Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Ouf be! Olsa ne güzel olur harbiden :frowning:

2 Beğeni

O dünyaya tekrar girmek istiyorum. İnşallah çevrilir. :anguished: :eyes:

2 Beğeni

Sadece kitap kapağı koymak yerine niçin çevrilmesini istediğinizi ve ne anlattığını da yazarsanız biz de bilgilenmiş, iştahlanmış oluruz arkadaşlar :slight_smile:

6 Beğeni

Aslında Bilimkurgu Kulübü bunu çok güzel anlatmış. Bu kitaplarda da diziye paralel olarak ayrı konuları anlatıyor. Fringe evreninde bilimkurgunun konularından drama, polisiye ve gizeme kadar çeşitli konular bütün olarak işlenir. Özellikle dizinin ilk iki sezonunu öneririm. Çok çeşitli ve ilgi çekici konular (insan dondurma, hızlı yaşlanma, bulaşıcı hastalıklar vb.) var. :slight_smile: Fringe dizisinde sorulan soru şu “Olağanüstü hızla ilerleyen bilim kendi sınırlarını aşarsa ne olur?”

3 Beğeni

umarım bütün harry potter kitapları (ek kitaplar) çevrilir

1 Beğeni

The%20Pilo%20Family%20Circus

2 Beğeni

Ne özelliği var bu kitabın? Ne anlatıyor, hangi türe giriyor? Dilimize kazandırılmasını neden bekliyorsunuz?

2 Beğeni

Pardon belirtmeyi unutmuşum :slightly_smiling_face:

Pilo Family Circus adlı Dünya ile Cehennem arasında bulunan alternatif bir dünyada geçen, psikolojik gerilim ve korku romanı. Pilo Trawelling Show olarak bir devam kitabı da var.

2 Beğeni

9780143799597 images%20(2) images%20(3)

Captive Prince üçlemesi.
Konusundan bahsetmek gerekirse Akielos prensi Damen babası öldükten sonra üvey kardeşinin komplosuna kurban gider ve halka öldüğü söylenir kendisi ise komşu ülke Vere’in prensi Laurent’e köle olarak gönderilir. Burada kimliğini kimseye açıklayamaz çünkü Damen beş yıl önceki bir savaşta Laurent’in abisi Auguste’yi öldürmüştür ve tüm halk ona kin duymaktadır.
Arkadaşımın önerisiyle başladım ve ilk kitabı okudum. Bazı bölümleri çok çok sert çocukların okumaması gerekecek kadar sert. Fakat yaratılan dünya çok orijinal. Akielos yunan Vere fransız esintileri taşıyor. Genellikle kitap entrika üzerinden gidiyor. Yazarın dili o kadar ağır ki seriyi rahat okumak için çevrilmesini isterdim.

3 Beğeni

Şuan ben de çevrilmesini istiyorum tam sevdiğim konseptte seriymiş bir an hayal bile kurdum çevirmen olursam bu seriyi çevireceğim :smiley:

2 Beğeni

Umarım bir gün kitapları Türkçe okuruz yurtdışında büyük bir hayran kitlesi var serinin. Ben bazı kısımlarından rahatsız olsam bile ikinci kitabı okumayı heyecanla bekliyorum.

1 Beğeni

Bende uzun zamandır Nnedi Okorafor’un Binti kitabının Türkçe’ye çevrilmesini bekliyorum. Geçen sene yazarın haklarını Misis kitabın aldığını okumuştum ama çevirmekten vazgeçtiler herhalde.

2 Beğeni

Kitabı bekleme sebebiniz nedir? Konusu, türü veya yazar mı ilginizi çekiyor? Benim gibi merak eden arkadaşların bilgilenmesi amacıyla soruyorum.

1 Beğeni

Nnedi Okarafor çok ödüllü bir yazar hatırladığım kadarıyla Hugo, nebula ödülleri var. Fantastik ve Bilimkurgu tarzında yazıyor. Who Fears Death adlı kitabının HBO dizisini çekecek. Kitaplarını ingilizce olarak okuyup çok beğendim. Kütüphanemde Türkçelerinin de olmasını istiyorum ama biraz zor gibi.

1 Beğeni

Anubis Kapıları ile tanıdığımız Tim Powers’ın 2001 World Fantasy Award ödülünü kazanan Declare romanı. Bir ara Gerekli Şeyler tarafından çeviriye gitmişti ama daha sonra başlayacaklarını söylemişlerdi. Umarım Alfa Yayınları Powers’ın diğer kitaplarını da yayınlar da okuma fırsatı buluruz.

2 Beğeni

Wolfgang Hohlbein in Enwor serisinin çevrilen Gezgin Orman ve Yanan Şehir dışındaki diğer kitapları…
[https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/die-enwor-saga-10-buecher-wolfgang-hohlbein-260221221/]
Asimov 'un Vakıf serisinin farklı yazarlarca yazılmış diğer kitapları…

2 Beğeni

Titan’ın Sirenleri’ni okumayı ister ve @NBW’den beklerdim fakat bu sıralar planlamadıklarını belirtmişlerdi :’\

1 Beğeni

Blood Meridian

İhtiyarlara Yer Yok,Yol gibi başarılı kitaplardan ve çoğunuzun aynı adlı filmlerden tanıdğı Cormac Mccarthy’nin Magnum Opus’u olarak görülen bu eser maalesef dilimize kazandırılmayı beklemekte.Tür olarak Western gibi görünse de yazarın kullandığı dil,sembolizm,kan ve vahşeti pek çoklarının cüret edemeyeceği seviyede ve çıplak bir gerçeklikte kullanması,ve başlı başına Judge Holden’ı -bence edebiyat dünyasının en etkileyici kötü adamını- barındırması çerçevesini genişletmektedir.Kitap okuyucular tarafından Modern Amerikan Edebiyatı’nın en başarılı eserleri arasında gösterilmektedir.Son olarak kitaptan bir alıntı:

Whatever in creation exists without my knowledge exists without my consent.

Judge Holden

7 Beğeni

Fantastik edebiyata adım atığın günden beri hep fantastik kovboylu western tarzı bir kitap varmı diye hep merak etmişimdir . Deme ki varmış .

1 Beğeni

Kovboy tamam da,fantastik ögeler yok pek kitapta. Öneri gibi olacak ama Kara Kule’de ana karakter bildiğin Clint Eastwood.Atmosfer olarak Joe Abercrombie’nin Red Country’si de yakın western’e.

1 Beğeni