Doğruluk Kılıcı Serisi

72 yaşındaymış. (20 karakter)

1 Beğeni

Bitti mi bu seri? Listeme almıştım zamanında kalmış ama.

Doğruluk Kılıcı Serisi (6 Kitap Takım Kutulu)

Trendyol 11.11 kampanyasında 102 TL’ye düşmüş. Alınır mı sizce arkadaşlar?

Set, Trendyol’dan sonra en ucuz Amazon Türkiye’de satılıyor, fiyatı 137 TL

Toplamda kaç kitap olacak?

Henüz dördüncü kitap basıldı fakat seri 15 kitaptan ibaret.
Goodreads - Doğruluk Kılıcı

2 Beğeni

Gerçekten büyük bir seri. Pagasus basma ihtimali düşük.

Hikaye gidişi nasıl atıyom 3 kitapta bir 4 kitapta bir seri bitip yenisin mi geçiyor, yoksa full 15 kitap üst üste aynı hikaye mi akıyor?

Ağır aksak bitirmeye çalışıyorlar ama dediğiniz gibi bu hızla torunlarımız okuyacak.
@ali1234512 Maalesef bu konuda bilgim yok. yazarın o evrende geçen bir hikayesini okudum sadece ve bana çok hitap etmediğini fark edip almaktan vazgeçtim.

2 Beğeni

Her kitap kendi başına hikayesiyle başlayıp bitiyor.bir öncekinin kaldığı yerden devam ediyor evet ama her kitapta da başlayan hikaye bitiyor.

Wikiden şunu alıntı yapayım

While each novel was written to stand alone, except for the final three that were intended to be a trilogy, they follow a common timeline and are linked by ongoing events that occur throughout the series.

Ben okudum ilk 4 kitabı.

4 Beğeni

Foruma hoşgeldiniz. Seriye olan tutkunuz harika, lakin yazıma biraz daha özen gösterebilirseniz ve yazdıklarınızda spoiler varsa şayet, blurlarsanız çok sevinirim.
Konuyla ilgili olarak, Efsaneler kitabında Doğruluk Kılıcı dünyasında geçen bir öykü vardı. Çok etkilememişti beni ama dünyayı yeterince tecrübe edemediğim için de olabilir.

2 Beğeni

Kendi içinde çok tutarlı ilerleyen bir seri. Kötüler tam kötü iyiler tam iyi. Her kitapta bir sonraki kitapta bağımsız olarak başlayacak olaylar gelişiyor ve bitiyor. Her kitap senaryo açısısından birbirine benzer. Baş iyi karakterimiz gelişim gösterip her kitabın sonunda dünyayı kurtaracak kadar güçlense de bir sonraki kitapta ondan daha güçlü bir kötü çıkıp olaylar adeta yeniden başlıyor. Ben seriyi seviyorum, fantastik ama epik değil, ejderhalar, elfler yok ama bolca büyü kullanımı var, bu bir tarz. En temel klişeri kullanan yazar temiz bir anlatımla olayları bağlayıp yoluna devam ediyor. Belgeriad ve Zaman Çarkı karışımı gibi bir seri. Belgeriad bence çocuklar için yazılmış bu seri daha yetişkinler için.

5 Beğeni

Phoenix yayınevi Efsaneler 2 isimli antoloji kitabını yeni aldım, içinde serinin birinci kitabı olan Büyücünün İlk Kuralı’ndan öncesini anlatan yaklaşık 100 sayfalık bir öykü varmış, çok sevindim benim için yeni kitap çıkmış gibi oldu, Rüzgarlar tapınağına kadar olayları anlatan bir özet de bulunuyor bu baskının içinde, unuttuğum şeyleri hatırladım.

Pegasus duy sesimizi.

4 Beğeni

Doğruluk Kılıcı radarımda değilken o öyküyü okuyup “aslında hiç de fena değilmiş” diye düşünmüştüm. Tabii ilk kitap hâlâ rafta bekliyor ama olsun. :slight_smile:

2 Beğeni

Okunur hocam bu seri. Sadece yarım kalması sorun olur. Yalın anlatımlı net kafada yazılmış kitaplar. Her kitap kendi içinde sonlandığı için istenilen yerde bırakılır, ben 3 ana karakteri de sevdiğim için hepsini okudum devamı çıksa hemen okurum.

1 Beğeni

Pegasus’un fiyat politikasıyla :uk: :pirate_flag: :sweat_smile: İlginç bir şekilde nadirde İngilizce uyguna da denk gelebiliyor, ilk kitabı 15TL’ye falan almıştım bir kaç ay önce.

Ama uzun bir seri, uygun bir zamanda inşallah.

1 Beğeni