DiskDünya

Bende bu seriye başlamak istiyorum ama seriyi okuyanlardan geri dönüş alamadım o yüzden buraya yazmak istedim Seriyi takip edenler ve okuyanlar seriye başlama konusunda ne düşünüyor İlk 5 kitabı alıp ara ara indirim ile güncele yetişmeyi düşünüyorum :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Ilk 4 kitabını okudum 5. kitap kargoda şu an. Eglencesi bol, dünyası ve karakterleri orjinal. Başladığımda en hızlı bitirdiğim kitaplar bunlar.

Ben herkese bu seriyi öneriyorum. Hayalkırıklığına uğratma şimdiye kadar.

3 Beğeni

Gerçekten mi? Forumun çeşitli yerlerinde söylüyoruz halbuki.

Lütfen, bu seriyi okumadan ölmeyin :slight_smile: Kendinizi bu dehadan mahrum bırakmayın.

7 Beğeni

İlk kitabını bir hafta önce gibi bitirdim. Tam hatırlamıyorum. Yorgunluğun üstüne çok iyi gidiyor. Espiri anlayışı o kadar güzel ki… Rincewind’i kendime benzettim. Birçok durumda panik olurum ben. Gerçi İkiçiçek’le de benzer yönlerimiz var.

Her yönüyle kendinizden bir parça bulabileceğiniz, keyifle ve sizi yormadan okunabilecek bir seri bana kalırsa.

Ayrıca ölüm ile olan muhabbetler oldukça iyiydi. Yeni favori serim Diskdünya… :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: :kalp:

8 Beğeni

Zaten merak ettiğim bir seri zorla aldıracaksınız :smiley: para da yok zaten. Tek tek toparlasammı acaba ? :face_with_raised_eyebrow:

2 Beğeni

İlk kitabını al bence çok keyif aldım ben. Bazen çalışırken aklıma bazı sahneler geliyor, kendi kendime gülüyorum. :smiley:

6 Beğeni

Kara verdim ben de alıyorum :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Yine bütçeme kasteden bir seri :joy: alıcam ama ilk fırsatta

Seriye büyünün rengiyle başladım ama sanırım ölüm romanlarından devam edeceğim. Nedenini bilmiyorum ama yazarın tarzı bana aşırı şekilde douglas adams hatırlatıyor. Hikaye güzel başladı, kitabı okurken bu adam burdan elli kitaplık malzeme çıkarır hakkaten diyorsunuz ki çıkarmış da :grimacing: Sanırım şuan için çıkan kitapları ölüm serisinden üç adet. Bir tek tiffany sızı serisi bitmiş görünüyor. Delidolunun kitaplarının yuzde 28 üstü indirimi yakalamak biras mesele. Babilde sürekli kontrol ediyorum 3 kitabı da sepetimde.
Yazarın kafası çok güzel biraz amiyane bir tabir olarak belki ama “sarıyo” :sweat_smile::sweat_smile:
Youtube da ilk kitap hakkında biraz daha birseyler öğreneyim derken bir adet filminin bile olduğunu gördüm. Cok kaliteli bir yapım değil ama izlenir. Ayrıca ölüme yanıda D büyük Death’e çizgi film de yapmışlar. Spoiler yememek icin dokunmayacağım şimdilik. Vaktim olursa en azından birkaç kısa videosuna altyazı ekleyip forumda paylaşasım da var, ama eskisi kadar bilgisayar başına geçemiyorum. Işyeri epey yoruyor. Olursa olur olmazsa kısmet (:

3 Beğeni

Hep böyle diyorlar ama Terry Pratchett, fantastik edebiyatın Douglas Adams’ı değil Kurt Vonnegut’ıdır. o.O Kurt Vonnegut’un o ciddi hicvine daha çok benzer.

3 Beğeni

Douglas Adams beni acayip baymıştı ya… bu öyle değil deyin. 2020 de seriye başlayacağım artık :slight_smile:

1 Beğeni

Değil :slight_smile: Teselli amaçlı söylemiyorum :slight_smile:

3 Beğeni

Daha çok Vonnegut :slight_smile: Adams zaten öyle bir mizah yarattı ki arkası gelmedi.

1 Beğeni

Buralar hep kurak kalmış. Bu arada @agape bayramın mübarek olsun abla :sweat_smile:

3 Beğeni

Ah, Rincewind’im ah… Kitabın sonu çok efsane. :smiley:

“Yaramazlık yapan çocuklara ne olduğunu biliyorsun.”

Rincewind :buyucu:

Teşekkürler. :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Bugün bitiririm herhalde, ivme kazandım.

1 Beğeni

Ben de dün bitirdim galiba. :smiley: Tam emin değilim. Dündü dün. Herhalde… :thinking:

2 Beğeni

Bayram arefesinde iyi bitirmişsin valla :joy: ben cadı olsam işten güçten sayfa çeviremezdim.

Çok şükür ki kazanlar kendi kendine karışabiliyor ve birkaç köl… yani yardımcım var. Fazla da kurcalamamalı. :smiley:

2 Beğeni

Dün Muhafızlar! kitabını bitirdim, en sevdiğim Diskdünya kitabı bu olabilir.

2 Beğeni