DiskDünya

Mort’tan daha mı iyi?

Bu arada yukarıdaki görselde Diskdünya Bilimi 1-2-3 diye bir şey var. O nedir? Onlar da basılacak mı acaba?

1 Beğeni

Ben Mort’u okurken “aha favori karakterim ÖLÜM” demiştim. Aynı şeyi Eşit Haklar’ı okurken de hissetmiştim Havamumu Nine’nin dişlerinin çürük olmaması, yanaklarının al al olması ve bu kadar güzelliği bir cadıya yakıştıramadığı için, sürekli öfkeli olması :joy: alın size favori karakter. Ve şimdi “ne olursan ol yine kaç” düsturuyla hareket eden Rincewind… (ki ben ilk kitaplarda İkiçiçek’i sevmiştim) Sanırım her kitapla başka başka favoriler edineceğim ve böylece Diskdünya benim için favori seri olacak :sweat_smile:

3 Beğeni

Diskdünya’yı okumaya başlarken hiç öyle bir şey beklemiyordum. Gerçi ben genelde beklentisiz okuyorum o başka ama Farazi Mahşerin Dört Atlısı gibi önde bir seri benim için. Yerine hiçbir şey koyulmaz. Sevmediğim karakter yok. Kötülerini bile seviyorum. Az sevdiğim veya çok sevdiğim diye ayırabilirim. Rincewind’in yeri başka, Mort’un yeri başka, İkiçiçek’in yeri başka, Barbar Cohen’in yeri başka… Hayatımda istikrarlı olarak okuduğum en uzun seri olacak sanırım. :smiley: Ucube Kocakarılar kitabına geldim ama başlamayacağım. Fuarda eğer uygunundan Wardstone bulabilirsem ona devam ederim iki kitap kadar sonra araya başka eserler alıp yine kendimi kürkçü dükkanında bulurum. :smiley:

4 Beğeni

en son 23. kitap olarak çobanın tacı çıktı demi

Mort karakterini de çok seviyorum ama sanırım Muhafızlar kitabının karakterleri ne büyücü ne de ölümün kendisi sıradan bizden birileri olması hoşuma gitti.

Diskdünya biliminde ne anlatıyor hiçbir fikrim yok :confused:

2 Beğeni

Geceye Bürüneceğim’de sizi hoş bir sürpriz bekliyor o halde :slight_smile: Hatta bir de bonusu var ama burada kesiyorum :smiley:

Herkesin bir cadıya ihtiyacı vardır, ama bazen sadece farkında değillerdir. - Geceye Bürüneceğim

@Agape o zaman bahsi geçen kitabın sana ithafen olan kısmını paylaşıyorum :smiley:

4 Beğeni

Mesajda alıntı yok. Bunu saymıyoruz. :smiley:

@Firtinakiran Ben de hep bunu diyorum ama anlayan yok. :buyucu: Teşekkürler :innocent:

3 Beğeni

Efendim, Diskdünya Bilimi tamamıyla Görünmez Üniversite’nin iştirakidir. Disk’in Büyük Patlaması gibi gibi.

Mesela cadılar bir bilim kitabı yazsaydı "kafaloji"yi kitaplarına mutlaka dahil ederlerdi.

Bir de şey var, o dönem “Science of…” adı altında, hayran kitlesi geniş eserlere kitaplar çıkıyordu. Örneğin, Star Trek. Ama aynı kapsamda değiller :slight_smile: Bu “Science of” serisi ile aynı yapıyı kapsamıyor.

2 Beğeni

Geceye Bürüneceğim 38. Kitapmış, çok var daha oraya gelmeme :upside_down_face:

Tiffany’e aradan başlasanız keşke :cry:

1 Beğeni

Başlayın sorun olmaz diye çok önerdiniz ama illa sırayla gitmek gibi bir sorunum var :confused: Eric’in siparişini verecem haftaya olabildiği kadar hızlı gitmeye çalışıyorum.

1 Beğeni

Eric’e geldiyseniz bence iyi gidiyorsunuz :blush:

Şaka bir yana, Delidolu olmasa seri şimdiye yarım kalmıştı. Neyse ki yayınevi bize değil, biz yayınevine yetişmeye çalışıyoruz :heart:

5 Beğeni

Bu konuda gerçekten çok iyi iş yapıyorlar. İyiki varlar.

Bu arada @Agape bazı yayın evlerini buraya davet ediyorum :sweat_smile:

@Agape Ben kronolojik sıralamayı bırakıp direkt Muhafızlar! Muhafızlar! a başladım. Yaklaşık bir saatlik bir otobüs yolculuğuma denk geldi, şöyle söyleyeyim normalde 90 küsur sayfa okuyabilecekken 30 sayfa okuyabildim. Çünkü at gibi kişniyordum koca otobüste, farkına varana kadar rezil olmuştum. Şu an kitabı yarıladım inanın 3-4 sayfa haricinde güldürmemezlik yapmadı. Ah o Havuç’un saflığı…

O 3-4 sayfa da dalgınlığıma geldi herhalde, pür dikkat isteyen bir seri ne de olsa

3 Beğeni

Yok, ben sırayı bozmayacağım. Hayatımda hiç düzenli insan olmamışımdır ama bu konuda düzenli olacağım. Hem de en çok keyif alacaklarımı en önce okursam olmaz. Sıralı gideceğim demiş miydim? Evet, sıralı gideceğim. Eminim, son kararım. :sweat_smile:

(Muhafızlar! Muhafızlar! Kitabına ne kadar kaldı acaba?) (Yandaki parantez iç ses görevi görmektedir.)

3 Beğeni

Neyse ki Amazon dizi yapıyor bu seriyi :slight_smile:

1 Beğeni

Bilmiyordum çok iyi geldi bu haber, umarım iptal edilmez.

2 Beğeni

Dizisinin iyi hatta vasat bile olabileceğini sanmıyorum. Bu seriye gidebilecek tek şey animasyon bana kalırsa.

3 Beğeni

Animasyona katılıyorum ama inanın eski yapımlarını bile beğenerek izledim. Berbat bile olsa seve seve izlerim. :smiling_face_with_three_hearts: Yine de animasyon da değil hatta anime olsa efsane olurdu. Rincewind’in ve ÖLÜM’ün o anime tepkileri gözümün önünde geldikçe kahkaha atasım geliyor. :smiley:

1 Beğeni

Benim de favori karakterim Havuç’un oyuncusu. Olmuş bence.

adam-hugill-terry-pratchet-discworld

Ama en iyisi Sam Vimes rolünde Richard Dormer var, tipi tam oturmuş karaktere.

1 Beğeni