Douglas Adams Kitapları (Alfa Yayınları)

Douglas%20Adams

BİYOGRAFİ

11 Mart 1952, Cambridge, İngiltere doğumlu Adams, yirmili yaşlarının ortasında (1978-80) Dr Who adlı tv dizisinde editör olarak çalışıyordu, ama asıl ününü BBC için radyo oyunu biçiminde yaratıp geliştirdiği Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı çalışmasıyla kazanacaktı. Ulaştığı büyük popülerliğin ardından ilk kez 1979 yılında kitap olarak yayımlanan Otostopçunun Galaksi Rehberi zaman içinde beş kitabıyla bilimkurgu yazının kült dizilerinden biri haline gelecekti. Öylesine büyük bir beğeni kazanmıştı ki radyo oyunu, roman, televizyon dizisi, bilgisayar oyunu, tiyatro oyunu, çizgi roman, hatta banyo havlusu şeklinde çok çeşitli biçimlere büründü. Karısı Jane ve kızı Polly’yle birlikte yaşamakta olduğu Santa Barbara, California’da 11 Mayıs 2001 tarihinde ani bir kalp krizi yüzünden öldüğünde Otostopçunun uzun metrajlı sinema filminin senaryosu üzerinde çalışıyordu.
Kaynak: Alfa Yayınları

Seriyi Alfa Yayınları güncel yayınladığı için Kabalcı Yayınlarını eklemedim. Kitaplar güncellendikçe kapaklar güncel hale getirilecek.

ÇIKAN KİTAPLARI (Kitaplar karışık sıralı yeni kitaplar çıktıkça alt kısma eklenecek)

1. Doctor Who Ölüm Şehri (İthaki Yayınları)
  2. Otostopçunun Galaksi Rehberi
  3. Otostopçunun Galaksi Rehberi 2 Evrenin Sonundaki Restoran
  4. Otostopçunun Galaksi Rehberi 3 Hayat, Evren ve Her Şey
  5. Otostopçunun Galaksi Rehberi 4 Elveda ve Bütün O Balıklar İçin Teşekkürler
  6. Otostopçunun Galaksi Rehberi 5 Çoğunlukla Zararsız
  7. Otostopçunun Galaksi Rehberi 5 Kitap Bir Arada
  8. Kuşkucu Somon
  9. Müstesna Sözlük
  10. Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu
  11. Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati
  12. Otostopçunun Galaksi Rehberi - Radyo Tiyatrosu

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11

EN SON ÇIKAN

12

18 Beğeni

Bu ne hız az yavaş :joy:

1 Beğeni

Ne yapayım dayanamıyorummmm. :joy::joy::joy::rofl::rofl::rofl:

1 Beğeni

Aslında diğer baskıların kapakları olsa daha da güzel olur. Sarmal, Kabalcı ve Alfa’nın kapaklarını karşılaştırmış oluruz.

Lovecraft kitaplığı da alalım sizden.

Yeni kitabın linkleri

Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu (Babil)

Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu (Kitapyurdu)

Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu (Bkm Kitap)

Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu (Eganba)

Otostopçunun Galaksi Rehberi 5 kitaptan oluşan bir seri. Ruhun Uzun Çay Saati ise Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu kitabının ikinci kitabı. Muhtemelen Alfa tarafından yeni baskısı yapılacaktır. Eski baskı Kabalcı yayınevinde idi.

1 Beğeni

OGR’nin çevirisinin kötü olduğunu söylüyorlar. Bende var bu kitap ama daha başlamadım. Sırada duruyor ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Lovecraft’ın külliyatını aldım -gerçi çeviren H. Fehmi Nemli- mis gibi sıfır sıkıntı vardı kitaplarda. Diğerlerini bilemem tabi.

5 Beğeni

Peki bu seri kaç kitaplık?

1 Beğeni

2 kitap bu seri.
Dirk Gentry holistik dedektiflik bürosu 1. kitap

ruhun uzun karanlık çay saati 2. kitap

EK: Ama Kuşkucu Somon’da ek bir dirk gentry hikayesi daha varmış

2 Beğeni

Teşekkür ederim bilgi için.

Otostopçunun Galaksi Rehberi’nin kapakları ne kadar hoş ya çok beğeniyorum. Bende ciltli basım var ve okuması da biraz zor.

1 Beğeni

Dirk Gently’e bayılıyorum ya, keşke dizi iptal edilmeseydi.

5 Beğeni

Bkm sitesinde daha uygun.

1 Beğeni

Douglas Adams’ın basılmayan bir kitabı kalmadı sanırım, Otostopçunun Galaksi Rehberi ve Dirk Gently serisi tamamlandı değil mi?

Sarmal Yayınları’nın bastığı Yıldız Gemisi Titanic de basılınca daha önce çevrilen kitaplar tamamlanmış olur.

Dirk Gently serisini de tek cilt çıkarsalar keşke.

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.Şimdi Neil Gaiman’ın yazmış olduğu Paniğe Kapılma kitabının haklarını Alfa almış olabilirmi? kitabın daha önceki basımını Kabalcı yapmış.şimdi şöyle neil gaimanın tüm hakları yoksa İthaki yayınlarında mı? Paniğe kapılma bu seri ile alakalı bir kitap onun için buradan soruyorum.işin özü lafa yeni kapakla bu kitabı basarmı?basacakmı?bilginiz varmı?