Dizi Önerileri

Bu serinin kitaplarını alan oldu mu? İncelemeleri ve yorumları okumak isterdim. Diziyi izlerken ve bitirdikten sonra etkisinden çıkmak kolay olmadı bir de kitaplarına başlayıp döngüyü tekrar tetiklemeyeyim.

@narpal harika bir tavsiyede bulunmuş :+1: Komediden dramaya geçebiliyor ya da komedi altında kişisel dramalara da yer verebiliyor. Komedi ama yeri geldi mi, kendi esnekliği elverdiğince ciddi olmasını da biliyor :slight_smile:

2 Beğeni

BBC yapımı, iki bölümlük, çok temiz bir iş olan mini dizi The Witness for the Prosecution’ı kesinlikle öneriyorum herkese. Agatha Christie’nin aynı isimli öyküsünden uyarlama ve gerçekten de çok güzel yazılmış bir senaryosu, iyi oyunculukları barındırıyor içinde. İki bölüm toplam 3 saat ve gerçekten de izlediğinize değecek bir yapım. Ben 2017 yazında izlemiştim ilk olarak, bu sonbaharda da ikinciye izledim. Bir göz atın mutlaka! :wink:

1 Beğeni

Elementary izliyorum. 6’ıncı sezonun 18’inci bölümüne dek geldim. 3 bölüm sonra ben de dört gözle 7’inci sezonu bekleyenler kervanına katılacağım.

TVTime’da Sherlock ile Elementary’yi kıyaslayanlar olmuş. Keşke yapmasalar. Zira ikisi de farklı Sherlock uyarlamaları. Elementary, Amerika’da geçiyor ve bildiğimiz Sherlock hikâyesini hiç boşluk bırakmadan o tarafa uyarlıyor. Çok eğlenerek izliyorum. Zira bildiğimiz Sherlock’tan farklı olarak burada espriler, komiklikler de dönüyor. Hayatımda önce Mentalist’in, ardından Castle’ın doldurduğu boşluğu şimdi de Elementary dolduruyor. Fakat ne yazık ki artık Elementary’nin arkasında bırakacağı boşluğu doldurmak için hafif komikli, cinayetli, katilli, en az 3-5 sezon uzunluğunda, polisiye bir dizi bulmam lazım.

On kere üst üste dizi önerisi istememek adına TvTime kullananlardan hesaplarını paylaşmalarını rica ediyorum. Böylece teker teker hepsini deşebilir ve aradığımı bulabilirim.

Benimki şöyle: TV Time - Private profile

3 Beğeni

Castle benzeri deyince aklıma Lucifer geliyor. İzlemediyseniz şans verebilirsiniz. Bir de bunlar gibi cinayet soruşturmalı bir polisiye sayılmaz ama çok eğlenceli Brooklyn Nine Nine’ı öneririm.

Düzeltme: Profilinize bakınca gördüm ki Lucifer’a şans vermişsiniz zaten. O zaman Perception diyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Bu uygulamayı öğrendiğim çok iyi oldu. Teşekkürler. Netflix’te olmayan, uzun zamandır takip ettiğim dizilerde hangi bölümünde kaldığımı hatırlamakta ciddi sıkıntı çekiyordum. Artık unutmam. Size Nikita’yı önerebilirim her ne kadar kendim yarım bıraksam da😁 Bunun haricinde Chuck’ı öneririm ama hiç ciddi olmayıp bayağı komik diyebilirim.

Beni takip etmek isteyenler için:

1 Beğeni

Tvtime telefonumdaki en yararlı uygulamalardan biri. Sizi oradan takibe başladım. Polisiye deyince profilinizde görmediklerim ve önerilerim :

• True Detective : Eminim duymuşsunuzdur oldukça kaliteli 3 sezonu var. Her sezon farklı karakterler farklı olaylar.

• Şahsiyet : İzlediğim en başarılı Türk dizilerinden. Haluk Bilginer’in harika oyunculuğu, çekim mekanları, konusu, müzikleri çok çok başarılı.

• Bron : Danimarka- İsveç ortak yapımı çok sağlam bir polisiye dizisi.

2 Beğeni

Lucifer’in ikinci sezonunda annenin ortaya cikisiyla bir darlanmistim. Yeni bir dizi bulana dek gidip onu bitirmek iyi bir fikir. Brooklyn 9 9’in ilk iki bolumunu izledim ve o kamera acisindan, cekiminden, artik adi her neyse ondan hoslanmadigimi fark ettim. Herkesin ayila bayila izledigi The Office’e katlanamama nedenim de ayni meseleymis.

Chuck oynarken ben universitedeydim. Yaklasik olarak M.O. 4747 yilina filan denk geliyor:) Nikita’da da ayni sey gecerli. Ah CNBC-E ah! Hos… Nikita’yi Kanal d gosterirdi.

Bunlarin hepsi muhtesem oneriler. Bilhassa True Detective aklimda. Lakin bunlar benim kanepeye gecip gozumu televizyondan ayirmadan izlemem gereken bir tik daha ciddi diziler. Oysa ben ceviri arasinda, bulasik makinesini bosaltirken, camasir asarken, yemek yaparken de takip edebilecegim biraz daha hafif bir seylerin pesindeyim. Ama TD’yi zamani geldiginde kesinlikle izleyecegim.

Sonuc olarak sanirim ilk birkac bolumunu zaten izlemis oldugum Perception’a yonelecegim. Ihtiyacim olani verecek gibi:)

Cok tesekkurler! :heart:

1 Beğeni

Mentalist ve Castle ayarında Lie To Me’yi önerebilirim. 3 Sezon gerçi ama bir süre idare eder. Ben bu kış izleyecek yeni bir şey bulamayınca Mentalist’i tekrar izlemiştim.

2 Beğeni

Lie to Me’yi daha ciktigi ve devam ettigi 3 sezonda izleyip bitirmistim:)

1 Beğeni

İzlediklerinize bakınca White Collar’ı da muhtemelen izlemişsinizdir ama ben yine de önereyim. Katilli, cinayetli değil hırsızlı, kaçakçılı ama bunlar dışında diğerlerine oldukça benzer. Özellikle Mozzie karakteri oldukça eğlencelidir.

1 Beğeni

Herkes tvtime kullanıyor, trakt.tv kullanan sadece ben varım sanırım.

Trakt.tv’de filmleri isaretliyordum. Cunku onu TvTime’dan sonra ogrenmistim. Lakin Trakt.Tv bana cok renkli geldi. TvTime epey sade. Sonra Trakt.Tv’yi unuttum gitti:)

1 Beğeni

Ben de trakt.tv kullanıyordum. @Asli_Dagli ’nın mesajıyla TvTime’a baktım ve daha çok beğendim. Telefon uygulaması da daha sade. Sanırım taşınıyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

Ben de trakt kullanıyorum. Hemen yerimi alayım: Cem Altınışık's profile - Trakt

2 Beğeni

Dun ust uste bes bolum Perception izledim. Muhtesem keyif aldim; aradigim sey tam olarak boyle bir seymis. Bana bu diziyi hatirlattiginiz icin tesekkur ederim. Lakin 3 sezon ve toplamda 30 bolum filan oldugundan bu zirt diye bitecek. Dun gece Quora’ya bakarken Pysch diye bir dizi gordum. Sonrasinda onu mu denesem diye dusunuyorum.

1 Beğeni

Hangi diziye başlayayım?

• Westworld
  • Black Mirror
  • Strangers Things

0 oylayanlar

Bitmemiş dizilere hiç bulaşmayın. Fringe veya Person of İnterest izleyin.

2 Beğeni

Ekmek teknesi :slight_smile:

2 Beğeni