Dizi Dünyasından Dikkatinizi Çeken Haberler

Hadi bakalım hayırlısı. İzlemeye çalışacağım.

1 Beğeni
5 Beğeni

Ooo, süper haber. :+1:

1 Beğeni

Çok merak ediyorum nasıl bir şey olacağını. Umarım ortaya güzel bir yapım çıkmıştır.

1 Beğeni

Harika seçim olmuş.

2 Beğeni

Filmini izlemediğim için o kısma yorum yapamam ama kitaba göre 40 yıl sonra yeni bir uzaylının gelme ihtimali yok. Bir şekilde gelebilirse de gizli kalma şansı yok. Hatta kitaba göre kitaptan 40 yıl sonra dünyada yaşayan insan kalmış olma ihtimali de pek yok :stuck_out_tongue:

Spoiler’ı açmayayım şimdi o zaman, aklıma gelmişken bugün şu kitaba başlayayım hatta :smiley: .

1 Beğeni

Kral Arthur hikayeleri arasında en sevdiğim bu seriydi. Umarım güzel bir yapım olur.

Ekleme: İnşallah dizi ülkemizde tutar da seri tekrar basılır.

5 Beğeni

Phoenix yayınlarından basılmıştı. Bir ara uzun zaman aramış bulamamıştım ilk kitabı. Umarım seri tekrar basılır.

1 Beğeni

Tesadüf olmuş, ben de serinin ikinci ve üçüncü kitabını dün aldım :slight_smile: Hatta ikinci kitabı okumaya başladım yazarın anlatımını merak ettiğim için. Ve bayağı beğendim. Umarım hem Savaş Lordu Yıllıkları hem de diğer seriler tekrar basılır.

1 Beğeni

Benim çok övüldüğünden zamanında okuyamadığım için meraktan öldüğüm tek Arthur hikayesidir :slight_smile: Artık king arthur mitlerine merakım sıfıra yakın gerçi ama güzel bir dizi çıkarırlarsa izleriz, belki dediğiniz gibi kitapların yeniden basılmasına da vesile olur.

Hazır çevirili, dizisi geliyorlu falan tam ithaki lokmalığı gibi duruyor :joy: His dark materials dizisi tutmamasına rağmen yeni baskıları gelmişti, aynı yapımcılardan geliyormuş dizi de.

1 Beğeni

Yazarın üslubunu çok severim, hangi kitabını okusam sıkılmadan bitiyorum. Bernard Cornwell ne yazık ki bizim ülkede hak ettiği değeri görmeyen yazarların başında geliyor bence.

Belki yazdığı seriler uzun olduğu için yayınevleri bulaşmak istemiyorlardır ama 2 veya 3 kitabı tek kitap halinde yayımlasalar çok güzel olurdu.

@Vordue İthaki okur kitlesinin seveceği bir seri bence. Koridor yayınevinin pek reklamını yapmamasından kaynaklı bir tanıtım eksikliği var diye düşünüyorum.

3 Beğeni

Kutsal Kasenin Peşinde üçlemesi ile Azincourt tekil kitabını okumuştum. Tarihi kurgu roman sevenler için doğru kalem ancak İngiliz tarihindeki önemli olayları kurgulayarak yazdığından ülkemizde pek ilgi ve karşılık bulamadı diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Ben bu seriyi üniversitede okumuştum. Çok güzel bir seriydi. Okçu baş karakter özellikle çok iyiydi. Savaş sahneleri, uygulanan taktikler vs. güzel aktarılmıştı. Hatta Okay Tiryakioğlu’nun bir kitabına karakter yönünden katkısı bile olmuş olabilir. Yıldırım Bayezid’i anlatan bir kitabında Kont Viladislav mı ne öyle bir karakter vardı. Aynı motivasyon ve özellikte bu karakter farklı bir isimde Kutsal Kase üçlemesinde de vardı.

Benim bahsettiğim üçleme kitaplar, Şeytanın Atlıları, Cehennem Savaşçıları ve Heretik kitaplarından oluşuyor. Bahse konu filmi çıkacak kitaplar başka bir seriye ait sanırım.

1 Beğeni

5 Beğeni

DnD oynayan ufaklıkların kötüsünü Vecna’ya nasıl bağlayacaklar bakalım.

1 Beğeni

Love, Death + Robots geliyormuş. Bayılıyorum bu dizinin sessiz sedasız yeni sezon açıklamasına.

9 Beğeni

Çok sevindim. Bu sefer arayı kısa tutmuşlar. Merakla bekliyorum. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

2 Beğeni