Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

25986983

Hepimizin romanın uyarlaması olan belki de türünün en iyi örneği olan başyapıt animesi ile tanıdığımız ve sevdiğimiz bir seri Legend of the Galactic Heroes. Ama neden öyle. Neden romanı da okumayalım ki. Neden hepimiz ilk animesiyle tanımak zorunda kalalım ki. Askeri bilimkurgulardan çeviri örneği zaten fazlası ile az ülkemizde ve muhtemelen türünün en iyi örneklerinden biri olan bu romanın da çevrilmesi gerektiğine inanıyorum.

5 Beğeni

Animesi ne kadar güzel olsa da şüpheyle yaklaşmıştım bu kitaplara. Ancak muhteşemdi. İleride klasikler içinde yer alacağından hiç şüphem yok.

1 Beğeni

Legend of the Galactic Heroes benim için anlatılmış en iyi hikayelerden biri olmanın yanında en iyi askeri hikaye de aynı zamanda. Eşi benzeri görülemeyecek derecede mükemmel ve farklı bir yapım. Bu kitapların da onunla aynı kalitede, hatta belki de daha iyi olduğuna dair güçlü bir inanç besliyorum ve en iyi bilimkurgu klasiklerinden birinde yer alması gerektiğini düşüneceğime dair içimde bir inanç var ama Türkçe’yi boşver İngilizce’ye bile sadece ilk 4 kitap çevrildi. Sırf bu kitapları okuyabilmek için Japonca öğrenmeyi bile düşünüyorum her ne kadar zor bir dil olduğunu bilsem de.

1 Beğeni

5.kitap geçen sene çevrildi, 6 da yakında çıkıyor diye biliyorum. Bu sene içinde tamamlanacak seri diye okumuştum. Çok beklemeyeceksiniz :slight_smile: Anime ve kitaplar paralel gittiği için ben dayanamayıp geri kalan kitapların özetlerini ve farklılıklarını okumuştum forumlardaki tartışmalarda. Ben ettim siz etmeyin, hazır İngilizcesi de geliyorken sabredin :slight_smile:

4 Beğeni

Bakın bundan haberim yoktu. Ben 4.kitapla kaldı sanıyordum 5.kitabı bulamadığım için. Bu sene tamamlanacaksa harika bir haber. Sabredip ve bekleyip öyle okuyacağım. Yazarın Tytania ya da Heroic Legend of the Arslan gibi romanlarını ayrıca merak ediyorum ama onların animelerini izlemediğim için nasıllardır bilmiyorum pek.

1 Beğeni

Çok fazla var. Malazan Book of the Fallen herhalde benim de en çok beklediklerimdendir. Ardından The First Law serisi geliyor ki hali hazırda İtihaaki bu sene yayınlayacak dendi. Secret History (Mistborn, #3.5), The Emperor’s Soul, Warbreaker, Arcanum Unbounded: The Cosmere Collection…
The Riyria Revelations, Lightbringer, The Book of the New Sun…

2 Beğeni

Lightbringer 2019 da gelebilir
Ayrıca arcanum unbounde kitabında warbreaker hariç tüm saydığımız cosmer kitabı var.

2 Beğeni

Onu bilmiyordum, direk o çevrilirse çok iyi olur.

1 Beğeni

%99 odur gjfncncnxnxndndn

1 Beğeni

Androidler elektrikli koyun düşler mi düzgün çeviriyle

1 Beğeni

Lois McMaster Bujold diye bir yazar var. Hiçbir kitabını okumadım , hakkında hiçbir fikrim yok, ama 4 kere Hugo Ödülünü kazanmış ve Türkçe’ye çevirilen hiç kitabı yok. Tuhafıma gitti doğrusu, hakkında bilgisi olan birileri var mı ?

2 Beğeni

SX329_BO1,204,203,200

3 Beğeni

R. scott bakkerin kitaplarının çevrilmesini istiyorum .Yeni keşfetiğim bir yazar oldu ama işinde bayağı iyiymiş özellikle felsefe ile fantazyayı bir arada cok iyi kulanıyormuş .

2 Beğeni

Before Watchmen, haydi gel artık…

1 Beğeni

Şu kitap rafımda Türkçe olarak dursun başka bir şey istemem. :+1:t2:

3 Beğeni

Aynı fantastik kapaklarla çıkmasını yıllardır beklediğim seri. Olmadı artık orjinalinden okuyacağım.

77566

8 Beğeni

Şu malazan’ ı cevirsinler artık.

3 Beğeni

Pegasustan çıkacakmış ama çıkış tarihi kesin değil. Gelecek yıl falan olabilir.

1 Beğeni

Beyazbalina’ya e posta atsak olmaz mı?

1 Beğeni

WoW Chronicle Volume 1 & 2 & 3

3 Beğeni