Dök İçini Rahatla

Kesinlikle 45 saniyeydi en az. Ben binanın yıkıldığına emindim öyle sesler geldi ki binadan. O kadar çok evde çatlaklar var ki whatsapp’dan yolluyor arkadaşlar.

9 Beğeni

Sıkıntıdan uyku tutmadı tüm gece. kafam çatlıo

2 Beğeni

Elazığ’daki herkese geçmiş olsun.

17 Ağustos’u yaşayan bir birey olarak en ufak sarsıntı korkutuyor artık. :flushed:

4 Beğeni

Öncelikle tüm han sakinlerine selamlar. Depremden etkilenen ve hala etkilenmekte olan tüm vatandaşlara geçmiş olsun dilemek isterim. Sesimizin duyulduğu kadar işte anca …

Buralara bir yere de içini oluk oluk dökmek üzere bir kurt bırakıyorum…

saygılar

Q

3 Beğeni

Kobe Bryant ölmüş, üzüldüm ya. İdol insanlardandı.

4 Beğeni

Şok oldum duyunca. Daha 40 küsur yaşındaydı yahu… İnsan gerçekten de daha çok üzülüyor böyle zamansız ölümlerde.

5 Beğeni

Çok üzüldüm bende. Daha 41 yaşında çok erken ölüm. 4 kızı da helikopterde diyorlar. Doğruysa çok büyük trajedi…

8 Beğeni

Lakers’ı sevdiren adam… Huzur içinde uyusun. Ben de şok olmuş durumdayım.

5 Beğeni

Spor maçları izleyen birisi değilim. Ama ortaokulda yazın sabahlarken Lakers’ı kendisi sayesinde sever maçlarını ara ara izlerdim. Duyunca şaşırdım. 41 nedir ki? Huzur içinde uyu.

Hayat devam ediyor 2020 iyi gitmiyor.

5 Beğeni

Kobe farklı bir adamdı.Onun sayesinde basketbolu sevdim, ilgilendim. Ama sadece basketbol olarak değil hayata bakış açısı ve asla pes etmemesi de bana bir şeyler kattı.Onu izlemek her zaman keyifliydi ve hiç bırakmasın istemiştim. Sanki Kobe her zaman orda olacakmış gibi geliyordu.Şimdi bu haberle yıkıldım. Gözlerim doluyor , ağlamaklı oluyorum.
Her zaman bende özel bir yeri olacak.Huzurla uyu Kobe…

7 Beğeni

Ocak bitti hala Ayn Rand kitapları yok ortada :rage: İnşallah TMÇ gibi olmaz.

Ayrıca Alfa yeni baskısını yaptığı kitaplarının etiket fiyatlarına %20 zam yapmaya başlamış. Umberto Eco Antik Yunan’ın vs. etiket fiyatı 150 TL olmuş.

7 Beğeni

Tentenlerin etiket fiyatı 20den 24e çıktı. Üzdü bu sefer Alfa :frowning:

2 Beğeni

Evet, Alfa üzmeye devam ediyor. PKD’lerde de 3’er 4’er TL artış olmuştu

2 Beğeni

2020 harika gidiyor. Depremler, virüsler, zamlar.

9 Beğeni

Bu hızla giderse unutulmaz bir yıl olacak gibi.

6 Beğeni

Her yıl muazzam aksiliklerle başlıyor maalesef.

1 Beğeni

Geride bıraktığım son 7 yıl beni çok yıprattı aslında. Dolu dolu mutlu olduğum tek bir gün hatırlamıyor olmam mı yoksa 13 yıldır tatil yapamayıp haldır haldır çalışmam mı daha büyük skandal gerçekten anlayamıyorum, anlamaya çalışmayı da bıraktım sanırım son zamanlarda. Onca hengamenin arasında canımı en çok acıtan ise irademi kaybetmem oldu. Hiç bir değeri olmayan şeyler yüzünden spor yapmayı, kitap okumayı, merak etmeyi, izlemeyi, anlamayı ve anlatmayı bıraktım. Şimdi ise bir boşluğun içinde çırpınmaya çalışıyorum.
Bugünün hayatımda bir milat olması gerekiyor. Olmak zorunda zira artık yaşayacak bir hayatım kalmamış gibi hissediyorum. Bunları buraya yalnız olduğum için mi yoksa korkak olduğum için mi yazıyorum onu bile bilmiyorum. Tek bildiğim bu gecenin bir milat olduğu.

16 Beğeni

Beni burada az çok tanıyanlar bilir, çok pozitif birisiyimdir, canı sıkılan herkese destek olmaya çalışırım. Gerçek hayattada aslında böyleyim. Beni öldürmeyen şeyin beni güçlendirdiğine inanırım. Ama iş stresi midir yoksa hayatın negatif seyri mi anlamadım ama stresten bütün gün midem ekşi ekşi yandı. Içimde hep bir ekşi korku duygusu mevcut. Eve geliyorum kızım yeni yürümeye başladı, onu seyrederken bile bu negatiflikleri atamıyorum üzerimden. Şuanda 2 saattir yattığım yatakta uyuyamıyorum. Kafamda sürekli işim var. Sürekli parodi oluşturuyorum. Kafamdan bir türlü işi atıp daha eğlenceli şeyler düşünemiyorum. Çok uzun zaman sonra ilk defa böyle bir duygu ile karşılaştım. Uyku sorunum yok ama bebekten dolayı haliyle 1 senedir yekpare bir uyku çekemiyoruz. Acaba bu mu beni etkileyen nedir çözemedim.

5 Beğeni

Psikiyatriye gitmeyi denemenizi öneririm.

2 Beğeni

Bebek olunca gece uyanmaları ağlamaları dolayısıyla uyku düzeninin bozulup çocuk büyüse ve bu durum atlatılsa bile insanların hala uyku sorunu çektiklerini vücutlarının artık o düzene alıştığını biliyorum. Dolayısıyla ortalıkta bir şey yokken (yani bebiş uyusa bile) sizin uyku düzeniniz bir süredir bölündüğü için uyuyamamanız normal. Ayrıca aklınızda tilkiler dolaşır iş geçerken de uyumak zor. Naçizane fikrim bedenen ve zihnen çok yorulursanız ve yetiştirecek bir şeyleriniz, işiniz olmazsa anca o zaman deliksiz uyuyabilirsiniz. :slight_smile:

1 Beğeni