Dök İçini Rahatla

Rica ederim, ben size teşekkür ederim kedicik için yaptıklarınıza. Çok iyi bir kalbiniz var. Umarım miniğin de güzel, sağlıklı bir hayatı olur. :heart:

Telaşlanmanıza gerek olmadığını açıklamak istedim ben de böyle durumlarda aşırı endişelenirim ama ısırdığı yeri şişkinlik, kızarıklık, renk değişimi, sıcaklık artışı, akıntı vs yönünden, ateşinizi ve kedinizin de genel durumunu gözlem altında tutarsanız hastaneye gitmelik bir durum olacağını düşünmüyorum.

1 Beğeni

Bisiklet ile ilgili bir başĺığımız vardı. Şimdi hatırlamıyor olsam da adını… Mosso Cavalier aldim ben de 1.5 ay kadar once. Hafta sonlari 40 50 km yapıyorum. Hayırlı olsun size de.

1 Beğeni

Şu olabilir mi? Kayıp Rıhtım Strava Bisiklet Kulübü

2 Beğeni

Evet… Buydu. Ben de geçmişimi kurcalıyordum.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Size de hayırlı olsun. :slight_smile: Yarın bakacağım başlığa. :slight_smile:

Bu biraz duyuru gibi olacak ama, iş yoğunluğum sebebi ile forumdaki özel mesajlara vakitlice bakamıyorum bu yüzden forumdaşların özellikle teknik dışı konularda attığı mesajlara dönememiş oluyorum ve üzülüyorum.

:slight_smile: Lütfen Kayıp Rıhtım’ın herhangibir sitesinde yaşadığınız teknik sıkıntılar dışında kalan konuları @magicalbronze’a veya @darlyopus’a iletirseniz sıkıntılarınız daha hızlı çözülür :slight_smile:

3 Beğeni

Big

resim

5 Beğeni

Demin tesadüfen bende gördüm bu kitabı ve sizin gibi şeker portakalı serisinin bir kitabı sandım. Kapaklar aşırı benzer.

1 Beğeni

Hollanda da yasayan ve calisan birileri varsa formumuzda bana ozelden yazabilir mi? Sormak istediklerim var.

Kız arkadaşım çok hızlı kitap okuyor. Kendimi ezik hissediyorum. 1 saatte 150 sayfa okudu az önce. Geçen gün 1140 sayfa okumuş. Ben, 4-5 saatte 100 sayfa okusam kendimi iyi okumuş kabul ediyorum. Bilemiyorum.

17 Beğeni

Naçizane fikrim, ben kesinlikle hızlı okumanın önemli olduğunu düşünmüyorum, önemli olan okumak ve okuduğunu anlamak diye düşünüyorum. Kendinizi kötü hissetmeniz için bir neden yok, merak etmeyin rica ederim.

5 Beğeni

Bunu neden buraya yazdın ki. Allah başka dert vermesin. Kamu oyuna sunuldu o zaman. Hızlı okusam da okuduğumu anladığımı düşünüyorum. Ve okumak için okumuyorum. Ve kitaplar cok güzel kendimi durduramıyorum. Ama bu bir hastalık değil.

Yorum yapmayacağım. Bundan sonra.

11 Beğeni

60 daha okudu şimdi. 210 oldu :unamused:.

Ya ne güzel işte kitap okuyor :smiley: Ben de pek hızlı okuyamam o yönden pek geliştiremedim kendimi. Az okunmuş, çok okunmuş önemi yok bana göre kitap okunsun da ne şekilde ve nasıl okunursa okunsun. Dert etmeyin :smiley:

@_Ged :nazar_amulet:

10 Beğeni

Özeniyorim zaman zaman :frowning:. Sonra kaplumbağa hızında okumaya geri dönüyorum.

1 Beğeni

Benim zaman zaman kitap yüzü bile açamadığım oluyor. Önemli olan kaç sayfa okuduğunuzdan ziyade verimli ve keyifli bir şekilde okuyabilmek :slight_smile:

1 Beğeni

Önemli olan kaç sayfa kitap okuduğun değil. Kitap okuyor olmandır. Kendini kitap okumam lazım diye zorlarsan, işler daha da kötüleşir.

Bazen 1 dakikada 1 sayfa okuyorum, bazende 30 saniye 1 sayfa okuyorum. Ancak bugün kendime hedef koydum 300 sayfa okumalıyım dediğimde hedefi tutturmak hem zorlaşıyor hem de insanın kitap okuyası gelmiyor. En azından ben de böyle oluyor. Her insanın bünyesi farklıdır, ben günde 250 sayfayı geçtiğim zaman gözlerim alarm vermeye başlıyor. Ablam 500-600 sayfayı zorlanmadan okuyabiliyor, annem tek seferde kitabı bitirebiliyor. Kitabın kaç sayfa olduğunun bir önemi yok, o kitap bitmeden elinden bırakmıyor. :smiley: Kız arkadaşına özenip benim de daha fazla okumam lazım demen hoş bir şey ancak bazen her şey istediğimiz gibi olmaz. Az okuyorum diye kendini üzme, verimli ve stabil okuma yap yeterli olur bence.

9 Beğeni

Benim eşim benden çok kitap okusa gururuma yediremez, hemen boşanırdım.

8 Beğeni

Abi o ne savaş tarihi gibi. 1140 saldıran meydan muharebesi. Valla @_Ged tebrik ederim, kitaplar çok çok güzel, katılıyorum ve bu kadar çok güzel kitabı okuyup bitirebilmek için zaten bu kadar hızlı okuyabilmek lazım. Her ne kadar çok hızlı okuyamasam da ben de okumak istediklerimi okuyabileceğimi düşünüyorum diyerek benim gibilere bir moral vereyim. :slight_smile:

6 Beğeni

1000 küsur sayfayı ben de okumuştum bir günde. Sanırım Zümrüdüanka Yoldaşlığı idi. Daha sonra iki gün hasta yatmıştım. Her ne olursa olsun çok fazla, Zeynep Hanım dikkat etmese bile bence siz elinden çekip alın.

NOT: Bir zamanlar köşe bucak, sağlıklı olup olmadığına aldırmaksızın her yerde kitap okuyarak gözlerini mundar etmiş birinden tavsiye…

7 Beğeni