Dinliyorum | Sesli Kitap

Bir de yanlış hatırlamıyorsam Storytel seslikitap’ı tamamen satın aldı. Onun altyapısı ile başladı Türkiye’de operasyonuna.

2 Beğeni

“seslikitap” değil “seslenenkitap” imiş ismi.

1 Beğeni

Bu aralar dinlemek için fazla zamanım yok, ama bu kampanyayı kaçırmak istemedim. Aboneliğimi tekrardan başlattım.
image

3 Beğeni

4 Beğeni

7 Beğeni

Resmen zorluyorum kendimi dinlemeye devam etmek için, bu kadar övgüye mazhar olan bir kitap bu kadar sıkıcı olamaz diye düşünüyorum. Sanırım bazı kitaplar dinlemeye uygun değil, o atmosferi alamıyorum dinlerken. Okusam eminim böyle olmazdı. Bir ihtimal filmini izlemiş olmam da etkili olmuş olabilir (filmi tamamen unuttum, hiçbir şey yok aklımda).

Var mı benim gibi düşünen? Ya da böyle bir tecrübesi olan var mı?

2 Beğeni

Bu kitabı okumuştum, çok sevdiğim bir kitaptır. Ama bu kitabı dinlemezdim. Çok fazla karakteri olan ve çok fazla diyalog olan kitaplar dinlemek zor oluyor. Tek karakterli kitaplar ve kurgu dışı kitaplar bence dinlemeye daha uygun.

2 Beğeni

Aslında seslendiren on numara iş çıkarmış. Konuşanlar birbirine girmiyor, sohbetler net ama bir şekilde kitabın atmosferine kaptıramıyorum kendimi, aklım hep başka yerlere gidiyor. Tekrar tekrar dinlemek zorunda kalıyorum. Dediğim gibi, sanırım bazı kitapları dinlemek yerine okumak gerek.

3 Beğeni

Kendisi hayatımda okuduğum en etkileyici kitaptır

1 Beğeni

Ama sorun kitabın etkileyici olup olmaması değil, dinlemeye uygun olup olmaması. Biraz daha ilerledim, Karim’in bölümler gelince biraz daha motive oldum. Şimdilik dinlemeye devam ediyorum.

Yine de dinlemek yerine okusaydım daha çok etkilenirdim diye düşünmeden de edemiyorum.

1 Beğeni

Sesli kitaplarda 3. şahıs anlatımlarında diyaloglarda bir noktadan sonra tekrarlar dinleyicide bıkkınlık yaratabiliyor (Özellikle diyaloglar üzerine kuruluysa). “A dedi, B cevap verdi, A durdu düşündü, C burnunu kaşıdı, B A’ya soru sordu, A omuz silkti, C buna güldü, C buna kızdı, … diye söylendi”, gibi diyaloglar dikkat dağıtıyor.

3 Beğeni

7 Beğeni

6 Beğeni

5 Beğeni

5 Beğeni

9 Beğeni

4 Beğeni

10 Beğeni

10 Beğeni

Güzel başladı. Murat Eken seslendirmesi olması da çok önemli. İnanılmaz yetenekli birisi Eken.

8 Beğeni