Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Yok pegasustan çıkacak. @Everfever kusura bakmasın önceden söyledim balıklama atlayarak

1 Beğeni

Dikenlikler Prensi tarzı bir hikaye bekliyorum Evernight’tan ama kapak yüzünden de böyle bir beklentiye girmiş olabilirim :smile: bekliyorum sabırsızlıkla

2 Beğeni

Robert Charles Wilson’ın Dönüş kitabının iki devam kitabını bekliyorum hala. Beklerken kitabı unutacağım diye korkuyorum. İthaki sözüm sana, 2017’nin son aylarında yayınlanacak diye biliyordum ama hala ne giden var ne gelen.

4 Beğeni

Şu kitap :point_down:
image

4 Beğeni

Serge Brussolo’nun bütün kitaplarını görmek istiyorum. Daha önce 2 serisi (Peggy Sue ve Hayaletler / Sigrid ve Kayıp Dünya) yayımlandı, ancak Peggy Sue tamamlanmadı.

Çocukluğumun en güzel şeyleriydi. Başta bu iki serinin tamamı olmak üzere Brussolo’nun külliyatını Türkçede görmeyi çok istiyorum. Ki gerçekten de inanılmaz üretken bir yazar.

2 Beğeni
  1. Malazan book of the fallen
    2)Farseer serisi
    3)Ligthbringer (Brent Weeks)
    4)The First law (Joe Abrecom)
    5)Dresden Dosyalarının devam kitapları
  2. Pern serisi
  3. Night Angela üçlemesi (brent weeks)
    8)Dikenlikler prens ve Barut büyücüsü serilerinin sonraki üçlemeleri.
    Sizce çok mu şey istiyorum :no_mouth: . Neyse isimlerin yazılışında hatam varsa af ola
5 Beğeni

Benim de çevrilmesini istediğim eser/seri/yazarlardan bir kısmı şöyle. İmkansız olduğunu bilsemde hayali bile güzel.

George R.R. Martin Fevre Dream, Dreamsongs
Joe Abercrombie-First Law serisi
R. Scott Bakker-Prince of Nothing serisi
Glen Cook-Black Company serisi
Michael Moorcock- Bütün serileri(hawkmoon, Jerry corneilus, corum, count brass vd.), bütün romanları ve butun öyküleri, hatta kurgudışı kitapları.
Robert Mccammon-Swan Song
Peter Straub-çevrilmeyen eserleri

Ayrıca ne çevrilse okurum dediğim yazarlar. Clark Ashton Smith, Lord Dunsany, Robert E. Howard, Arthur Machen, Algernon Blackwood,Lin Carter

4 Beğeni

1-) Malazan benim de türkçeleşmesini en çok istediğim seri.
2-) Farseer İthaki’de çıkmıştı, 2. el kitap satan yerlerde bulabilirsiniz.
4-) The First Law – Bak bu seri beni çok üzüyor. Artemis yayınları 1 ile 2 yi yayınladı. 3’ü yayımlamayacaklar galiba. O yüzden almaya cesaret edemiyoruz. Deli gibi de merak ettiğim seri.
5-) Dresden için yeni kitap çıkarmayacaklar diye biliyorum.
6-) Pern serisi yıllar önce ithaki de çıkmıştı.onu da anca sahaflarda veya nette 2. el kitap satan yerlerde bulabilirsiniz.
7-) Dikenlikler Prensi nin son kitabı çıksın da, yeni serisini o zaman beklemeye başlarız :slight_smile:
8- ) Bu barut Büyücüsü’nün devam kitabı olduğunu sizden şimdi öğrendim. Ben bu seriyi açıkçası merak ediyorum, nedir ne değildir okuyan bir arkadaş varsa keşke az buçuk bilgi verse eleştiri mahiyetinde.

4 Beğeni

Kara Kule serisinin ikinci kitabı (Üçün Çekilişi). Altınkitap çevirmiş ama olmamış, baya olmamış, bu kadar da bozulmaz ki ya! Böyle kötü çeviri!

1 Beğeni

Malazan, malazan , malazan. Şunu biri çıkarsın artık. Özellikle kara fantezi dediğimiz türden kitaplar olsa fena olmaz. Black Company serisi olsa çok iyi olacak.
@annihilator Fevre Dream’in çizgi roman versiyonu var ve çizgidiyarı sitesinde biri bunu çevirmişti. Belki öyle okumak istersin.

2 Beğeni

The First law 3 ün cievirisi yapıldı ama basmıyacaklar galiba. Pern ve Farseer in çıktığını biliyorum ama devam kitapları gelmedi farseer in telif hakları başka bir yayinevindeymiş .barut büyücüsüne gelince sissoylu ile fransız ihtilalinin karşimi gibi çabuk okunabilir akıcı bir kitap ama sissoylunun dörte biri bile değil nasıl desem ortanın ortası gibi daha çok epik fantastiğe giriş kitabı . Ayrıca betimleme eksikliği var binalar saraylar geŕçek dünyamızda geçiyormuş hissi veriyor ama dürüst olursak ilgi çekici bir seri

1 Beğeni

Cevap için teşekkürler. Devre Dream’ı roman olarak okumak istiyorum, orijinal haliyle. Ama dediğiniz çizgiromana da bakacağım.

1 Beğeni

Allahını seven şu kitabı çevirsin.

VALİS- Philip K. Dick

indir (1)

4 Beğeni

Malazan yazdık, Hyperion’u unuttuk. Hyperion’u serisinin çevrilmesi lazım.

4 Beğeni

First Law baştan Ithaki’den basılacak bildiğim kadarıyla.

3 Beğeni

Eğer öyleyse müthiş olur. En çok merak ettiğim fantastik serilerin başında geliyor First Law. Grimdark türünde olmasıysa beni iyice cezbediyor.

2 Beğeni

Pegasus’tan bir Dan Simmons gelecekti ama Hyperion mudur emin değilim. Ben de çok merak ediyorum bu kitabı.

2 Beğeni

Süper haber sanırım aynı evrende geçen başka kitaplarda var umarım onları da basarlar.-

1 Beğeni

Katherine Arden- Winternight Trilogy

9 Beğeni

Kapaklar muhteşem görünüyor. :face_with_raised_eyebrow:

3 Beğeni