Dinliyorum | Sesli Kitap

@Hayalperest0 çok güzel bir distopyaydı bence de. Aynı zamanda güzel bir polisiye.

1 Beğeni

Kendime yeni bir yazar keşfettim sanırım. Storytelle birlikte Türk yazarları keşfetmeye başladım. 2 günde bütün bölümleri bitirdim. Biraz ara verip diğer kitaplarını dinlemeye devam ediceğim sanırım.

5 Beğeni

4 Beğeni

5 Beğeni

En merak ettiğim korku yazarlarından. Bir yorum beklerim. :slight_smile:

1 Beğeni

4 Beğeni

4 Beğeni

Storytel deneme üyeliğim bitince, Dinlebi deneme süresini başlattım. Malafa’nın (en azından başlangıcının) dinlemeye pek uygun olmadığını düşündüğümden, Azil’e geçiş yaptım.

İlginç olan, seslendirme her iki uygulamada da aynı. Seslendirmenin hakları nasıl işliyor acaba?

5 Beğeni

yeni başladığım storytel original kitabı. Bir apartman ve kadınları iyi anladığını fark eden Berke beyaz adlı başrolümüz. Kahkaha atma ya da en azından gülümsetme garantili. kitapseverler ve meraklıların anlayacağı çok iyi easter egg ler var.
Yazarın şimdiye kadar tek kitabı çıkmış, Çınar yayınlarından Burcu Akman okuyan var mı hiç

3 Beğeni

TRT Dinle uygulamasından dinliyorum. Seslendirme gayet güzel. Tavsiye ederim. TRT’ ye o kadar vergi veriyoruz kullanalım bari :grinning:

5 Beğeni

Uygulama ücretli mi?

Ücretsiz. (20 karakter)

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim bilgi için. TRT her zaman sesli yayınlarda (radyo programları, arkası yarın hikayeler ve piyesler) başarılı olmuştur. Mutlaka deneyeceğim. :+1:

2 Beğeni

Storytel’den Joe Abercrombie - Before They Are Hanged dinliyorum. Steven Pacey gerçekten bu işin zirvesi. Daha önce dinlediğim kitaplar robot seslendirme gibi geliyor.

3 Beğeni

Şimdilik bu kitap. İlk sesli kitabım, alışamayacağımı düşünmüştüm ama güzelmiş. Ayda bir kitap dinlerim artık.

Poppy War Rusça

4 Beğeni

4 Beğeni

Uzun süredir merak ediyordum. Umarım güzeldir.

4 Beğeni

4 Beğeni

Daha önce seslikitap.com isimli bir site için seslendirilmişti bu kitaplar.(site ismini tam olarak doğru hatırlayamıyor olabilirim) Bu yeni açılan servisler de oradan hakları aldılar. Bu servisler bu kitapların yapımcılığını kendileri yapmadıkları için tam olarak exclusive hakları alamadılar. Zamanında o bahsettiğim siteden dinlemiştim ben de. Kitapları ayrı ayrı satın almak gerekiyordu, abonelik sistemi yoktu orada.

Evet seslikitap’ı hatırlıyorum. Storytel zaten İsveç firması, yabancı bir sürü kitap da mevcut. Dinlebi sanırım yerli bir girişim (bilemiyorum), dediğiniz gibi bir yerlerden satın almış olma durumları gayet makul. Yazılım firmalarının kaynak kodu bir sürü firmaya satması gibi (bizim firma da yapıyor bazen), seslikitap da elindekileri farklı firmalara satmış anlaşılan. :slight_smile:

Bundan sonra yapılan seslendirmelerin haklarına sahip olurlar sanırım.

1 Beğeni