Dök İçini Rahatla

İlk başlarda jogging bile yapsanız yeter. Ben Eliud Kipchouge’nin maratonu 2 saatin altında koştuktan sonra (Viyana’da) acayip motive oldum. İnsanın sınırları yok demekki.

Koşu bütün hayatıma pozitif anlamda etki katıyor. Hafızam gelişti, gün içinde halsizlik hissetmiyorum, sürekli kıpır kıpırım bir şeyler yapmak istiyorum. Koşarken de bütün stresimi atıp rahatlıyor ve asıl olan işime geri dönüyorum.

@Blackheart @GkiraraJ

Eliud Kipchoge 1:59:40 - Inspirational Video - YouTube

3 Beğeni

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Tartışma: Yapay Zeka

Annaaaaaa ben de tekim saniyordum. 5 yil once champxle biraktim. Tek seferde 8 yillik tiryakilik bitti…

1 Beğeni

Kullananların sayısı artıyor. İlk paketi yazdırdığımda çabuk tükendiği için hemen alamayıp 2 hafta kadar yeni partinin gelmesini beklemiştim. Yoksunluk semptomlarımı oldukça azaltmıştı.

Can sıkıcı bir durum yaşadım. Nasıl çözerim bilmiyorum.
Dün gece tickets.com üzerinden bilgilerimi doldurup uçak bileti aldım.
biletleme yapıldı, bileti aldığımda pasaport numaramın sondan bir rakam fazla olduğunu gördüm. Normalde 8 haneli olması gereken şey 9 haneli.

Firmayı aradım direk ukela bir uslup siz yanlış girmişsiniz dediler. Dedim ki tüm türkiyede 8 haneli olan birşey nasıl yanlış girebilirim dedim. Kontrol ediyim dediler, bizde sistem açık ben şimdi deniyorum istediğin kadar girebiliyorsun dediler. Benim pasaportum 3 le bitio sonuna eklenen rakam 9, yani bir yan karakter olsa kabul edeceğim, kaldıki eşimle birlikte girdik onunki doğru. Napıcaz demeye kalmadan düzeltme için para istediler. Benimde aklıma geldi açıp uygulama sitesinden bilgilerime baktım, tickets.com sitesinde pasaportum 8 haneli yazıyor yani doğru yazmışım. Kıza bunu söyledim bu defada siz bilgilerinizi değiştirdiyseniz ben bir şey yapamam dedi!
İyide sizin uygulamanız… vs bu seferde siz bileti aldıktan sonra bilgilerinizi değiştirmişsiniz dedi.
O zaman dedim ekran hareketleri varmı , hiç düşünmeden var dedi.
Dedim biletleme kaçta yapılmış 18.30…
Ben kaçata bilgi değişikliği yapmışım?
eeee. e… e… Alo?
Onu ben göremiyorum.
Alla halla…
sinirlendim kapattım.
THY yi aradım orada bir kız ilgilendi girip bilgilerimi güncelledi, sıkıntı yok dedi ama bileti size yollayamam acente olduğu için geri oradan teyit almanız lazım.
Geri acenteyi aradım dedim böyle böyle…
Ne deseler? Biz size yeniden görüntü yollayamayız ekstra ücrete girer. İyide zaten ben sizden bilet alırken her türlü değişiklik bilgi vs seçeneğini seçtim bunun için de 8 TL fazladan ödedim…
Ama bu ona girmiyor. Ancak değişiklik talep ederseniz…
Bu değişiklik dedikleri şeyin ücreti de 25 TL
Ama 1 TL de olsa ağrıma gidiyor arkadaş. Bu kadar göz göre göre sahtekarlık…
Şimdi THY sistemde halleti ama elimde görüntülü hiç bir bilgi yok. KAvgaya devam edip inat etsemmi, tükürdüğümü yalayıp parayı verip yeni bilet görüntüsünü alsammı bilemedim.

Gerçi ne anlatıyorum, ülke Final Destination gibi olmuş…

2 Beğeni

THY’den birkaç ay evvel 400 lira civarına uçak bileti altım ve değişiklik yapılabilenden. Sigorta vs. her şeyi aldım. Sonra acil bir durum oluştu Check-in yapmama rağmen uçağa binemedim filan. Biletimim tarihini değiştirmek istedim. Yok öyle dediler, yok böyle dediler, efendim değişiklik, açığa alma sigorta şirketi ilgileniyor. Onlarla konuşun falan filan. Dedim ne saçmalıyorsunuz siz? Çok sinirlendim ama zaten üzücü bir durumum vardı. Lanet olsun hepinize diyerek saldım. 400 lirayı havaya saçmak da değişik hissettiriyor. :frowning: Havayolu işleri gerçekten bu şekilde. Hatta her şey böyle artık… 25 tl için bu kadar gerginlik yaşama derim ben. Güzel bir tatil yapıp bir yere gideceksin daha başından enerjini böyle negatif durumlarla harcama. Başına, beynine, yıprandığına yazık…

Bu işler hep danışıklı dövüş. Tüketiciyi top gibi oradan oraya atıyorlar. Hangisinde yılarsan artık… Diğer açıdan 25 tl için değerli vaktini yediler. Hayatından çaldılar…

1 Beğeni

Uçak firmaları ile tecrübem yok ama benzer bir durum otobüs firması ile başıma gelmişti. Sonunda paramı almıştım. Bence haklıysan sonuna kadar git sonradan pişmanlık olmasın. Hakkını aramaz isen böyle kişiler daha çok kişinin hakkını yemeye devam edecek. Dişli biri görmeliler ki belki pişmanlık duyorlar. Mesela sikayetvar.com’a yazabilirsin. Büyük firmalar o siteyi çok ciddiye alıyor. Turkcell’i o site üzerinden şikayet etmiştim hemen geri dönüş yapmışlardı :))

Tam uçak fobimi yenmiştim ve uçmak eğlenceli gelmeye başlamıştı ki dün akşam haberleri izledim.Hem üzüldüm hem de tırsıyorum şu an.Aynı firmadan olmasa bile bu cumartesi İzmir’e geri dönmek için bilet almıştım.Yine saçma sapan ataklar geçirmem umarım.Ve böyle olaylar da artık tekrarlanmaz umarım.:sleepy:

Berkay soyle dusun. Oncelikle bu pegasus ucaklarinin hic biri dusmedi. 3 olay hatta trabzon dahil 4 yerde, zeminde oldu. Ben sik sik ankaraya hizli trenle gidiyorum. 1 kere kaza oldu malum ankarada, bir kere de gebzede sel basti treni. Trakyada da bir treni devirdiler biliyorsun.Gecen sene sonbahardi galiba kamilkoc yolda alev aldi icinde adamlar oldu kapilar acilmadi. Cig deprem filan zaten malumun.
bir manyak yolda sirf cani sikildi diye sagi solu bicaklayabiliyor… dahasi bu son zamanlarda 4 5 kere oldu. Dikkat edersen ucak olaylari 2018 2020 arasinda. Yani ana fobin turkiyede yasamak olsun abi . Bu acidan bak. Cok dalga gecer gibi oldu ama bu ulkede olum korkunu tasitlara cihazlara yukleme…

1 Beğeni

Hayır dalga geçmek gibi olmadı bence.Oturup şöyle bir düşününce gerçekten de haklısınız.Ne diyebilirim ki… :confused:

Okuma bilmeyen insanlardan çok yoruldum. Üç satır bir şey yazıp bir şey istiyorum, benim ne yazdığıma hiç bakmadan kendi kafasında ezbere bir şey kurup gidiyor onu yapıyor. Sonra bu ne? Ben bunu mu dedim? Bak bakalım ben ne demişim? Aaa… Yaaa… (Okuma bilip de okumayan insanının okuma bilmeyen insandan farkı yoktur)

Şiştim. Hayır bir kişi de değil. Çok fazlalaştı iki satır yazıyı okumaya üşenen insanlar. Offf.

16 Beğeni

Bu dediğiniz o kadar doğru ki. Ve bana göre büyük sorun. Söylediğiniz veya yazdığınızla hiç ilgisi olmayan bir şeyi söylemiş/yazmışsınız gibi algılıyorlar. Bu artık okumamaktan mı, okuduğunu anlamamaktan mı kaynaklanıyor, karar vermek zor.

1 Beğeni

Sorumluluktan bıktım
Tam olarak budur

3 Beğeni

Böyle adamın karşına geçipte ağzını ayıra ayıra “Ankara da yaşanmaz. Hocam ben İstanbul, İzmir… Yok ya Ankara ne gıp gri hiç bişi yok!” diyor ya işte o an ağızına elimin tersiyle bir tane çakıp “Bi …git” demek geliyor içimden.

Ne güzeldir yollarda olmak şimdi…

3 Beğeni

Tartışma çıkarmak istemem ama hakkatten yaşanmaz. Istanbulda artık o seviyeye ulaştı. Izmir kıyı kesimleri sayesinde kurtarıyor onun harici Izmır şehir içide bitik durumda. Nüfusu 2m altındaki büyükşehirler ideal.

6 Beğeni

Hele bir de Silivri’de olmak daha kötü. Hem İstanbul’dan çok uzaktasın hem İstanbul gibi pahalı hem de hiçbir sosyal etkinlik yok.

4 Beğeni

Ölüm kadar elimi kolumu bağlayan başka bir şey yok sanırım. Bir tanıdığım hamileydi ve bebeklerini kaybettiğini öğrendim. Berbat hissediyorum, onların hissettiklerini hayal bile edemiyorum ve ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.

2 Beğeni

Haftasonu hummalı bir çalışma yapılmış forumda belli ki, başlıklar eklenmiş/çıkarılmış, kapatılanlar olmuş. Elinize sağlık :slightly_smiling_face:.

5 Beğeni

Haftasonu buluşunca kafamızdakileri daha hızlı uygulama şansı bulduk. Kritikleri yaptık, uygulamaya geçtik. Rıhtım Belediyesi çalışıyor. :sweat_smile:

8 Beğeni

Ben iç kesimleri daha çok seviyorum. Deniz kenarında yürümek güzel olsa da her zaman olunca sıradanlaşıyor zaten. Ve büyük şehirlerin kalabalığı denizden de soğutabilir.
Geçenlerde bir sınav için Ankara’ ya gittim. Sakin ve düzenli yapısı hoşuma gitti. Açıkçası atanıp çalışmak isteyeceğim şehirlerden birisi. Onun haricinde Isparta, Kütahya, Bolu gibi şehirleri de seviyorum. Benim için sosyal aktivite olması önemli değil, zaten evden pek çıkan biri değilim. Tatili severim ama kültürel gezileri deniz, kum, güneş üçlüsüne her zaman tercih ederim.

2 Beğeni