Dizi Önerileri

Rick and Morty diyen arkadaşlara Dan Harmon’un yazdığı Community dizisini öneriyorum. Özellikle 2. ve 3. sezonları çok iyidir.

1 Beğeni

Merlin
Benim çok beğendiğim bir dizidir. Bitince büyük bir boşluğa düştüm. Cinsellik ve argo bulunmaması diziyi çok daha güzel hale getiriyior. Kral Arthur’un birçok efsanesi bulunmakta. Bu dizi için seçilen efsane bence diğerlerinden çok daha kaliteli. Bir diziye başlamak istiyorsanız bakmanızı öneririm

2 Beğeni

Aşka Yolculuk
Dün Kanal 7’ de gösterime giren Kore dizisi. Daha önce izlemediğim için merak edip bakmaya başladım. Fantastik, tarihi olan dizi elbette hemen ilgimi çekti. :smiley: Günümüz dünyasında yaşayan bir kız bir gün suya düşer ve kendisini yüzyıllar öncesinin krallığında bulur. Krallıktakiler onu başkası sandığı için de gerçeği anlatmaz ve hafızasını kaybetmiş gibi numara yapar. Ancak o dönemin konuşma diline, geleneklerine hakim değildir ve sık sık başını derde sokar.

Kanal 7’de Kore dizilerinin seslendirmesi hiç iyi değil bence. Bundan önce Sil Baştan’ı gösterdiler. O dizinin orijinal adı Kill me Heal Me izleyip çok beğendiğim bir dizi bir bölüme bakayım demiştim kulaklarımdan kan geliyordu dayanamadım. Aşka Yolculuk’un da orijinal adı Moon Lovers ben şahsen daha seslendirmeye bulaşmayı düşünmüyorum boş bir zamanda altyazılı izleyeceğim.

Edit: Başlığa uygun olarak Kill me Heal me’yi öneriyorum diyebilirim. Konusunu yazmaya ise şuan üşeniyorum kusura bakmayın :hugs:

1 Beğeni

Favori iki dizimden biri Kill me Heal me’ dir. :smiley: Bir sürü Kore dizisi izlemişimdir. Kanal 7’ de dublaj olsa da yine de izliyorum. Bir yerden sonra alışıyor kulağım. Pek sıkıntı yok yani. Şu an ev netim de yok, izleyemiyorum netten. :slight_smile:

Cha Do Hyun’u daha genç biri -yani seslendirenin sesi orta yaşlı birine daha çok giderdi o yüzden genç olmadığını düşündüm- seslendirmeliydi bence unutamıyorum o rezaleti. Hint dizilerinde seslendirmeler o kadar batmıyor ama bu dizide şok oldum yani anlatamıyorum o hissi. Diğer sevdiğim dizi City Hunter’da da kulağım bu kadar tırmalansa bırakırdım neyse ki o dizi yok yayın programında.

Gerçekte zaten yaşını başını almış Ji Sung. O kadarı normal geldi. Genç olmasını istemezdim seslendirenin. :slight_smile:

Bana aşşşırı sevdiğim birinin :drooling_face: önerdiği ama geçersiz sebeplerle 1 sene sonra izlediğim bir diziyi önereceğim. Henüz bitirmedim ama bitmesini istemediğim için. A Series of Unfortunate Events. Hiç açıklamayacağım. Ben Sunny’im. Hadi bakalım herkes kendini seçsin.

1-Channel Zero
2-Skam
3-Dark
4-How I Met Your Mother
5-Stranger Things
6-The O.A
7-Westworld
8-Black Mirror
9-UTC- Yerli Dizi
10-Rick And Morty

3 Beğeni

Acaba Kingdom Hospital’ı hatırlayan ya da izlemiş olan var mı? İzlediğim en iyi dizilerden biriydi küçükken. Bir hastahanedeki doğa dışı olayları konu alıyor. Kimsenin görmediği bir kız var ama bir kadın onu görüyor. Hastahanede iki dünya var diyebilirim, biri arafta kalanlardı sanırım, diğeri yaşayanlar. Ölmek üzere olanlar öbür tarafa geçebiliyordu. En çok etkilendiğim şeylerden biri ise kızın karınca yiyeni idi. Çok değişik bir yaratıktı. Ondan hala korkuyorum. :slight_smile: Stephen King’in adı geçiyor ama bilemedim. Keşke kitabı olsaydı. Açılış müziğine de ayrıca bayılıyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

Disenchantment

Dizideki karakterler, akış, konu işleme tarzı ve özellikle seslendirmeler hoşuma gitti. İlk izlediğim zaman bir bölümü birden fazla kez seyretmiştim. Hala da arada izlerim. Tek eksi yanı alışagelmiş animasyonların aksine 20 dakika olmaması(her bölüm 30 dakika) olabilir. Yine de hikaye anlatım tarzıyla bu yanını kesinlikle kapatıyor.

2 Beğeni

Hastanedeki Sır adıyla atv’ de çıkan diziydi sanırım. Konusu fazla hatırlamıyorum ama merakla izlerdim ve gerçekten korkutucu da geliyordu o zamanlar. :slight_smile: Hatta sonradan korku hikayesi yazma merakım başlamıştı.

2 Beğeni

Ahahaha evet evet o! :smiley: Ben de hatırladığım kadarıyla yazdım zaten ama aklımda bayağı kalmış işte. Hatırlayan insanların olmasına çok sevindim.

2 Beğeni

Konu açılmışken ben de bilinmeyen yerli örnekler vereyim. Melek adlı dizi vardı, biraz masalsı yanı olsa da gererdi beni. :slight_smile: İyi Saatte Olsunlar, nedense bu çok kısa sürdü. Bir daha da hakkında bir şey bulamadım. :slight_smile: Son olarak Şifacı vardı. Bir doktorun başından geçen garip olaylar… Bu da kısa sürede kalktı yayından.

1 Beğeni

Melek ve Şifacı’yı hiç izlemedim ama İyi Saatte Olsunlar’ı izlemiştim ve çok beğenmiştik annemle. Yayından kalktığına çok üzülmüştük hatta. Şifacıyı ilginç buldum. Şöyle bir bakacağım. Ben Türk dizilerini pek izlemediğimden bir öneri yapamayacağım ehehehehe. Fakat bunlara yakın olarak, ilkokuldaki Sosyal Bilgiler öğetmenimin önerdiği, o zamanlar TRT de yayınlanan çok güzel bir diziyi bırakacağım buraya. Adı Tacir. Belki bunu da izleyenler olmuştur. Sosyal Bilgiler öğretmenim de eğer beni duyuyorsa teşekkürler buradan.

2 Beğeni

Peaky Blinders ı şiddetle öneririm oyunculuklar baya iyi hele sonuçta başrol oyuncusu Cillian Murphy döktürmüş resmen ayrıca Tom hardy de var sezon 4 de Adrien Brody de geldi baya kaliteli bir dizi konu olarak da mafya dizisi ama bir yükseliş hikayesi öyle herkese dan dan ateş etmiyorlar dram falan da iyi yansıtılmış.

3 Beğeni

The Lost Room

Ben anlatmayayım, incelememiz konuşsun:

4 Beğeni

BoJack Horseman

BoJack Horseman, kısa bir özet ile eskiden aşırı ünlü bir dizide oyunculuk yapmış olan at BoJack’in kariyerinin sert ve hızlı düşüşünden sonraki depresif ve alkolik hayatı üzerinden; günümüz sistemini ve problemlerini, politikayı, insanları, mainstream medyayı, çocuk işçiliğinin sinema sektöründeki etkisini, ilgi bağımlılığını, gerçek bağımlılığı, ailenin önemini, nasıl yetiştirildiğinin hayatına olan etkisini, mutluluğun felsefesini, sorumlulukları eleştiren bir komedi/dram animasyon dizisi.

Dizide neredeyse her sezon BoJack’i mutsuzluğunu ve depresyonunu gidermek adına farklı bir cevaba koşma çabasını ve çevresindeki karakterlerin kendi hayatları üzerinden günümüz toplumunda yaygın olan isimlendirilmeyen sessiz depresyonu ve karakterlerin bunlara cevaplarını izliyoruz.

2014 Senesinden beri her bölümüyle kendisi çıtasını gitgide yükselten, yayınlanmakta olan en kaliteli ve hatta en iyi diziyi herkese önerdiğim gibi sizlere de şiddetle öneriyorum. BoJack’in hayatı üzerinden aynada kendinize bir bakmak günün sonunda iyi gelecektir.

The key to being happy isn’t the search for meaning; is to just keep yourself busy with unimportant nonsense, and eventually, you will be dead.”

9 Beğeni

Person of Interest

The IT Crowd

4 Beğeni

Hayatımda kimse beni anlamıyor. Yaşadıklarımı da dile getirdiğimde alay edip, aşağılamada bulunuyorlar. Travmalarımla yaşamak zorundayım ama yapacak bir şey yok. Beni de anlatan en iyi dizi bu oldu. İzlerken bir çok kez rahatsız olup yarıda bıraktım devam ettim. Mini-dizi açlığı çekenler ve melankoliklerin izlemesini tavsiye ediyorum.

Bazen çocuk olmanın ne büyük bir acı olduğunu, şimdi ki ebeveynlerin ne kadar acınası olduğunu gösteren bir dizidir.

Benedict Cumberbatch’in ikinci kez Emmy alması gereken bir dizidir.

Dizinin kitabı sanırım Can Yayınları tarafından yayınlanacak. Yazar bu kitabın kendi alter-egosu olarak açıklamış bir yazıda da kurgu olduğunu okudum ama kesin bilgiye ulaşamadım.

2 Beğeni