenilen bir yazar, acaba neden basılmıyor ülkemizde?

5 Beğeni

Nelson DeMille’nin kitapları basılsa keşke. Daha önce Altın Kitaplardaydı. Neden baskıları yenilenmiyor bilen var mı?

Yeni bitmiş bir epik fantezi serisi, kitapların kapakları ve isimleri harika. Goodreadsten gözlemlediğim kadarıyla da yorumlar ve puanlar da çok iyi… Okumayı isterdim. :smirk:

13 Beğeni

Alfa yayınları Burcu hanımın yayınında yeni fantastik serilere kapımız açık demişti. Ulaştırsak bir girişimde bulunurlar belki. @Strenergy bir e-posta uzaklıkta yayınevi bağlantılarına. :slight_smile:

4 Beğeni

Hemen ulaştırıyorum. :blush:

7 Beğeni

Ben bunu da ilettim instagram üzerinden. :sweat_smile: Ama tabii ki diğer arkadaşların da önermesi daha da dikkat çeker seriye. Alfa hazır ilgileniyorken ve öneriler bekliyorken böyle serileri paylaşmak lazım diye düşünüyorum.

5 Beğeni

Goodreads linki ile birlikte gönderdim. Alfa yayın koordinatörü yayın kurulunda konuşulması adına ileteceğini bildirdi. :slightly_smiling_face:

9 Beğeni

Aslında bazı kitapların dilimizde çevirisi var ama çevirileri çok kötü ve sahaf dışında bir yerde bulmanız inanılmaz zor bu yüzden Daphne Du Maurier kitapları diyorum. Kesinlikle mükemmel kurguları var, İş Bankasına mesaj atmıştım planlarında olmadığını söylediler biraz üzüldüm.

3 Beğeni

Frank Herbert’in Dune serisi haricindeki eserleri neden Türkçe’ye çevrilmiyor?

1 Beğeni