Dök İçini Rahatla

İşte bende düşünülecek bir şey olmadığından, böyle çözümlere başvuramıyorum :grin:

Ne zaman durduk yere keyifsiz hissetsem ne zaman içimde bir sıkıntı olsa kötü bir şeyler duymam şart değil mi? İçimdeki bu zırıl zırıl ağlama isteği de hiç hayra alamet değil. Ya da son zamanlarda çevremde o kadar çok hasta insan var ki artık kaldıramıyorum sanırım.

1 Beğeni

Bi yarım saat hava alalım dedik fıtığım bile buz tuttu, eve geldim sırtım ağrıyor.

3 Beğeni

Karar vermezsen böyle olur. :buyucu:

1 Beğeni

Dişim ağrıyor ve günlerdir yanağım şiş durumda. Öyle ki gülümsediğimde bile dudağımın tek tarafı yukarı kıvrılıyor. Eşimin yorumu ise şu oldu: “Aynı Mona Lisa’ ya benzemişsin.” :sweat_smile:

2 Beğeni

Bilinçsizce spor yapmam sonucu, kaslarıma çok fazla yük bindirdim. Bir kaç ayım bunların sürekli serzenişlerini dinleyerek geçti. :fearful:

Bazen kitaplar o kadar pis kokuyor ki tüm okuma şevkimi kırıyor. Ahırda mı bekletiyorsunuz kardeşim bu kitapları? Arada ki mesafeye rağmen nasıl buram buram kokabiliyor bu şekilde?

2 Beğeni

Hiç öyle bir şey yaşamadım, yaşamak da istemem. Nereden alıyorsun kitapları :sweat_smile:

Aslında bana da iki kere oldu sadece. Kidegadan aldığım matematik kitabı 1.5 ay olmasına rağmen plastik kokuyor ve kokusu gitmiyor. Her açtığımda bi’ tiksiniyorum. Diğeri ise geçen dr’den elden aldığım kitap. Resmen ceset gibi kokuyor ya.

Matbaada işlenen bir cinayet ve kitaplara sinen ceset kokusu. Başkomser Mertcan görevde.

Polisiye romanların hiç de gerçekçi olmadığından yakınan Başkomser Mertcan yeni çıkan bir polisiye romanını denemeye karar verir. Evine dönüp kitabı okumaya başladığında burnuna gelen ceset kokusu onu hemen rahatsız eder. Kokunun psikolojik bir yanılsama olduğunu düşünen Mertcan sayfaları çevirdikçe yanıldığını anlar. Bu polisiye kitabın sayfalarında kan lekesi de vardır.

(İçine biraz psikosomatik bozukluklar, aile dramı veya ihtiraslı bir aşk, katil yazar mı, yayıncı mı yoksa polis mi? Tadından yenmez bence.)

17 Beğeni

Parasını verip Dex’ten çıkarılırsa bi’ de. Tertemiz iş. :relieved:

Siz bir genel sinopsis yazın, Dex olmaz başka yer olur. Nasip kısmet bu işler :smiley:

@mit editör hemen potansiyeli görüyor bence :smiley:

2 Beğeni

Bir Kemal varmııış, canı sıkılaaaan… Canı sıkılaaan :slight_smile:

5 Beğeni

Bir Kemal varmııış, sigarayı bırakan. Başı çatlayan… Bir haftadır kıvranan… :slight_smile:

(Önemli not: Sakın, “Ben istesem hemen bırakırım. Sigara neymiş? Ben bağımlı olmam,” falan diye düşünmeyin. Bırakması çok zor bir illet gerçekten. Hiç başlamayın, hiç yaklaşmayın.)

12 Beğeni

Hadi Allah kurtarsın kardeş. Yapabilirsin… :slight_smile:

4 Beğeni

Champix candır Kemal Bey. Bırakalı 4 ay oldu, kimseyi öldürmedim, başım da ağrımadı. Tavsiye ederim. :+1:

2 Beğeni

Onu ben de düşünüyordum da. Yeni paketlerle birlikte sigaraların tadını da değiştirdiler ya (nemli samanın üstüne kömür tozu serpmişler de sarmışlar sanki) 1 haftadır istesem de içemiyorum. İğreniyorum. Bu iğrenç şeye para verilmez diyorum. E şimdi de 1 hafta olmuş zaten, bir iki hafta daha böyle idare edeyim, ilaçsız bitsin gitsin diyorum. Tekrar başlayacak gibi olursam mecbur champix’i de denerim.

3 Beğeni

3 haftadır koşuya çıkmaktayım. İnsana antidepresanlardan bile daha iyi geldiğini söylemem gerek. Yurtdışındayken hep içimde kalmıştı. Şimdi yapmaya başlayabildim. Her koştuğunuzda diğer koşunuzda hep daha fazlasını yapabiliyor olmak çok güzel. Beyniniz de bu sırada inanılmaz rahatlıyor. Öyle pahalı bir spor da değil. Küçücük salonlarda anksiyetik saçma sapan çomarlarla aynı ortamda da bulunmuyorsunuz. Tek yapmanız gereken uygun bir şekilde giyinmek, koşu ayakkabınızı giymeniz ve başlamadan önce iyice ısınmanız.

Ha daha fazla motive olmak isterseniz iPhone + Apple watch ikilisi var ama hiç gerek yok. :d

3 km ile başlayan ben şimdi 2 günde bir 10 km’ye çıkmaya başladım. Sizlerde başlamayı düşünürseniz lütfen denemekten korkmayın ve benimle iletişime geçin.

17 Beğeni

Ben de biraz toparladıktan sonra Nisan gibi hava biraz ısınınca haftada 4 gün yüksek tempoda koşu yapmayı düşünüyorum. Yağlar birikti mâalesef.

1 Beğeni

Evet, kesinlikle öyle. Koşu veya sevdiğimiz bir spor (benim için basketbol) kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlıyor. İnsana kendini daha diri hissettiriyor. Stres ve mayışmışlık (bu ne demekse) hâlinden kurtulmak için birebir. (Ne yazık ki ben sağlık sorunları nedeniyle spor yapamıyorum artık)

2 Beğeni