Dizi Önerileri

Fring benimde aklıma geldi. Ancak her sezonu 13 bölüm olan Breaking Bad’i 3 yılda bittirdim. Her sezonu 20 bolum olan Fring’i artik 5 yılda bittiririm. O yüzden fringe olmaz. Ben daha çok 13 bölumluk dizi arıyorum. O yüden Black Mirror’a diğer tüm dizilerden daha yakınım. Ilk sezon 3 bölüm.,mis gibi.

1 Beğeni

Breaking Bad yavaş ilerleyen, sıkıcı bir dizi. Ben 3. sezonda bırakmıştım. Yukarıda yazdıklarınızdan sadece Stranger Things hızlı ilerleyen bir dizi, diğerleri sizin gibi dizi izlemeye yeni başlayan biri için kötü seçimler olur. Madem 13 bölüm istiyorsunuz; Chuck, Merlin, Sons of Anarchy, Heroes izleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Yok yav olur mu Breaking Bad efsane dizi. Ben büyük heycan ile izledim. Ancak dizi izleme konusunda iyi değilim. O yüzden 3 yıl da bittirdim.

Edit: chuck dizisine baktım güzele benziyor. Anket sonucu belli olunca kararımı veririm. Teßekkürler.

1 Beğeni

Black Mirror dizisine basladim. Son bölümüde izleyip ilk sezona veda edeceğim. Ciddi anlamda iyi diziymis.

Ilk bölüm neydi öyle tüylerim diken doken oldu.:scream::scream::astonished:

1 Beğeni

Yabancı dizilerin çoğu önerilmiş. Ben yerli bir yapım önermek istiyorum adı ise “Şubat” mekânlar, karakterler, dehlizlerde gecen hayatlar ve dizideki gizem beni çok etkilemişti.

kesinlikle öneririm.

Önerilerim …
1.The Witcher ( Kitaptan uyarlanan bir dizi … Daha başlamadan çok sevdim. )
2.Love Alarm ( Bildiğim kadarıyla ikinci sezon onayını kaptı ) Bence harika bir dizi güvenin kardeşinize :slight_smile: İkinci sezon başlayacagı yakın zamanda izlemeye başlayın. Bagımılılık yapıyor o derece.
O yüzden geç izlemeye bakmalısınız. Ben yinede onereyim. Pisman oldum zaten…
Gelmez bilmez şimdi 2020:)

1 Beğeni

Dexter

Keşke izlememiş olsaydım dediğim nadir dizilerden birisidir. :slight_smile:

3 Beğeni

The Crown, buram buram kalite kokuyor. Mükemmel.

The Office. Tavsiyemdir.

3 Beğeni

“Şiddetle” vurgusunu da ben yapayım bari.

Bir de Parks and Recreation’ı eklemiş olayım.

3 Beğeni

Yaklaşık 2 yıldır doğru dürüst dizi/film izleyemiyorum. Doğru dürüst lafından kastım mesela bir dizinin ilk bölümünü açıyorum ve 10 dakika sonra kapatıyorum. Sosyal mecralarda çok övülen dizilere bakayım diyorum, hiç beğenmiyorum ve kapatıyorum. Bazen bir iki bölüm dayandığım oluyor, fakat yine beni sarmıyor, PC başında sıkılıyorum. Peki var mı sizin bana “bak şunu izle, sıkılmazsın/bitirirsin” dediğiniz bir dizi?
Not: Ben CNBC-e dizileri ile büyüdüm :smiley: (Person of Interest, Doctor Who, 24, Merlin vb.) bunlara yakın diziler önerirseniz sevinirim :slight_smile:
Not 2: Netflix içeriklerinin çoğunu beğenmiyorum.

Bende de aynı sıkıntı var hocam. İzleyebildikleri söyliyeyim.

İzlemişsinizdir herhalde ama Love Death and Robots benim izlediğim izlenebilirliği en yüksek ve en beğendiğim dizi. Her bölüm farklı ve kısa hikayeler olan bir animasyon.

Happy! Grant Morrison’un aynı adlı çizgi romanından uyarlama bir dizi. Çizgi romanı okuduğumdan 100 sayfadan nasıl bir sezon dizi çıkar diye düşündüm ama çok iyi yapmışlar. Gayet absürt ve akıcı bir dizi.

Man Seeking Woman en sevdiğim komedi dizisi olabilir. Birkaç bölüm izlerseniz açılıyor ve ilk 2 sezon zaten çok iyi. 3 sezon çok tatmin etmedi ama izleyebildim.

Şu anlık bu kadar hatırlayabildim. Başka aklıma gelen olursa yazarım.

1 Beğeni

Maalesef onu da izleyemedim.
Yazdığınız diğer iki diziye bakacağım. Sanırsam yaklaşık 9 ay önce bir dizi bitirmiştim :smiley:

Biraz sıkıntılı bir durum hocam. Mesela ben en son The Boys’a başladım. Çok da beğendim ama 3 bölümde bırakıp çizgi romana başladım keza American Gods’ı da yarıda bırakıp kitabı bitirdim. Ki bence dizi daha iyi işleniyordu. Böyle kitabını bulamayacağım şeyler lazım. Artık anime falan izleyemiyorum.

1 Beğeni

Şu aralar Watchmen izlemeye çalışıyorum, şu anlık izleyebiliyor gibiyim, Jason Momoa’nın oynadığı yeni dizi See’yi izlemeyi planlıyorum. Umarım bitiririm dizileri. :slight_smile:

1 Beğeni

Yeni başladım sayılır. 2.sezondayım ve arka arkaya 2-3 bölüm izliyorum. Her bölümde daha çok sarıyor.Kafa dağıtmak için birebir bence.

2 Beğeni

Ray Ronovan izlemeyen varsa gözüm kapalı tavsiye ediyorum. Dizi ağır drama içeriyor. Bunun yanında şiddet, politika yer yer aksiyonla dolu bir hikayesi var. Onlarca çöp dizi bu kadar izlenirken bu dizinin biraz gizli kalması bazen hayrete düşürse de çoğunlukla bu hazinenin keyfini sürüyorum. Dizideki oyuncular ve oyunculuklar çok iyi. Hele sezon sonlarına doğru zirveye ulaşan gerilim insanı yerinde duramaz hale getiriyor.

1 Beğeni

Firefly’ı öneririm. Biraz kısa ama. Dizinin sonunu Serenity isimli bir filmle bitiriyorlar.

2 Beğeni

İnanılmazdı. Tavsiye ederim.

MV5BMWFlODQ4MWQtNDA1ZS00MGUzLTkwNzEtZmE4MzczNjVjMjE3XkEyXkFqcGdeQXVyNTA4NzY1MzY@.V1_UY268_CR0,0,182,268_AL